[ad_1]

ناسا قصد دارد فضاپیمای SpaceX Crew Dragon را یکشنبه شب به فضا پرتاب کند. اینجا را به صورت زنده تماشا کنید. داستان اصلی ما در زیر نشان داده شده است.


مدیران ناسا و اسپیس ایکس در روز سه شنبه یک بررسی دو روزه برای آماده سازی پرواز به پایان رساندند و یک موشک Falcon 9 و یک کپسول Crew Dragon را برای پرتاب در روز شنبه پیش از این پاکسازی کردند ، درصورت مجاز بودن هوا. پرواز به کشتی چهار فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی.

کتی لودرز ، مدیر تحقیقات فضایی در مقر ناسا گفت: “روز بزرگی است.” “اما چند روز آینده نیز روزهای بزرگی خواهد بود و ما باید آمادگی پرواز نهایی خود را با دقت طی کنیم.

“این بررسی دقیق امروز و تأیید همه برای حرکت به جلو اولین قدم عالی در جهت پرواز بود.”

f9-rollout1.jpg
اسپیس ایکس برای حمل چهار فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی یک موشک Falcon 9 و یک کپسول Crew Dragon را برای پرتاب در روز شنبه آماده می کند. این دومین پرواز سرنشین دار Crew Dragon و اولین پرواز فضایی مداری است که توسط یک فضاپیمای توسعه یافته تجاری توسط NASA و FAA تأیید شده است.

ناسا


آزادسازی از سایت تاریخی 39A در مرکز فضایی کندی در ساعت 7:49 بعد از ظهر شنبه و در صورت لزوم در روز یکشنبه ساعت 7:27 بعدازظهر با گزینه پشتیبان برنامه ریزی شده است. فرصت بعدی بعد از آن ساعت 18:16 چهارشنبه است.

با فرض اینکه روز شنبه به موقع پرتاب شود ، پیش بینی می شود مایکل هاپکینز ، ویکتور گلاور ، شانون واکر و فضانورد ژاپنی ، سوئیچی نوگوچی ، فرمانده خدمه 1 در ساعت 4:20 بامداد یکشنبه دیدار و سوار ایستگاه فضایی شوند.

اما برنامه فشرده است. مهندسان قصد دارند آزمایش موتور اول را چهارشنبه بعد از کار انجام دهند تا یک قطعه در مرحله دوم موشک جایگزین شود و سپس بازرسی دقیق انجام دهند تا مطمئن شوند موتورها در صورت نیاز کار می کنند.

پس از پرتاب Falcon 9 که ماهواره ناوبری نیروی فضایی ایالات متحده را زمین گیر کرد ، یکی از 9 موتور کلاس اول مرلین 1D باید تعویض شود و موتور دیگر برداشته ، سرویس و نصب مجدد شد.

اسپیس ایکس در ابتدا قصد داشت یک موتور آتشنشانی را روز دوشنبه آزمایش کند ، اما وزش باد شدید و باران باعث شد تا روز سه شنبه کند شود. کار برای جایگزینی یک جز component در مرحله دوم موشک ، آزمایش را به روز چهارشنبه رساند.

بنجی رید ، مدیر ارشد برنامه های پرواز فضایی انسان در SpaceX ، گفت: “اینجا واقعاً هیچ چیز وجود ندارد ، و هیچ نگرانی از زمان باقیمانده وجود ندارد.” “می دانید ، ما هنوز هم می خواهیم آتش سوزی ساكن انجام دهیم ، بنابراین می توانیم این داده ها را ارزیابی كنیم.”

پس از پرتاب آزمایشی ، هاپکینز و خدمه او قصد دارند روز پنجشنبه لباس فضایی خود را که ظاهری آینده نگرانه دارد بپوشند و به کپسول Crew Dragon در بالای صفحه تمرین 39A متصل شوند. در همان روز ، مدیران ماموریت بررسی نهایی آمادگی برای پرتاب را انجام می دهند تا بررسی کنند که همه سیستم ها برای پرتاب آماده هستند.

استیو استیچ ، مدیر برنامه خدمه بازرگان ناسا ، گفت: “ما هنوز شنبه ، ساعت 7:49 بعدازظهر شرق ، در حال پرتاب هستیم.” “هوا برای این اولین فرصت روز شنبه مناسب به نظر می رسد ، و ما یکشنبه نسخه پشتیبان تهیه می کنیم. ما همه روش ها را مرور خواهیم کرد.”

زمان نسبتاً خوبی برای پرتاب به مرکز فضایی کندی و اقیانوس اطلس در مسیر شمال شرقی از کیپ کاناورال به ایرلند طول می کشد ، جایی که ممکن است اژدهای خدمه با قطع شدن پرتاب مجبور به ترکیدن شود.

به طور کلی ، برای بازیابی فاز اول Falcon 9 در هواپیمای بدون سرنشین SpaceX که در چند صد مایلی شمال شرقی کیپ کاناورال واقع شده ، به دریاهایی آرام نیز نیاز است. بهبود این بار به ویژه از این جهت مهم است که SpaceX قصد دارد برای پرتاب بعدی Crew Dragon در پایان ماه مارس از تقویت کننده استفاده کند.

f9-rollout-crew.jpg
فضانوردان Crew-1 برای راه اندازی کپسول های Falcon 9 و Crew Dragon دوشنبه شب از سایت 39A بازدید می کنند. از چپ به راست: شانون واکر ، ویکتور گلوور ، مایکل هاپکینز و فضانورد ژاپنی سوئیچی نوگوچی.

ناسا


پرواز طولانی مدت منتظر اولین استفاده عملیاتی از کپسول SpaceX Crew Dragon است که پس از یک پرواز آزمایشی بدون سرنشین در سال 2019 انجام شده است پرواز آزمایشی 64 روزه سرنشین دار اوایل امسال حمل شده توسط فضانوردان داگلاس هرلی و رابرت بنکن به ایستگاه فضایی بین المللی.

“عملیاتی” در این زمینه به این معنی است که Crew Dragon اولین فضاپیمای تجاری توسعه یافته ای است که تاکنون توسط ناسا گواهی گرفته و فضانوردان را به مدار می برد. همچنین این اولین سفینه فضایی آمریکایی است که تا 210 روز در فضا باقی مانده است.

فضانوردان Crew-1 قصد دارند 197 روز در هوا بمانند و رکورد 84 روزه آمریکا را که توسط آخرین خدمه Skylab در سال 1974 ثبت شده تحت الشعاع قرار دهد.

ناسا برای خاتمه دادن به اتكای تنها آژانس به فضاپیمای سایوز روسی برای انتقال فضانوردان آمریكایی ، اروپایی ، ژاپنی و كانادایی به فضاپیمای Crew Dragon و سرانجام CST-100 Starliner بوئینگ متكی است. ایستگاه.

از کیت روبینز فضانورد ناسا استفاده می شود آخرین مکان موافقت شده ناسا در حال حاضر یک فضاپیمای روسی هنگام پیوستن به دو فضانورد روسی برای پرتاب از فضاپیمای سایوز MS-17 / 63S در 14 اکتبر.

با ورود فضانوردان Crew-1 ، خدمه توسعه یافته اکسپدیشن 64 به هفت نفر افزایش می یابد. چهار فضانورد دیگر حدود 30 مارس سوار Crew Dragon بعدی می شوند.

خدمه بعدی سه نفره سایوز حدود 10 روز بعد می رسند و روبینز ، سرگئی ریژیکوف و سرگئی کود-سرورکوف یک هفته بعد به زمین برمی گردند. فضانوردان Crew-1 حدود 1 اردیبهشت ماه برای تکمیل یک پرواز شش ماهه از آن پیروی می کنند.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir