[ad_1]

لندن – رهبر یک تیم ناظر بین المللی رصد انتخابات در ایالات متحده درخواست رئیس جمهور ترامپ برای توقف شمارش آرا در سراسر کشور را “نگران کننده” و “سو abuse استفاده فاحش از مقام” خواند.

مایکل گئورگ لینک ، هماهنگ کننده ویژه و رهبر مأموریت ناظر کوتاه مدت سازمان امنیت و همکاری اروپا ، گفت: “آنچه واقعاً نگران کننده بود این بود که فرمانده کل ایالات متحده خواستار پایان شمارش معکوس هیاهوی ریاست جمهوری کاخ سفید بود. یعنی با تمام ویژگی های برجسته قدرت به دلیل پیروزی وی.” روزنامه اشتوتگارت زیتونگ.

وی گفت: “این سو abuse استفاده فاحش از مقام بود. هیچ عضوی از دولت حق تعلیق انتخابات را ندارد.”

ناظران بین المللی انتخابات سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) از کشورهای جهان بازدید می کنند تا “ارزیابی کنند که انتخابات تا چه حد به آزادی های اساسی احترام می گذارد و با برابری ، جهانی بودن ، کثرت گرایی سیاسی ، اعتماد ، شفافیت و پاسخگویی مشخص می شود”.

ایالات متحده عضو سازمان بین دولتی امنیت محور 57 کشور است و به دعوت وزارت امور خارجه ، ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا از سال 2002 تاکنون 9 انتخابات ایالات متحده را مشاهده کرده است.

در یک کنفرانس مطبوعاتی روز چهارشنبه ، رهبران مأموریت سازمان امنیت و همکاری اروپا در ایالات متحده گفتند که اتهامات “سو system رفتار منظم” در انتخابات “هیچ پایه محکمی ندارد” ، اما هشدار دادند که “عدم اطمینان قانونی و تلاش های بی سابقه برای تضعیف اعتماد عمومی” تهدید می کند که نتیجه را لکه دار کند. روند دموکراتیک در آمریکا را تضعیف می کند.

لینک به خبرنگاران گفت: “شمارش و شمارش داده ها مطابق قانون و تعهدات سازمان امنیت و همکاری اروپا ادامه دارد و باید ادامه یابد. هیچ کس ، هیچ سیاستمداری ، هیچ مقام منتخبی ، هیچ کس نباید حق رای مردم را محدود کند.”

وی ادامه داد: “اطمینان از در نظر گرفتن هر رأی یک تعهد اساسی همه شاخه های دولت است. ادعاهای بی اساس در مورد حذف های سیستمی ، به ویژه توسط مقام فعلی ، از جمله در شب انتخابات ، اعتماد عمومی به نهادهای دموکراتیک را خدشه دار می کند.”

اورسولا گاكك ، یشم با مأموریت رصد طولانی مدت سازمان امنیت و همکاری اروپا ، كه روز چهارشنبه با لینك گفتگو كرد ، گفت كه سیستم انتخاباتی آمریكا “علیرغم چالش های قانونی و فنی و تلاش های عمدی متصدی حكومتی برای تضعیف اعتماد به روند انتخابات” كار كرده است.

وی خاطرنشان کرد که انتخابات تا زمان شمارش آرا در چندین کشور مهم به پایان نرسیده است و ناظران بین المللی حداقل 10 روز و احتمالاً بیشتر در ایالات متحده خواهند ماند.

گاچك در مورد پردازش آرا پستی توسط سرویس پستی آمریكا گفت كه سازمان امنیت و همکاری اروپا “از امروز موفق به مشاهده پردازش و پردازش آرا شده است … هیچ چیز برای گزارش دادن وجود ندارد ، هیچ چیز ناخوشایندی برای گزارش دادن”.

در میشیگان ، یکی از معدود ایالت های حیاتی در میدان جنگ که در آن آقای ترامپ قضاوت کرده است برای جلوگیری از شمارش آرا، ، لینک گفت که OSCE (سازمان امنیت و همکاری اروپا) موجود است و “صریحاً روند را عمیق و جامع بررسی می کند و نمی تواند نشانه ای از یک مشکل را پیدا کند.” آقای ترامپ گفت که دسترسی قابل توجهی به ناظران جمهوریخواه به حوزه رای دهی داده نشده است.

در مصاحبه ای که روز پنجشنبه در Stuttgarter Zeitung منتشر شد ، لینک از زبان کم دقت تری استفاده کرد.

“اتهامات ترامپ برای دستکاری [in Michigan] بی اساس هستند وی گفت: “همكاران ما هنوز در جای خود هستند و می توانند تأیید كنند كه ناظران انتخابات از اردوگاه های سیاسی مربوطه نیز پذیرفته شده اند و آرای پستی هنوز به درستی شمارش می شوند.”

لینک به اشتوتگارت زیتونگ گفت: “متأسفانه ، ما مجبور بودیم روشهای شدید برای تضعیف اعتبار روند انتخابات را ببینیم ، حتی در زمان مبارزات انتخاباتی.” “قطعاً تأکید منفی بود [Mr. Trump’s] مشارکت مردم در شب انتخابات “، وی افزود که نگران است که سخنان رئیس جمهور خطرناک باشد ، حتی اگر سرانجام شکست در انتخابات را بپذیرد.

لینک گفت: “حتی اگر او شکست خود را بپذیرد و مطب را به درستی تحویل دهد ، طرفداران شعارزدگی وی ممکن است خشونت را وسیله قانونی بدانند زیرا آنها دیگر احساس نمایندگی دموکراتیک نمی کنند.” “این خطری است که فراتر از روز انتخابات است.”

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر

کولر گازی اقساطی