متن رونمایی شده: دیوید بیسلی چهره به ملت ، 29 نوامبر سال 2020


در زیر متن مصاحبه با دیوید بیسلی ، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد ، که در روز یکشنبه ، 29 نوامبر 2020 ، در چهره ملت پخش شده است ، آورده شده است.


مارگارت برنان: ما می دانیم که بیش از یک چهارم میلیارد نفر در سراسر جهان احتمالاً در سال 2020 به شدت گرسنه خواهند بود و این بحران در حال تعمیق است. برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد بزرگترین سازمانی است که با گرسنگی مبارزه می کند و امنیت غذایی را ارتقا می بخشد. و اکنون به سراغ مدیر عامل آن ، دیوید بیسلی می رویم. او از فلورانس ، کارولینای جنوبی به ما می پیوندد. صبح شما بخیر.

دیوید بیسلی: صبح بخیر بر شما.

مارگارت برنان: این یک تخمین خیره کننده از تعداد افرادی است که در آستانه گرسنگی هستند. و شما می گویید 270 میلیون در ورطه گرسنگی. چه مقدار از این امر به دلیل همه گیری است؟

بیسلی: خوب ، کاملاً. در حقیقت ، حدود نیمی از این مسئله به دلیل همه گیری است. وقتی چند سال پیش به برنامه جهانی غذا پیوستم ، تعداد افرادی که در آستانه گرسنگی بودند حدود 80 میلیون نفر بود. اما در سه سال گذشته قبل از COVID به 135 میلیون رسید. و شما این س askال را می پرسید که چرا؟ دلیل اصلی آن درگیری های ساخته شده توسط بشر همراه با افراط و اقلیم های اقلیمی و دولت های شکننده و شکننده بود. اما همانطور که COVID وارد شده و واقعاً شرایط شفابخشی که در سراسر جهان داشته ایم را تشدید کرده است ، این تعداد از 135 میلیون نفر در سال قبل تا 270 میلیون نفر که تا مرز گرسنگی پیش می روند متغیر است. اینها افرادی نیستند که گرسنه به رختخواب بروند. اینها افرادی هستند که واقعاً در تلاشند تا وعده غذایی بعدی خود را بدست آورند.

مارگارت برنان: شما اخیراً هشدار داده اید که آینده 2021 می تواند قحطی کتاب مقدس را به همراه داشته باشد. دقیقاً بیشتر کجا نگران هستید؟

بیسلی: خوب ، اکنون حدود 36 کشور وجود دارد که 30 میلیون نفر را که 100 درصد به ما وابسته هستند ، تغذیه می کنیم. ما در حال حاضر در جهان هر روز ، هفته یا ماه به حدود 100 میلیون نفر کمک می کنیم ، ما باید این تعداد را به حدود 138 میلیون نفر برسانیم. اما سه ده کشور وجود دارد ، و شما به طور خاص صحبت می کنید ، بگذارید فقط به چند کشور حمله کنم ، یمن ، سوریه ، سودان جنوبی ، شمال شرقی نیجریه ، DRC ، و من می توانم از یک کشور به کشور دیگر در سراسر جهان حرکت کنم. در حقیقت – و اگر با آن مقابله نکنیم ، MARGARET ، این همان چیزی است که ما به آن نگاه می کنیم – ما به دنبال گرسنگی ، بی ثبات سازی و مهاجرت گسترده هستیم. و ورود و جلوگیری از آن و انجام صحیح آن بسیار ارزان تر است. می دانید ، اگر مردم در ایالات متحده برای تهیه غذا می جنگند ، آنچه تصور می كنید در نیجر ، بوركینافاسو یا سودان جنوبی اتفاق می افتد.

مارگارت برنان: می دانید ، مالیات دهنده آمریکایی بزرگترین کمک کننده به برنامه جهانی غذا در سازمان ملل است. اما ما در اینجا در خانه دچار بحران هستیم. شما فقط شنیدید که چقدر دردناک است. به نظر شما تنش های اقتصادی چه تاثیری بر توانایی ایالات متحده برای اعمال بر سازمان شما خواهد داشت؟

بیسلی: خوب ، این فوق العاده مهم است. این یکی از مواردی است که من با رهبران سراسر جهان ، به ویژه با ایالات متحده ، که اهدا کننده شماره یک ما است ، و رهبران اروپایی در مورد آن صحبت می کنم. می دانید ، هنگامی که به جنگ سوریه بازگشتید ، رهبران اروپایی در زمان مناسب ، در مکان مناسب دخالت نکردند و هزینه های سنگینی را پرداخت کردند. سوریه کشوری حدوداً 20 میلیون نفری بود. هزینه حمایت از یک سوری در سوریه تقریباً 50 سنت در روز است. همان سوری در برلین یا بروکسل یا لندن به پایان می رسد ، یعنی 50 تا 100 یورو در روز. و ما می دانیم که مردم نمی خواهند خانه خود را ترک کنند. اما اگر آنها غذایی نداشته باشند و تا حدی از آرامش و ثبات برخوردار نباشند ، همان کاری را انجام می دهند که هر یک از ما برای فرزندان خود انجام خواهیم داد. بنابراین ورود و جلوگیری از بی ثباتی بسیار ارزان تر از جنگ و درگیری پس از آن است. و ایالات متحده همیشه سخاوتمندترین ملت روی زمین بوده است. و من انتظار ندارم که ایالات متحده اکنون عقب نشینی کند ، زیرا ورود به کشور و انجام صحیح آن و جلوگیری از بسیاری از مهاجرت ها و بی ثبات سازی و در واقع مرگ و میرهای زیادی در گرسنگی بسیار ارزان تر خواهد بود. اکنون مردم می میرند ، تقریباً هر پنج ثانیه یک کودک گرسنه می ماند. منظورم این است که ، وقتی ما با شما کارمان تمام شد ، مارگارت ، ما چند ده کودک خواهیم داشت که از گرسنگی مرده اند.

مارگارت برنان: قبل از اینکه شما یک انسان دوست باشید ، شما فرماندار جمهوری خواه کارولینای جنوبی بودید. شما سیاستمدار بودید. بنابراین من می دانم که شما در حال حاضر سیاست های این کشور را می دانید. و شما شکایات رئیس جمهور ترامپ مبنی بر این که ایالات متحده در هنگام حل مشکلات جهان بیش از حد وزن ، مسئولیت بیش از حد به عهده می گیرد ، درک می کنید. اکنون در نیاز فعلی این کشور چگونه به این استدلال واکنش نشان می دهید؟

بیسلی: خوب ، یکی از چیزهایی که من در مورد کمک های بین المللی ، کمک های بین المللی استراتژیک ، موثر یافتم ، آن را معجزه خیابان پنسیلوانیا در هر دو طرف می نامم. می دانید ، وقتی به نظر می رسد دموکرات ها و جمهوری خواهان ، مارگارت ، آنها برای همه چیز می جنگند. اما وقتی صحبت از کمک های غذایی و ایجاد ثبات در کشورها و جلوگیری از قحطی می شود ، بسیار جالب توجه است که جمهوری خواهان و دموکرات ها در کنار هم قرار می گیرند ، اختلافات خود را کنار می گذارند و به معنای واقعی کلمه هرچه می توانند انجام می دهند. و دیدنش کاملاً معجزه بود. ما از زمانی که من 3.5 سال پیش وارد شدم از حدود 1.9 میلیارد دلار به ایالات متحده تاکنون به حدود 4 میلیارد دلار رسیدیم. بنابراین خواه در مورد بوش ، اوباما یا ترامپ صحبت کنید و من می دانم که بایدن در آنجا خواهد بود ، ما از پشتیبانی جمهوریخواهان و دموکرات ها برای کمک به افراد نیازمند در سراسر جهان برخوردار خواهیم شد. اما این …

مارگارت برنان: بله.

بیزلی: – یک بحران اضطراری یکبار مصرف. و ما خواهیم داشت – در واقع ما باید بپرسیم –

مارگارت برنان: بسیار خوب.

بیسلی: – برای تقویت میلیاردرها به روشی که قبلاً هرگز انجام نداده اند.

مارگارت برنان: بسیار خوب. آقای بیسلی ، از اینکه وقتتان را گذاشتید متشکرم. برنامه جهانی غذا را برای جایزه صلح نوبل که دریافت خواهید کرد تبریک می گویم. کمی بعد برمی گردیم


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*