مدیران دادگستری تایسون در مورد خطرات COVID-19 در کارخانه گوشت آیووا به مترجمان دروغ گفتند


گفته می شود ناظران تایسون فودز به مترجمان زبان دروغ گفته اند ویروس کرونا خطرات موجود در یک کارخانه تولید گوشت خوک در واترلو ، آیووا ، جایی که یک اپیدمی کشنده بیش از 1000 کارگر را آلوده کرده است ، بر اساس دادخواست فدرال علیه این شرکت.

این شکایت ادعا می کند که مدیران تایسون ، بزرگترین تولید کننده گوشت در ایالات متحده ، علاوه بر اینکه به دروغ ادعا می کنند ویروس تاثیری در تأسیسات نداشته است ، مترجمان را از صحبت در مورد COVID-19 منصرف می کند. بر اساس یک شکایت اصلاح شده که در 24 نوامبر در دادگاه منطقه ای ایالات متحده تنظیم شده است ، این کارخانه 2800 کارمند دارد ، از جمله بسیاری از “پناهندگان یا مهاجرانی که انگلیسی صحبت می کنند و انگلیسی را کم می دانند یا اصلاً نمی دانند”.

در این دادخواست که از طرف خانواده های سه کارمند تایسون که به دلیل ابتلا به بیماری COVID-19 درگذشت ، مطرح شد و گفت: مدیر کارخانه و مدیر منابع انسانی در آوریل به مترجمان گفتند که این مرکز “موارد تایید شده” ویروس کرونا ندارد و مجاز به ادامه کار توسط مقامات بهداشت منطقه

در حقیقت ، در این دادخواست ، کارگران کارخانه واترلو آزمایش مثبت ویروس داشتند و مقامات محلی بهداشت از تایسون خواستند که این مرکز را تعطیل کند.

این شکایت همچنین ادعا می کند که تایسون “بسیاری” از مترجمان را پس از بحث و گفتگو در ماه آوریل از طبقه کارخانه خارج کرد. مدیران همچنین در ماه آوریل به بازرسان وزارت غذا دستور دادند كه از ماسك در كارخانه خود استفاده نكنند زیرا این كار “پیام اشتباهی ارسال می كند” ، مطابق با این پرونده.

حتما بخوانید:
کفش روزمره مردانه-خرید و قیمت جدیدترین کفش های روزمره مردانه

تایسون از کارنامه خود دفاع می کند

سخنگوی تایسون از اظهار نظر در مورد دادخواست و تحقیقات شرکت مرتبط خودداری کرد.

سخنگو در نامه ای به CBS MoneyWatch گفت: “ما می توانیم به شما بگوییم که ما برای ارائه آموزش ویروس کرونا و آموزش چند زبانه برای اعضای تیم خود بسیار تلاش کرده ایم تا از ایمن بودن آنها در محل کار و خانه خود مطمئن شویم.” “ما حدود 20 مترجم در كارخانه واترلو داریم كه بیش از نیمی از دو زبان را پوشش می دهد. ما 300000 ماسك پارچه ای برای اعضای تیم خود توزیع كرده ایم كه آنها یا اعضای خانواده می توانند از آنها در خارج از كارخانه های ما استفاده كنند.”

تایسون همچنین گفت که صدها میلیون دلار از جمله حدود 20 میلیون دلار در کارخانه واترلو را برای پاداش کارگران در خط مقدم و برای اجرای اقدامات حفاظت کارکنان COVID-19 اختصاص داده است. حداقل پنج کارگر در این کارخانه بر اثر پرونده COVID-19 جان خود را از دست داده اند و از طرف ثبت د Moines که به وکلای کارگران استناد می کند ، جان خود را از دست داده اند.


ویروس کرونا ویروس کرونا بر صنعت گوشت تأثیر می گذارد

04:54

تایسون گفت که در ماه نوامبر متوقف شد مدیران متهم به شرط بندی در مورد اینکه چه تعداد کارگر به COVID-19 آلوده می شوند. این مرکز پس از اعتراض مقامات محلی و برخی از قانون گذاران به طور موقت بسته شد.

مدیرعامل تایسون ، دین بنکس ، دو هفته پیش در بیانیه ای گفت: “ما از ادعاهای مربوط به برخی از مدیریت در کارخانه واترلو بسیار ناراحت هستیم.”

گفته می شود کسانی که بدون پرداخت حقوق از آنها برکنار شده اند ، و تایسون دادستان کل سابق ایالات متحده اریک هولدر را برای بررسی پرونده های قضایی بازداشت کرد. در صورت تأیید ، تایسون “تمام اقدامات لازم را برای ریشه کن کردن و از بین بردن این رفتار نگران کننده توسط شرکت ما انجام خواهد داد”.


منبع: elitenews.ir