مرد تشی استرمر از میشیگان از خانه در حال سوختن فرار می کند تا فقط توسط همسرش لیندا استرمر مورد ضرب و شتم قرار گیرد


لیندا استرمر ، زنی از میشیگان که به آتش زدن خانه خانواده اش و قتل همسرش متهم شد ، برای اولین بار در مصاحبه با خبرنگار 48 ساعت صحبت کرد ارین موریارتی، که در “مرگ تاد استرمر” پخش شده در روز شنبه 21 نوامبر در ساعت 9/8 از CBS.

در 7 ژانویه 2007 ، لیندا استرمر گفت كه در زیرزمین خانه خانواده اش مشغول شستن لباس است ، وقتی شنید شوهرش تاد صدای جیغی مهیج را بیرون داد و به طبقه بالا دوید تا اتاق زندگی آنها را كه در شعله های آتش فرو رفته است ، پیدا كند. لیندا می گوید ، تاد در وسط اتاق بود و سعی می کرد با آتش مبارزه کند. او که نمی توانست به او برسد ، می گوید بدون کفش ، ژاکت یا تلفن همراه از خانه سوخته فرار کرده است.

ارین موریارتی در مصاحبه با 48 ساعت از لیندا استرمر پرسید: “آیا شما قصد نداشتید با 911 تماس بگیرید؟” لیندا پاسخ داد: “این اولین فکر من نبود.” “اولین فکر من این بود که بیرون بروم. تاد بیرون می آید … تا وقتی که بداند من بیرون هستم … او بیرون خواهد آمد.”

لیندا و تاد استرمر
لیندا و تاد استرمر

خانه استورمر در یك منطقه روستایی در خارج از كالامازو ، میشیگان ، با حصار برقی در اطراف این ملك بزرگ قرار داشت تا به امنیت 31 اسب این زوج كمك كند. لیندا بدون تلفن همراه می گوید تنها راهی که می تواند در آن روز کمک کند این است که سوار ون شوهرش شود که همیشه کلید داشت و به نزدیکترین همسایه برود. اما درست زمانی که قصد داشت با وانت بلند شود ، لیندا می گوید که همسرش ، تاد ، را دید که از خانه در حال سوختن فرار کرده و برای کمک به وی از وانت بیرون آمده است. “او به اطراف می پرد و خودش را نوازش می کند. پوست او به شدت سوخته است … من به او زنگ می زنم ، سوار ون شو … و او سوار ون نخواهد شد … من نمی توانم او را لمس کنم … بنابراین ، دوباره به ون برمی گردم … و من چشم از او دست داده است. ”

طبق گزارش های هواشناسی در آن روز ، در منطقه باران کم باران و برف باریده است. لیندا می گوید مسیر رانندگی آنها چنان مرطوب و گل آلود بود که حرکت دادن وانت برای او دشوار بود. او می گوید: “لاستیک ها فقط می چرخیدند … بنابراین من نمی توانستم هیچ کششی پیدا کنم” – اما آنچه پس از آن اتفاق افتاد چیزی است که او هنوز نمی تواند توضیح دهد. ارین موریارتی پرسید: “آیا می دانستی شوهرت را فراری داده ای؟” لیندا استرمر می گوید: “نه.” بعداً محققان خون تاد را در سپر جلو و شاسی ون پیدا خواهند کرد. لیندا شوهرش را با وانت خودش زده بود.

کارگران اورژانس تلاش کردند تا تاد استرمر را نجات دهند ، اما او در اثر زخم های سوختگی در دم جان باخت. کارآگاهان کلانتر ون بورن بیش از دو سال است که در حال بررسی آتش سوزی و مرگ تاد هستند. سپس ، در 5 ژوئن 2009 ، دادستانی معتقد بود که مدارک کافی برای دستگیری لیندا استرمر و اتهام او به آتش سوزی و قتل شوهرش دارد. لیندا ادعا می کند بی گناه است ، اما پسران این زوج می گویند که با گذشت زمان احساس گناه کرده اند.

اشتورمر در خانه پس از آتش سوزی
در 7 ژانویه 2007 ، در حالی که لیندا و تاد استرمر در خانه خود در لارنس ، میشیگان بودند ، خانه آنها شعله ور شد.

پلیس ایالت میشیگان


موریارتی ، 28 ساله ، ترور استرمر ، پرسید: “فکر می کنی چه اتفاقی افتاده است؟”

وی در پاسخ گفت: “مادر ما پدر ما را كشت.” “او خانه را به آتش کشید ، بنزین را زیر آب او قرار داد و سپس ، بعد از اینکه او توانست از خانه خارج شود ، او را با وانتش زد.”

شواهد ارائه شده در این پرونده عمدتاً سرمشق بود. از جمله ، یک کارمند پمپ بنزین شهادت داد که او صبح لیندا را در آتش دید ، که ظاهرا در حال جابجایی بنزین به یک پمپ بنزین در پشت جیپ خود بود. پسرانش شهادت می دهند که وقتی لیندا از پمپ بنزین بازگشت ، آنها را بیدار کرد و به آنها پول داد تا به سینما بروند. یک دوست صمیمی سابق شهادت داد که لیندا گفت که می خواهد تاد را با بدرفتاری او بکشد و لیندا را به رابطه با یک همکار متهم کرد.

دفاعیات لیندا با شهادت برادر این دوست پسر سابق ، که به اعضای هیئت منصفه گفت ، خواهرش سابقه بیماری روانی دارد و نمی توان به او اعتماد کرد ، مقابله کرد. در مورد پمپاژ کنسرو بنزین امروز صبح ، لیندا می گوید که هوا سرد است و به پشت جیپ خود رفته تا دستکش های پمپاژ بنزین را در ماشین خود بگیرد. دیگه هیچی او همچنین اصرار دارد که دلیل آن که پسرانش را در آن روز به سینما فرستاد این بود که او و تاد در یک مشاجره شدید بودند. لیندا می گوید ، او قصد داشت آن روز تاد را ترک کند و نمی خواست پسرانش او را ببینند.

در تاریخ 13 ژانویه 2010 ، هیئت منصفه لیندا استرمر را محکوم کرد. یک ماه بعد ، لیندا به حبس ابد و بدون آزادی مشروط محکوم شد – اما پس از گذراندن نزدیک به نه سال ، حداقل حداقل به طور موقت آزاد شد.

من و ارین موریارتی برای اولین بار با لیندا استرمر و وکیل جدیدش ولفگانگ مولر در کنفرانس معصومیت در سال 2019 ملاقات کردیم. یک قاضی فدرال حکم لیندا را در دسامبر 2018 لغو کرد و او را آزاد کرد. قاضی آرتور جی تارنوف گفت لیندا محاكمه عادلانه ای دریافت نكرده است و گفت كه وی توسط دادستانی تخلف و كمك قانونی ناكارآمیزی را یافته است.

ایالت میشیگان بلافاصله شکایت خود را برای بازگرداندن حکم لیندا ثبت کرد و وی را در پشت میله های زندان بازگرداند. دادستان ها گفتند اگر باختند ، دوباره تلاش خواهند كرد.

در 15 مه سال 2020 ، دادگاه تجدیدنظر منطقه ششم به نفع لیندا استرمر رأی داد و تصمیم قاضی تارنوف را برای لغو حکم وی تأیید کرد. از آن زمان ، دادستانی شهرستان ون بورن اتهامات قتل علیه استرمر را لغو کرد. دادگاه جدید آن قرار است در تاریخ 9 مارس 2021 آغاز شود.

در خانواده ای که از هم جدا شده است ، پسران لیندا می گویند که علیه او شهادت می دهند و عهد می بندند که دیگر هرگز با او صحبت نکنند. خواهران ناتنی آنها – دختران لیندا از ازدواج قبلی ، اشلی و بریتنی – معتقدند که مادرشان بی گناه است و می گویند که آنها دعا می کنند که او آزاد بماند.

جودی ریباک تهیه کننده “48 ساعت” است JudyRybak
منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*