مسافران آفریقایی ممکن است برای ورود به ایالات متحده مجبور به پرداخت 15000 دلار وام شوند


گردشگران و بازدیدکنندگان بالقوه از بیش از 20 کشور ، عمدتا در آفریقا ، می توانند برای دریافت ویزای آمریکا تحت یک قانون جدید از دولت ترامپ تا 15000 دلار وام پرداخت کنند.

وزارت امور خارجه گفت كه این الزامات كه روز سه شنبه آشكار شد ، برای ارسال “پیام” به كشورهای خاص برای تشویق شهروندان خود برای رعایت شرایط ویزای ایالات متحده است. وزارت امور خارجه اعلام كرد كه كشورهايي را انتخاب كرده است كه پس از انقضا vis رواديد ، ميزان اقامت شهروندان آنها در آمريكا بالا باشد

زیر آ یک برنامه آزمایشی شش ماهه که از 24 دسامبر آغاز می شود ، مقامات کنسولی ایالات متحده ممکن است متقاضیان ویزای B-1 و B-2 را که از کشورهای منتخب می آیند ، ملزم به پرداخت 5،000 ، 10،000 یا 15،000 دلار وام کنند. دلار ، طبق قانون نهایی موقت صادر شده توسط وزارت امور خارجه.

“برنامه آزمایشی به گونه ای طراحی شده است که برای شهروندان کشورهای خاص با نرخ اقامت بالا اعمال می شود تا به عنوان ابزاری دیپلماتیک برای تشویق دولت های خارجی به اقدامات مقتضی برای اطمینان از ترک به موقع شهروندان خود از ایالات متحده پس از اتمام استفاده شود. در بازدیدهای موقت “، این قانون بیان می کند.

از 23 کشور مشمول قوانین جدید ، 15 کشور آفریقایی هستند. آنگولا ، بورکینافاسو ، بوروندی ، کیپ ورد ، چاد ، جمهوری دموکراتیک کنگو ، جیبوتی ، اریتره ، گامبیا ، گینه بیسائو ، لیبریا ، لیبی ، موریتانی ، سائو تومه و پرینسیپ و سودان.

متقاضیان ویزا از افغانستان ، بوتان ، برمه ، ایران ، لائوس ، پاپوآ گینه نو ، سوریه و یمن نیز ممکن است ملزم به پرداخت اوراق شوند.

وزارت امور خارجه گفت که برنامه آزمایشی به وی امکان می دهد توانایی خود را در رزرو ، پردازش و انتشار اوراق قرضه ارزیابی کند.

مشخص نیست که آیا دولت آینده دموکراتیک جو بایدن قوانین اوراق بهادار ویزا را تغییر می دهد یا به حالت تعلیق در می آورد. آقای بایدن قسم خورد که انصراف دهد بسیاری از سیاست های مهاجرتی رئیس جمهور ترامپ که در مجموع دارند جاده های محدود شده افراد خارج از کشور برای آمدن به ایالات متحده ، هم به طور دائم و هم به طور موقت.

طبق قانون روز سه شنبه ، تعداد مواردی که انتظار می رود تحت تأثیر قوانین جدید قرار بگیرند “نسبتاً کم” است ، زیرا اوراق قرضه فقط برای متقاضیان ویزا از آن کشورهایی که مجاز به رد هستند ، مورد نیاز است که به آنها اجازه ورود می دهد. ایالات متحده آمریکا. برنامه آزمایشی برای متقاضیان ویزای دانشجویی یا مهاجران اعمال نخواهد شد.

این قانون مستلزم این است که افسران کنسولی به طور معمول به یک وام 10،000 دلاری نیاز داشته باشند ، مگر اینکه آنها مشخص کنند که باید 5000 دلار باشد ، زیرا متقاضی ویزا قادر به پرداخت مبلغ استاندارد نیست. مقامات همچنین می توانند آن را به 15000 دلار افزایش دهند در صورتی که فکر می کنند 10،000 دلار وام برای اطمینان از ترک درخواست کننده از ایالات متحده قبل از انقضا ویزا کافی نیست.

افسران کنسولی می توانند برای تصمیم گیری در مورد تصمیمات ، سفر ، کار ، درآمد ، مهارت ها و تحصیلات متقاضی ویزا تجزیه و تحلیل کنند.

اگر مقامات کنسولی به این نتیجه برسند که پرونده های آنها “از اهمیت ملی” یا بشردوستانه برخوردار است ، ممکن است به کسانی که با قوانین روز سه شنبه مطابقت دارند ، حق رد داده شود.

دارندگان ویزا که اوراق قرضه صادر می کنند ، اگر کاملاً شرایط اقامت خود در ایالات متحده را رعایت کنند ، حق بازپرداخت کامل همراه با سود متعلق را دارند.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*