[ad_1]

مقامات فدرال بیش از یک میلیارد دلار بیت کوین سرقت شده مرتبط با وب سایت بازار سیاه بسته جاده ابریشم کشف و ضبط کرده اند.

طبق گفته وزارت دادگستری ایالات متحده ، جاده ابریشم اجازه فعالیت های مجرمانه متعددی از جمله قاچاق مواد مخدر و هک را می دهد. موسس آن راس اولبریخت در سال 2013 در سانفرانسیسکو دستگیر شد به گفته این آژانس در سال 2015 توسط هیئت منصفه فدرال در نیویورک به جرایم متعددی از جمله توطئه برای توزیع مواد مخدر و پولشویی محکوم شد. او هست او اکنون در حال گذراندن دو حبس ابد است. FBI جاده ابریشم را در سال 2013 بست.

بیت کوین یک ارز مجازی است که به صورت آنلاین معامله می شود. وابسته به یک دولت مستقر یا یک سازمان خصوصی نیست. از آنجا که در بانک ها نیست ، ردیابی بیت کوین دشوار است و ارز رمزنگاری شده را برای هک یا استفاده غیرقانونی رسیده است.


رئیس جاده ابریشم راس اولبریخت محکوم کرد …

03:13

کالاها و خدمات جاده ابریشم بابت استفاده از بیت کوین پرداخت می شد. اسناد دادگاه نشان می دهد که در دوران اوج خود ، جاده ابریشم بیش از 9.5 میلیون دلار فروش داشته و صاحب آن بیش از 600000 بیت کوین را در کمیسیون ها جمع آوری کرده است. حداقل شش نفر در اثر مصرف بیش از حد می میرد از داروهای خریداری شده در وب سایت.

دیوید اندرسون ، وکیل آمریکایی روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت: “جاده ابریشم مشهورترین بازار آنلاین جرایم در زمان خود بود.” “پیگرد قانونی پیروزی بنیانگذار جاده ابریشم در سال 2015 یک سوال باز برای یک میلیارد دلار به جای گذاشت. این پول به کجا رفت؟ یک میلیارد دلار از این جرم اکنون در اختیار آمریکا است.”

وزارت دادگستری روز جمعه بلافاصله درخواستهای اظهار نظر را پس نداد.

ردیابی معامله

وزارت دادگستری و بازرسان درآمد داخلی در حال کار برای ردیابی معاملات مربوط به بیت کوین در جاده ابریشم هستند. در این تحقیقات بیش از 50 معامله کشف نشده تاکنون شناسایی شده است.

این معاملات سپس در یك هكر ردیابی شد كه هویت وی گرچه برای مقامات رسمی شناخته شده است ، اما علنی نشده است. مقامات گفتند که هکر 69،000 بیت کوین از جاده ابریشم بین سالهای 2012 و 2013 به سرقت برده است. مقامات وزارت دادگستری روز چهارشنبه حضانت این بیت کوین ها را به عهده گرفتند ، چیزی که آنها “بزرگترین ضبط ارز رمزنگاری در تاریخ” عنوان کردند.

کلی جکسون ، مأمور ویژه IRS ، گفت: “عواید جرم نباید در دست سارقان باقی بماند.”

اسناد دادگاه نشان می دهد که اولبریخت هویت هکر را به صورت آنلاین پیدا کرده و تهدید کرده است که پول دیجیتال را پس خواهد داد. اما این هکر ارز رمزنگاری شده را بدون صرف هزینه در کیف پول دیجیتال نگه داشته است ، به همین دلیل بیت کوین مدت ها مورد توجه قرار نگرفت.

وقتی مقامات دولتی هزاران بیت کوین را که هفت سال پیش از اولبریخت دستگیر شد از دست گرفتند ، آنها یک ارز رمزنگاری شده را در حراج در سال های 2014 و 2015 فروختند. مشخص نیست که آیا وزارت دادگستری همین کار را با مصادره این هفته انجام می دهد یا خیر.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir