مک کانل “نشانه هایی از امید” را برای معامله COVID می بیند ، اما کاملاً به پیشنهاد خود پایبند است


واشنگتن – میچ مک کانل رهبر اکثریت مجلس سنا روز پنجشنبه گفت که وی “امیدهایی” را برای معامله در مورد قانون تسکین ویروس کرونا می بیند ، اما همچنان طرح هدفمند خود را ترویج می دهد ، در حالی که از یک چارچوب گسترده تر توسط یک گروه دو پارلمان قانونگذار موافق نیست. اگرچه مک کانل گفت که سازش “در دسترس است” ، وی گفت که کنگره باید قانون خود را تصویب کند و سپس مذاکرات را از سر بگیرد.

مک كانل در یك سخنرانی در مجلس سنا گفت كه پیشنهاد 500 میلیارد دلاری وی احتمالاً مورد حمایت رئیس جمهور ترامپ قرار خواهد گرفت. استفان منوچین ، وزیر دارایی روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که آقای ترامپ آماده امضای لایحه مک کانل است. مک کانل روز دوشنبه از طرح خود رونمایی کرد ، اما بسیار شبیه به قانونی است که او قبلاً پیشنهاد کرده بود و دو بار توسط دموکرات های سنا مسدود شد ، آنها گفتند که این برنامه برای کمک به آمریکایی های مشکل دار خیلی دور نیست.

“در اینجا در مجلس سنا ، من یک پیشنهاد جدی و هدفمند برای تسکین را ارائه می دهم ، از جمله عناصری که می دانیم رئیس جمهور آماده و مایل است آنها را وارد قانون کند. چرا باید این کمک های قدرتمند و سازگار با یک ثانیه دیگر به تأخیر بیفتد؟ ؟ ” گفت مک کانل.

پیشنهاد مک کانل شامل بودجه برای آزمایش ، مدارس و مشاغل کوچک و همچنین مقررات حمایت از مسئولیت است. با این حال ، این شامل دور جدیدی از چک های تشویقی ، بازپرداخت مزایای بیکاری مردمی یا بودجه دولت های ایالتی و محلی نیست.

حتما بخوانید:
باربری کاشانی اولین اتوبار با تخفیف های ویژه - باربری و اتوبار بارسنتر

مک کانل گفت: “یک سازش نزدیک است. ما می دانیم که کجا با هم توافق داریم. ما می توانیم این کار را انجام دهیم.”

لحظاتی بعد ، رهبر اقلیت سنا ، چاك شومر ، در یك سخنرانی در مجلس سنا ، با ضرب و شتم به مک كانل گفت: رهبر اکثریت گفت: “سنا فقط باید آنچه جمهوری خواهان را تأیید می کنند بپذیرد و بقیه را برای بعداً بگذارد. دیر او از مک کانل انتقاد می کند که نمی خواهد فکر کند پیشنهاد برای 908 میلیارد دلار اوایل این هفته توسط یک گروه دو پارلمانی نمایندگان مجلس ، ارائه شد. سومری و سخنور نانسی پلوسی چهارشنبه گفت که آنها معتقدند این پیشنهاد باید چارچوبی برای مذاکرات آینده باشد.

سومر با بیان اینکه سایر اعضای کنگره می توانند پیشنهاد گروه دو حزب را بررسی کنند ، گفت: “مطمئناً ما و دیگران اصلاحاتی را پیشنهاد خواهیم کرد ، اما نیاز به اقدام فوری است و ما معتقدیم که با مذاکرات خوب می توانیم به توافق برسیم.” “ایجاد حرکت آنها”.

شومر از مک کانل انتقاد کرد که کنگره فقط قانونی را تصویب می کند که آقای ترامپ امضا می کند ، با اشاره به اینکه دموکرات ها کنترل مجلس را دارند.

“یک بار دیگر ، رهبر جمهوری خواهان گفته است که سنا باید فقط آنچه جمهوری خواهان را تصویب می کنند تصویب کند و بقیه را برای بعدا رها کند. و اکنون او می گوید لایحه اضطراری باید به آنچه رئیس جمهور محدود می کند شومر با تکرار هرگونه مذاکره گفت: “ترامپ امضا خواهد کرد. البته ، به روشی مشابه می توان گفت ، این لایحه باید به آنچه مجلس دموکرات تصویب می کند محدود شود. و نه یک مصالحه واقعی است. رهبر این را می داند.” آنها باید از پیشنهاد دوجانبه به عنوان نقطه شروع استفاده کنند.

حتما بخوانید:
ايتنا - دانلود بهترین بازی های جدید آنلاین رایگان از پارسی گیم

پیشنهاد دو جانبه 160 میلیارد دلار به دولت های ایالتی و محلی و 288 میلیارد دلار به مشاغل کوچک ، از جمله از طریق برنامه حمایت از حقوق پرداخت می شود. همچنین 82 میلیارد دلار برای آموزش و 16 میلیارد دلار برای تولید و توزیع واکسن و همچنین آزمایش و ردیابی تماس اختصاص داده شده است.

برای آمریکایی های بیکار ، این اقدام 180 میلیارد دلار برای بیمه بیکاری اضافی در نظر گرفته است ، اما شامل دور جدیدی از چک های تشویقی نیست. این طرح همچنین از مسئولیت کوتاه مدت در برابر دعاوی مربوط به ویروس کرونا محافظت می کند که از اولویت های مک کانل است.


منبع: elitenews.ir