معجزه شکلات تلخ در رابطه با حافظه! * سرخط خبرها


צקל צקלת שכל שכל שכל שכל שכל שכל שכל שכל שכל שכל שכל צקל צקל צקל צקל צקל ז פ פ טק טק צשנט צשנט צשנט שכל שכל שכל צכל צכל צכל צכל צקל צקל צקל צקל צקל צקל צקל צקל צקל צקל צקל צקל צקל צקל צקל in همچنین می تواند خطر بیماری قلبی و فشار خون را کاهش دهد و جریان خون را بهبود بخشد.

بر اساس گزارش ما، عصر ایران به گفته محققان، مصرف انواع تلخ می تواند فرکانس امواج مغزی را تغییر داده و برای بهبود حافظه و کاهش استرس مفید باشد. در واقع افرادی که شیرینی دوست دارند بهتر است حرکت کنند تا انواع شیرینی های مضر را با شیرینی های تلخ جایگزین کنند. البته این بدان معناست که این یک رقم واقعی و باکیفیت است و نه قطعه ای که از مواد مختلف ساخته شده و به صورت مصنوعی ساخته شده است!

צקל צקלת שכל שכל שכל שכל שכל שכל שכל שכל שכל שכל שכל צקל צקל צקל צקל צקל ז פ פ טק טק צשנט צשנט צשנט שכל שכל שכל צכל צכל צכל צכל צקל צקל צקל צקל צקל צקל צקל צקל צקל צקל צקל צקל צקל צקל צקל in همچنین می تواند خطر بیماری قلبی و فشار خون را کاهش دهد و جریان خون را بهبود بخشد.

بر اساس تحقیقات دانشگاه لوما لیندا در کالیفرنیا، که در نشست سالانه زیست شناسی تجربی 2018 نیز ارائه شد، فواید شکل های تلخ در تأثیر آنها بر امواج مغزی مرتبط با مشکلات حافظه و یادآوری یافت شد.

دکتر لی برک از دانشگاه لوما لیندا و تیم تحقیقاتی اش از 48 گرم دانه کاکائو استفاده کردند که 70 درصد آن تانزانیایی بود.

بورک توضیح می‌دهد: «آنچه در مورد آن صحبت می‌کنیم این است که آنتی‌اکسیدان‌ها توانایی تغییر فرکانس‌های مغز را دارند، بدیهی است که فرکانس مغزی مفیدی به نام گاما است. فرکانس گاما توسط آنتی اکسیدان ها تنظیم، افزایش و در واقع روشن می شود.

حتما بخوانید:
خرید انواع عینک آفتابی (دودی) و فریم عینک طبی زنانه اصل 😎

امواج مغزی در فرکانس های مختلف ساطع می شوند و تا حدودی شبیه رادیو هستند. بورک می افزاید که فرکانس گاما بالاترین فرکانس و “در پیشرفته ترین سطح برای پردازش تشخیص، حافظه و حافظه در ارتباطات است.”

امواج گاما با عملکردهای پیچیده ای مانند پردازش اطلاعات، تقویت حافظه و کاهش استرس مرتبط هستند. اثرات مثبت بر مغز یا به قول محققان افزایش «حساسیت عصبی» در نتیجه مصرف 30 دقیقه انواع تلخ.

برک می‌گوید در این مطالعه، داوطلبانی که 70 درصد از یک بشقاب کلواکا را نوشیدند، افزایش قابل توجهی در فرکانس گاما در نواحی حیاتی مغز (پشت و سمت راست مغز) پس از 30 دقیقه نشان دادند. افزایش فرکانس امواج مغزی برای چندین ساعت ادامه دارد.

تیم تحقیقاتی به آزمایش داوطلبان ادامه داد و در عرض دو ساعت از پروژه، آنها همچنان فرکانس حرکت گاما را مشاهده کردند، اگرچه کاهش یافته بود. بنابراین زمان زیادی طول می کشد تا این امواج از بین بروند.

از این تحقیق می توان برای بهبود عملکرد شناختی به ویژه در سالمندان استفاده کرد. با توجه به نتایج، یکی از مزایای اصلی צכלאת צכלת مدیریت دقیق فرآیندهای شناسایی هنگام پوشیدن است. به گفته بورک، اگر واقعا بتوانیم فرکانس گاما را افزایش دهیم، در زندگی و به ویژه در زمینه تقویت فرآیندهای شناختی مغز واقعاً سود خواهیم برد.

حقایق شکلاتی

دانه های کاکائو در غلاف های کاکائو یافت می شود. اینها میوه هایی هستند که روی درختان زیر آب گرم مانند آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی و آفریقا رشد می کنند. بله، شکلات های ناظر فنی در قائد از میوه می آید. بسیاری از میوه ها و سبزیجات دیگر نیز سرشار از آنتی اکسیدان هستند، مانند اسفناج، چغندر، گوجه فرنگی، توت فرنگی و البته کلم پیچ.

حتما بخوانید:
شهرستان لس آنجلس با افزایش موارد COVID-19 بیشترین اجتماعات خصوصی و عمومی بین خانوارها را به طور موقت ممنوع می کند

دانه های کاکائو از میوه ها برداشت و سپس خشک و تخمیر می شوند. این ماده به مرور زمان به کره کاکائو تبدیل می شود. از کاکائو خام برای پخت و پز استفاده می شود. آنها کاکائو خام را با شکر و شیر ترکیب می کنند تا پودر کاکائو یا کره درست شود.

همچنین، برای تبدیل کاکائو خام به “کاکائو” محصول باید برشته یا برشته شود. بورک تعریف می کند که به زبان ساده، نسخه کاکائویی (کاکائو) خام، کمتر پردازش شده یا فرآوری شده است. در حالی که کاکائو در حال پردازش است، در حال شمارش است. طعم شکل های تلخ، شکل های شیر و انواع دیگر بسته به میزان کره و شیر متفاوت است.

طبق معمول، هر محصولی که حاوی بیش از 70 درصد کاکائو باشد، “تلخ” در نظر گرفته می شود و این ترکیبی است که در این مطالعه استفاده شده است.

شکلات تالک دارای محتوای قند 70 درصد کاکائو یا بیشتر است و بسیار غنی تر از کوکائین انکیدیانی است. برای سلامتی بدن بسیار مفید است.

برک نشان داد که K. اگر می توانید طعم تلخ را تحمل کنید، درصد کاکائو بالاتری توصیه می شود.

جسیکا کوردینگ، متخصص تغذیه در شهر نیویورک توضیح می دهد که 85 درصد کاکائو چیزی است که بسیاری از پزشکان و متخصصان بهداشت به مردم توصیه می کنند. با تشخیص ساده، کاکائو قند کاکائو است. درست مانند سوکار هاتی، شکلات تالک نیز مقدار کمی است. برای کسانی که به دنبال به حداکثر رساندن فواید فرمول های آنتی اکسیدانی هستند، مدل های تلخ تری توصیه می شود.

انتهای پیام

Leave a Comment