[ad_1]

وزارت بهداشت مینه سوتا 5454 مورد جدید را اعلام کرد ویروس کرونا موارد در روز جمعه ، برای اولین بار ایالت بیش از 5000 مورد جدید در روز گزارش می کند. CBS مینه سوتا گزارش داد که جمعه چهارمین روز متوالی مقامات بهداشت عمومی بود که گزارش موارد ثبت شده روزانه COVID-19 را گزارش کرده است.

این ایالت همچنین رکورد مرگ و میر روزانه ناشی از COVID-19 را شکسته است ، در 24 ساعت گذشته 36 مورد گزارش شده است.

در چند هفته گذشته ، مقامات بهداشتی مینه سوتا افزایش موارد ویروس کرونا را ثبت کرده اند. فقط در چهار روز گذشته ، بیش از 16000 عفونت جدید در کشور شمارش شده است. مقامات بهداشتی و فرماندار تیم والتز مردم مینه سوتا را به هوشیاری ، ادامه تمرین فاصله اجتماعی و ماسک زدن ترغیب می کنند.

از آنجایی که تعداد روزانه موارد در سطح رکورد قرار دارد ، بستری شدن در بیمارستان نیز به همین ترتیب است. از روز پنجشنبه ، بیش از 1000 نفر در بیمارستان های مینه سوتا با این ویروس مبارزه کردند. 30 درصد این بیماران در تخت های مراقبت ویژه هستند. وجه بهتر این است که بیمارستان ها در حال حاضر بهتر از ابتدای شیوع بیماری همه گیر بیماران COVID-19 را معالجه می کنند.

در 24 ساعت گذشته ، مقامات بهداشت ادعا کرده اند که 45،769 آزمایش برای مردم مینه سوتا انجام شده است که یک رکورد روزانه دیگر به ثبت می رساند. آزمایش یکی از راه های کنترل بهداشت و گسترش بیماری توسط متخصصان بهداشت است. روز پنجشنبه ، آنها خاطر نشان كردند كه این امر اغلب از طریق بیرون رفتن جوانان به بارها و رستوران ها ، اجتماعات كوچك و مراسم مانند عروسی پخش می شود.

مطابق داشبورد Dial Back ، از مورخ 28 اکتبر میزان مثبت مینه سوتا 10 درصد بوده و از اوایل اکتبر دو برابر شده است. اگر نرخ مثبت همچنان افزایش یابد ، مقامات دولتی می گویند که می توانند محدودیت های COVID-19 را دوباره برقرار کنند ، اما مشخص نمی کنند که این محدودیت ها چه خواهد بود.

طبق اطلاعات جمع آوری شده توسط محققان از جان هاپکینز ، میانگین متحرک 7 روزه موارد جدید روزانه در مینه سوتا در دو هفته گذشته از 1578 در 22 اکتبر به 3222 در 5 نوامبر افزایش یافته است.

ارقام به روز شده از زمان ابتلا به بیماری همه گیر در مجموع منجر به 170307 مورد و 2591 مورد مرگ شده است.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر