[ad_1]

واشنگتن – مرزهای ایالات متحده با مکزیک و کانادا برای سفرهای جزئی تا یک ماه دیگر بسته خواهد شد زیرا این کشور آماده می شود برای آنچه متخصصان بهداشت عمومی می گویند زمستان سختی در مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا خواهد بود.

چاد ولف ، سرپرست وزارت کشور ، روز دوشنبه گفت که سه کشور برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا ، محدودیت های سفر را تا 21 نوامبر تمدید خواهند کرد.

وی در توییتر خود نوشت: “ما در حال همکاری نزدیک با مکزیک و کانادا برای شناسایی معیارهای ایمن برای کاهش محدودیت ها در آینده و حمایت از جوامع مرزی خود هستیم.”

بیل بلر ، وزیر ایمنی عمومی و آمادگی اضطراری کانادا ، گفت: “تصمیمات کشور براساس بهترین توصیه های بهداشت عمومی برای ایمن نگه داشتن کانادایی ها ادامه خواهد داشت.”

طبق محدودیت ها ، یک خارجی که از ایالات متحده به کانادا می رسد باید ثابت کند که برای هدف اصلی سفر می کند یا عضوی از یک خانواده نزدیک است و علائم COVID-19 را نشان نمی دهد. مسافران همچنین باید یک برنامه قرنطینه 14 روزه داشته باشند.

مسافران از ایالات متحده به مکزیک نیز ممکن است در صورت ناچیز بودن سفر خود ، از جمله برای اهداف گردشگری و تفریحی ، از ورود منع شوند.

براساس دانشگاه جان هاپکینز ، ایالات متحده با بیش از 8.2 میلیون مورد تایید شده رهبر جهانی در ویروس کرونا است. از طرف دیگر ، مکزیک بیش از 800000 مورد تایید ویروس کرونا دارد و کانادا بیش از 204000 مورد عفونت دارد.

موارد ویروس کرونا در بیش از 30 ایالت همچنان در حال افزایش است و کارشناسان بهداشت عمومی هشدار می دهند که ایالات متحده در یک پاییز و زمستان سخت قرار خواهد گرفت.

دکتر اسکات گوتلیب ، رئیس سابق سازمان غذا و دارو ، گفت “با ملت روبرو” در مصاحبه ای روز یکشنبه که ایالات متحده به سمت “سخت ترین مرحله این اپیدمی” می رود.

وی گفت: “من فکر می کنم سه ماه آینده بسیار چالش برانگیز خواهد بود. در برابر سلاح های هسته ای که شاهد آن هستیم ، واقعاً هیچ توقفی وجود ندارد.”

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر