[ad_1]

پلیس هند می گوید که یک خبر مهم تلویزیونی را دستگیر کرده و وی را به تحریک به خودکشی در ارتباط با مرگ یک معمار و مادر معمار در سال 2018 متهم کرده است. سانجی موهیت افسر ارشد پلیس بمبئی روز چهارشنبه گفت که اتهام علیه آرناب بنیانگذار تلویزیون جمهوری خواه Goswami با مرگ طراح داخلی Anway Nike و مادرش مرتبط است که پلیس آنها را خودکشی توصیف کرد.

در یک یادداشت خودکشی که توسط پلیس پیدا شد و توسط نایک نوشته شده بود ، گفته شده بود که او جان خود را گرفت زیرا گوسوامی و دو نفر دیگر مبلغ هنگفتی به او بدهکار بودند و حاضر به پس دادن آن نبودند. گسوامی این ادعا را رد کرد.

روزنامه نگار دستگیر شده از هند
آرناب گوسوامی ، مجری اخبار تلویزیون هند پس از بازداشت در بمبئی ، هند ، در روز چهارشنبه ، 4 نوامبر 2020 ، در یک ماشین پلیس نشسته است.

/ AP


گوسوامی به دلیل حمایت پرخاشگرانه از نخست وزیر نارندرا مودی و سیاست های ملی گرایانه وی در طول پخش های شبانه خود معروف است ، و اغلب مخالفان را صدا می زند. منتقدان تلویزیون جمهوری خواه را متهم کرده اند که دستور کار مودی را در زمانی دنبال می کند که سایر کانال های رسانه ای می گویند آزادی مطبوعات در معرض تهدید است.

تلویزیون جمهوری در یک بیانیه دستگیری گوسوامی را “روز تاریکی برای دموکراسی در هند” خواند و ادعا کرد وی توسط پلیس مورد تعرض فیزیکی قرار گرفته است. این کانال ویدئویی را به او نشان داد که در آن گوسوامی توسط مأموران در خارج از محل اقامت خود در بمبئی مجبور به سوار شدن به یک وانت پلیس شد.

بسیاری از رهبران ارشد حزب مودی بهاراتیا جاناتا به سرعت دستگیری گوسوامی را محکوم کردند.

آمیت شاه ، وزیر کشور مقتدر هند ، در توئیتی نوشت: “سو apparent استفاده آشکار از قدرت دولت علیه تلویزیون جمهوری خواه و آرناب گوسوامی حمله به آزادی فرد و ستون چهارم دموکراسی است.” “این حمله به مطبوعات آزاد باید باشد و خواهد بود”.

وزیر راه آهن پیوش گویل دستگیری وی را “اقدامی فاشیستی” و “نشانه ای از وضعیت اضطراری اعلام نشده” خواند.

گویال در توئیتی نوشت: “همه ما باید با این حمله به دموکراسی در هند مواجه شویم.”

وزیر ارشد دیگری از حزب حاکم ، اسمریتی ایرانی ، در توئیتر خود نوشت: “شما ممکن است از او خوشتان نیاید ، ممکن است او را تأیید نکنید ، ممکن است وجود او را تحقیر کنید ، اما اگر سکوت کنید ، از ظلم حمایت می کنید.”

اتحادیه سردبیران هند ، نماینده روزنامه های این کشور ، دستگیری گوسوامی را محکوم کرد. وی در بیانیه ای از مقامات خواست “اطمینان حاصل کنند که با گوسوامی عادلانه رفتار می شود و از قدرت دولت علیه پوشش انتقادی رسانه ها استفاده نمی شود”.

Goswami در بحث و جدال تازه نیست.

در دو مورد دیگر ، گسوامی به دامن زدن به تنش در جامعه و ایجاد نفرت بین گروه های مذهبی متهم شده است. وی این ادعاها را رد کرد.

در ماه اکتبر ، پلیس بمبئی همچنین تلویزیون جمهوری خواه را به جعل سیستم رتبه بندی متهم کرد ، این عامل اصلی در هزینه کانال توسط تبلیغ کنندگان است. گوسوامی و کانال وی این ادعاها را رد کردند.

طی چند ماه گذشته ، وی پلیس دیوار به دیوار را به بمبئی تبدیل کرده و آنها را به تحقیق نادرست در مورد مرگ سوشانت سینگ راجپوت ، بازیگر محبوب متهم کرده است.[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر