[ad_1]

کمیته قضایی سنا روز سه شنبه جلسه ای را برای س questionال از مدیرعامل فیس بوک مارک زاکربرگ و مدیر عامل توییتر جک دورسی در مورد اقدامات شرکت هایشان در مورد انتخابات ریاست جمهوری در سال 2020. این دو رهبر شبکه های اجتماعی در جریان دادرسی تحت عنوان “اخبار فوری: سانسور ، سرکوب و انتخابات در سال 2020” از طریق فیلم شهادت دادند.

زاکربرگ و دورسی ماه گذشته به نمایندگان مجلس قول دادند که آنها با تهاجم از سیستم عامل های خود محافظت می کنند تا توسط دولت های خارجی مورد دستکاری قرار نگیرند یا برای تحریک خشونت در مورد نتایج انتخابات مورد استفاده قرار گیرند – و آنها با گام های بلند که خشم دونالد ترامپ ، رئیس جمهور و طرفدارانش را دنبال می کردند ، ادامه دادند. این که آیا این اقدامات تغییر قابل توجهی در سیستم عامل ها ایجاد می کند یا خیر ، محور اصلی جلسات دادرسی روز سه شنبه بود.

زاکربرگ گفت که محافظت های فنی و همچنین مانیتورهای انسانی اکنون بیشتر سخنان نفرت را قبل از گزارش به شرکت ضبط می کنند ، اما او اذعان کرد که “هنوز هم باید پیشرفت بیشتری انجام شود”. هر دو مدیرعامل گفتند که شرکت های آنها “پس از مرگ” بررسی های خود را برای جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست در طول انتخابات انجام می دهند.

زاکربرگ گفت: “ما این تجزیه و تحلیل را انجام خواهیم داد.” “علاوه بر این ، ما دانشگاهیان مستقلی را سفارش داده و با آنها همکاری می کنیم تا آنها را قادر به انجام تحقیقات خود و انتشار آنچه که پیدا می کنند ، بدون هیچ گونه دخالت و اجازه توسط فیس بوک کند.”

نکته اساسی در تحقیقات سناتورها این بود که آیا غول های شبکه های اجتماعی باید به عنوان ناشر محسوب شوند – و بنابراین مسئولیت محتوای منتشر شده در سیستم عامل آنها را بر عهده دارند. مدیران عامل معتقدند که نباید آنها را ناشر دانست زیرا آنها محتوایی را که کاربران در سایت های خود ارسال می کنند ایجاد نمی کنند. سناتورهای دو طرف راهرو معتقد بودند که انتشار اطلاعات مشابه انتشار است.

دورسی بارها و بارها تأکید می کند که الگوریتم ها ، مهمتر از همه ، اطلاعاتی را که در نهایت کاربران با آنها تعامل دارند ، سازمان می دهند.

سناتور کریس کونز گفت: “واقعیت اجتناب ناپذیر این است که الگوریتم های شما چیزی را شکل می دهد که میلیاردها نفر در مورد واکسن COVID-19 و در مورد تغییرات آب و هوایی درست می دانند.”

سناتور امی کلوبوچار مدیران را تحت فشار قرار داده است تا شفافیت بیشتری در مورد الگوریتم های خود ارائه دهند. دورسی گفت که شفافیت الگوریتم ها یک چالش است ، اما ارائه انتخاب بیشتر الگوریتم ها به کاربران یک راه حل احتمالی است.

توییتر و فیس بوک برچسبی زده اند که در برخی از نشریات اخیر رئیس جمهور ترامپ ادعاهای گمراه کننده امضا کرده است ، به ویژه در ادعاهای وی درباره تقلب در رای گیری. روز دوشنبه ، توییتر با انتشار توئیتر اعلامیه آقای ترامپ ، “من در انتخابات پیروز شدم!” با یادداشت: “منابع رسمی انتخابات را به گونه دیگری فراخوانده اند.”

فیس بوک همچنین دو روز پس از انتخابات اقدام به ممنوعیت گروه بزرگی به نام Stop Theft (سرقت متوقف) کرد که طرفداران ترامپ از آن برای برگزاری تظاهرات ضد شمارش استفاده می کردند. این گروه 350 هزار نفری با تکرار ادعاهای بی اساس آقای ترامپ درباره انتخابات تقلبی ادعا کردند که نتایج بی اعتبار است.

برای روزها پس از انتخابات ، با ادامه شمارش آرا، ، گروه های Stop Steal را به راحتی در فیس بوک پیدا کردند. از روز دوشنبه ، به نظر می رسد فیس بوک یافتن آنها را دشوارتر کرده است ، اگرچه هنوز یافتن آنها ، از جمله برخی از گروه های هزار نفره ، امکان پذیر است.

روز سه شنبه ، از مدیران ارشد اجرایی سال شد که آیا با نزدیک شدن به مهمترین دور دوم جورجیا در سنا ، نظارت بر ضد اطلاعات سیاسی را ادامه می دهند؟ انتخابات ویژه دو سناتور در گرجستان در ژانویه تعیین می کند که کدام حزب کنترل سنا را بدست بگیرد.

دموکرات ها و جمهوری خواهان نگرانند که ممنوعیت تبلیغات رسانه های سیاسی در تلاش برای دستیابی به رای دهندگان ایالتی مانع از ورود آنها شود. فیس بوک و گوگل پس از انتخابات نوامبر تبلیغات سیاسی و اجتماعی را ممنوع کردند. روز چهارشنبه ، فیس بوک تأیید کرد که ممنوعیت این تبلیغات پس از انتخابات در میان شمارش آرا و تلاش های قانونی در برخی کشورها ادامه خواهد داشت.

با این وجود سناتور ریچارد بلومنتال روز سه شنبه اظهار نگرانی کرد که شرکت ها از اعتدال عقب نشینی می کنند. زاکربرگ گفت این چنین نیست و فیس بوک در گرجستان همان رویکردی را که در سطح ملی در زمان انتخابات ریاست جمهوری انجام داد ، در پیش خواهد گرفت. دورسی اظهارات خود را تکرار کرد و افزود که توییتر نیز قصد دارد از این تجربه بیاموزد.

آقای ترامپ و جمهوری خواهان شرکت های رسانه های اجتماعی را به ضد محافظه کاری بودن متهم کردند. دموکرات ها نیز انتقاد می کنند ، البته به دلایل مختلف. در نتیجه ، هر دو طرف علاقمند به حذف برخی از محافظت هایی هستند که شرکت های فناوری را از مسئولیت حقوقی در قبال آنچه مردم در سیستم عامل خود ارسال می کنند ، محافظت می کند. بایدن از صمیم قلب چنین عملی را تأیید کرد.

این بحث بر روی یک قانون دو دهه ای است که به عنوان بند 230 شناخته می شود. این قانون به شرکت های اینترنتی اجازه می دهد قوانینی را برای صحبت در سیستم عامل خود تعیین کنند ، اما از مسئولیت هر آنچه در درون آنها گفته می شود ، اجتناب می کند.

دموکرات ها ، جمهوری خواهان و دو مدیر اجرایی گفتند که آنها با اصلاح قانون موافق هستند ، اما اینکه تغییرات خاص زاکربرگ و دورسی چه تغییرات خاصی دارند ، مشخص نیست.

زاکربرگ گفت “ممکن است برای دولت مناسب باشد” قوانین نظارتی روشنی را برای “انواع خاصی از محتوای غیرقانونی” در شبکه های اجتماعی مانند استثمار کودکان و تروریسم وضع کند ، اما اظهار داشت که ویدئویی که استیو بانون منتشر کرده خواستار گردن زدن D. دکتر آنتونی فاوسی و مدیر FBI کریستوفر رای تضمین نمی کنند که حساب وی برداشته شود.

توییتر حساب مشاور سابق ترامپ را ممنوع کرده است پس از خواستار سر بریدن در پادکست خود. حساب بانون در فیس بوک هنوز فعال است ، اما این شرکت فیلم های اظهارات وی را به دلیل نقض سیاست خشونت و تحریک وی حذف کرده است.

زاکربرگ در پاسخ به س Blال بلومنتال در مورد اینکه آیا به حساب خود “متعهد” می شود ، پاسخ داد: “نه ، این چیزی نیست که سیاستمداران ما پیشنهاد دهند در این مورد انجام دهیم.”

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر

کولر گازی اقساطی