نتایج انتخابات آریزونا 2020


اشتباه نکنید ، حزب جمهوری خواه همچنان در میان رای دهندگان ثبت شده ایالت را رهبری می کند: 35٪ جمهوری خواه هستند ، کمی جلوتر از دموکرات ها (32٪) و مستقل ها (32٪).

اما ماه ها نظرسنجی در آریزونا با تکیه بر بسیاری از روندهایی که دموکرات ها را در حومه حومه کشور وامی دارد ، برای آقای بایدن و مارک کلی ، نامزد مجلس سنا در دموکرات امیدوار کننده است.

جبهه های این نبرد در شهرستان ماریکوپا ، پرجمعیت ترین و خانه پایتخت ققنوس در آریزونا است – که دموکرات ها برای تعیین بزرگترین شهرستان آمریکا در جبهه های جنگ بردند. بیش از 6 نفر از 10 رای دهنده ثبت شده ایالت در اینجا زندگی می کنند. و برنامه امید بسیاری از دموکراتها در پیروزی 2018 سینما دمکرات کرستن در اینجا است که حتی وقتی جمهوریخواهان در همان انتخابات پیروزیهای سراسری را به دست آوردند اعلام پیروزی کرد.

مبارزات انتخاباتی بایدن و متحدانش بیشتر مورد توجه این رای دهندگان به اصطلاح آریزونا قرار گرفته اند ، از جمله طرفداران عالی رتبه سناتور سابق جف فلک یا سیندی مک کین ، بیوه سناتور فقید جان مک کین. اما این تلاش حتی به طرفداران محلی نیز تسری پیدا می کند ، زیرا گروهی به رهبری بیلبوردهای غیررسمی تأمین مالی جمعی توسط جمهوری خواهان منتخب جمهوریخواهان و رتبه های آریزونا برای بایدن در سراسر ایالت افزایش می یابد.

دموکرات ها و طیف گسترده ای از گروه های متحد نیز تلاش خود را معطوف به آوردن لاتین ها به این ایالت کرده اند ، که طبق مرکز تحقیقات پیو نماینده 24٪ از رای دهندگان در این ایالت است – تنها پشت تگزاس (30٪) در میان ایالات در میدان جنگ.

حتما بخوانید:
مک دونالد پای بی گوشت خود را نشان می دهد - "McPlant"

طبق نظرسنجی CBS News ، 61٪ از رای دهندگان اسپانیایی از بایدن حمایت می کنند ، تقسیم بندی که برای چندین ماه در این ایالت نسبتاً ثابت مانده است. و ناظران غالباً بر این باورند که افزایش مشارکت رای دهندگان در میان این جمعیت شناختی کلیدی عامل پیروزی سینما در سال 2018 است.

اما مبارزات انتخاباتی ترامپ همچنین ادعا می کند که سرمایه گذاری زیادی در بسیج طرفداران خود در میان مردم لاتین در این ایالت انجام داده است ، دو کشور به همه چیز از استخدام برگزارکنندگان دو زبانه تا ریختن میلیون ها دلار به تبلیغات اسپانیایی اشاره کرده اند.

همچنین کمپین ها برای آوردن افراد مسن به آریزونا در حال رقابت هستند ، زیرا منطقه ققنوس از بزرگترین جوامع بازنشستگی در آمریکا برخوردار است. در سال 2016 ، نتایج نظرسنجی ها حاکی از آن بود که از هر چهار رای دهنده در آریزونا یک نفر 65 ساله یا بیشتر بوده است – بیشتر از هر ایالت دیگری که امسال به عنوان بازیگر انتخاب شده باشد.

این رأی دهندگان مسن چهار سال پیش به نفع رئیس جمهور جنگیدند و از آقای ترامپ با 55 تا 42 درصد از هیلاری کلینتون در نظرسنجی های آن زمان حمایت کردند. اما آخرین نظرسنجی CBS News در ماه اکتبر حاشیه کمتری را نشان داد ، فقط 52٪ از رای دهندگان مسن رئیس جمهور را انتخاب کردند ، در حالی که 46٪ آقای بایدن ، و هیچ یک از رای دهندگان مسن گفت می تواند یا احتمالاً می تواند حمایت خود را تغییر دهد.

حتما بخوانید:
انبوه مواد مخدر در کانتیکت به تولید 15 میلیون دلار ماری جوانا می پردازد


منبع: elitenews.ir