معرفی استفاده از پنکه دیواری باکیفیت * صحت نیوز


یکی از مهمترین موارد در تهویه مطبوع، توزیع صحیح جریان هوا بر روی فضای مورد نیاز است. نیاز به هوا که با قیمت بالای انرژی گرفته شد. در تمام محیط مورد نظر جریان داشته باشد. همچنین مهم است که دمای هوا در تمام اتاق های مورد نیاز یکسان باشد. دریچه دیواری برای پخش یا دمیدن هوای تازه استفاده می شود. به عنوان مثال، یکی از انواع شیر دیواری، شیر هوا یا شیر کولر است که در اکثر ساختمان های مسکونی یا اداری دیده می شود.

انواع دیگر شیر دیواری این یک شیر خطی است که برای اکثر تهویه مطبوع استفاده می شود. لازم به ذکر است که از شیر دیواری برای دریچه هوای برگشت نیز استفاده می شود. شیرآلات با این نوع کاربری معمولا در قسمت های پایینی دیوار و حتی روی زمین دیده می شوند. در این مقاله به بررسی هواکش دیواری پرداخته شده است و برای آشنایی بیشتر با هواکش دیواری تا پایان این مقاله با سایت تهویه نهساری همراه باشید.

انواع پنجره های دیواری

شیر هوای گرد دیواری یا شیر پرتاب بلند و شیر کروی که برای تخلیه هوا بیش از 6 متر استفاده می شود. محل نصب این شیر سقفی یا دیواری می باشد. رایج ترین کاربرد جت دیفیوزرها در سقف انبارها، شرکت های صنعتی و همچنین شرکت های پذیرایی و مجتمع های تجاری می باشد.

  1. دریچه دیواری مشبک. از هر نوع فضایی می توان برای تامین هوای تازه یا بار گرمایش و سرمایش مورد نیاز استفاده کرد. محل نصب این مدل ها نیز روی سقف یا دیوار می باشد. اگر هوای کافی در پشت این شیر تامین شود، می توان از آن برای هوای بالا نیز استفاده کرد. شیر دروازه ای که با نام شیر سبد تخم مرغی نیز شناخته می شود، یکی از پرکاربردترین انواع شیرهای دیواری برای توزیع هوا می باشد. سطح مفید بالا و مشخصات خاص تیغه های این شیر امکان استفاده از آن را برای هوادهی، برگشت و رهاسازی هوا فراهم می کند. تیغه های شیر مشبک را می توان در 90 درجه و 45 درجه ساخت.
  2. شیر دیواری خطی: این نوع شیر دیواری یکی از پرکاربردترین انواع شیرآلات موجود در انواع 0 درجه، 15 درجه، 30 درجه و 90 درجه می باشد. اغلب از مدل 30 درجه برای تهویه مطبوع استفاده می شود.
حتما بخوانید:
با نزدیک شدن به روز شکرگذاری ، یک غذای خوشمزه در نیویورک جوجه مرغ رایگان را به خانواده های نیازمند ارائه می دهد

استفاده از دهانه های دیوار تهویه در ساختمان ها و سازه ها

شیر کنترل هوا پخش کننده سقفی معمولاً برای پخش بدون مزاحمت هوا در فضاهای مختلف مانند کافی شاپ ها، رستوران ها، ورزشی، تجاری، کارخانه ها، انبارها، ادارات، مناطق پزشکی و مسکونی استفاده می شود. برای توزیع یکنواخت هوا، سوراخ های تهویه در سقف تعبیه شده است. به دلیل توزیع هوای متفاوت و طول های پرتاب متفاوت در جریان ثابت، این نوع شیرها به دو نوع تخت و برآمده عرضه می شوند.

جنس دریچه هوا دیواری

تهویه دیواری به طور کلی در سه نوع مواد ساخته و فروخته می شود:

  1. شیر دیواری آلومینیومی
  2. شیر دیواری پلاستیکی
  3. شیر دیواری آهنی

چارچوب دور پنجره معمولاً با عرض 3 سانتی متر طراحی می شود، اما گاهی برای حفظ ظاهر و رعایت اصول فنی از پروفیل یا ورق 5 سانتی متری برای قاب بندی پنجره استفاده می شود.
یراق آلات دیواری را می توان به صورت مربع صاف و مربع قوسی ساخت. یکی از نکات مهم در تولید یراق آلات دیواری، کیفیت رنگ آمیزی یراق آلات دیواری می باشد. شیر دیواری را می توان مستقیماً به مجرای انشعاب مماس با دیوار وصل کرد و یا از طریق جعبه اتصال هوا به مجرای اصلی متصل شد.

نکته مهم در دیوار، دریچه هوا است

شیرهای توزیع هوای دیواری معمولاً در خروجی کانال ها نصب می شوند. این شیرها دارای پره های افقی و عمودی هستند که می توان آنها را برای کنترل میزان جریان هوا و توزیع آن در فضا تنظیم کرد. به طور کلی جهت جریان هوا در تابستان به سمت پایین و در زمستان به سمت بالا است. در مواردی که جلوی دریچه انسداد وجود دارد. برای رفع اثر انسداد بهتر است فاصله شیر از سقف بیشتر شود.

حتما بخوانید:
آمریکا اماکن تاریخی غارت شده را به کامبوج بازگرداند *سرخات نیوز

یکی از مهمترین جنبه های تهویه مطبوع، گردش صحیح جریان هوا در سراسر اتاق است. بسیار مهم است که هوای تازه در سراسر محیط مورد نظر جریان داشته باشد. همچنین مهم است که دمای هوا در تمام اتاق های ضروری یکسان و متعادل باشد. تهویه دیواری نیز برای شیر چک هوا بسیار مفید است. شیرآلات با این نوع کاربری را می توان عمدتاً در قسمت های زیرین دیوار و حتی در کف نصب کرد.

درخواست قیمت و خرید شیر هوای دیواری از تهویه تئوری

تهویه تئوری تولید کننده انواع کانال هوا و دریچه هوا شامل ساخت انواع دریچه های بازرسی کولر هوا، دریچه های توزیع هوا، دریچه های کنترل و هدایت هوا، کانال های هوا (داکت)، دریچه های فن کویل، دریچه های خورشیدی، موتوری دمپرهای مجرای، نازل های جت، دمپر آتش، شیر ضد انفجار، دمپر مجرای صنعتی، شیر سقفی مسطح آلومینیومی، دریچه هوای خروجی اتاق عمل، شیر کولر، شیر کاشی آرمسترانگ، لوورهای پادر، شیر هوای تامین (تله باران))، شیر خطی ، کلاهک دودکش، هود اگزوز صنعتی، کانال صنعتی، دریچه بازرسی تاسیسات، دریچه سقف مربعی با مارپیچ آلومینیومی دایره ای باز است. با تماس با ما می توانید از مشاوره رایگان و تهیه پنکه های دیواری بهره مند شوید.

سوالات متداول

در این قسمت به هر سوالی که در مورد دریچه دیواری دارید پاسخ خواهیم داد.

شیر هوای دیواری را از چه کسی بخریم؟

شرکت تهویه مطبوع نظری برای ارائه مشاوره خرید و استعلام قیمت بهترین دریچه های دیواری را در اختیار شما قرار می دهد.

چند نوع دریچه هوا وجود دارد؟

نوع آرماتور را می توان به دو دسته آهنی و پروفیل تقسیم کرد که برای اطلاعات بیشتر می توانید وارد مقاله شوید.

تفاوت بین پنجره سقفی و دیواری چیست؟

تفاوت در مدل، جنس، رنگ و ابعاد کم است و تنها بسته به محل نصب پنجره در سقف یا دیوار، تفاوت دارند. هر دو دریچه در فضاهای تجاری، مسکونی، اداری و صنعتی قابل نصب بوده و بسته به شرایط محیطی و سلیقه معمار مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

Leave a Comment