نتایج انتخابات نوادا 2020


ویروس کرونا و اقتصاد

در میان شیوع ویروس کرونا ویروس نوادا ، که در هفته های ابتدایی شیوع صنعت گردشگری خود را به طور کامل تعطیل کرد و در ماه های گذشته برای جذب بازدید کنندگان برای بازگشت تلاش کرد ، کمتر ایالتی با شوک اقتصادی عمیق تری روبرو هستند.

با بسته شدن این امر ، املاک موجود در نوار لاس وگاس از سقوط 100 درصدی مجازی درآمد بازی ها برای ماه های آوریل و مه خبر دادند. کسب و کار همچنان ناخوشایند است و نوادا ماه ها در میان بدترین نرخ بیکاری در این کشور قرار گرفته است. چندین کازینو هنوز بسته هستند و صدها نفر پول می گیرند یا قطع می شوند.

طبق نظرسنجی CBS News ، حدود 68 درصد از رای دهندگان نوادا اقتصاد نوادا را بسیار خوب یا بسیار بد ارزیابی می کنند و 83 درصد می گویند اقتصاد بیش از هر موضوع دیگری عامل اصلی رای آنها به رئیس جمهور است.

مهاجرت

تقریباً 11٪ از نیروی کار نوادا توسط مرکز تحقیقات پیو (Pew Research Centre) مهاجران فاقد سند برآورد شده است که بیشترین سهم را در کل ایالت های این کشور دارد ، بیشترین شاغل در صنعت اوقات فراغت و مهمان نوازی این ایالت.

سال ها نظرسنجی حمایت گسترده ای را در بین نوادان ها از اصلاحات مهاجرتی فدرال که مدت هاست وعده داده شده نشان داده است ، اگرچه این موضوع ابعاد محلی دارد که اختلاف نظر بیشتری نشان داده است.

دخالت اداره پلیس محلی در برنامه جنجالی 287 (g) ، که به طور م effectivelyثر جای برخی از مقامات مانند اجرای قانون مهاجرت را گرفت ، باعث اعتراض و اعتراض شد. و در میان بیماری همه گیر ، فعالان نگرانی در مورد رفتار با زندانیان در مراکز دولتی ICE را مطرح کرده اند.

حتما بخوانید:
برادران وارنر تا ماتریس جدید و فیلم های دیگر 2021 را در HBO Max منتشر کند

کنترل سلاح

با گذشت بیش از دو سال از تیراندازی در تاریخ 1 اکتبر 2017 در نوار لاس وگاس ، مرگبارترین قتل عام در تاریخ معاصر آمریکا ، کنترل اسلحه همچنان یک بحث داغ در این ایالت است. این حمله همچنان منبع ناراحتی در کشور است و حتی در میان بیماری همه گیر ویروس کرونا ، یادبودهای قربانیان امسال میزبانی شدند.

اما برخی تلاش ها برای تشدید محدودیت های اسلحه در ایالت از زمان حمله به بعد چالش برانگیز بوده و برخی از کلانتری ها قول ساخت “مقدسات متمم دوم” را داده اند. در همسایگی کالیفرنیا سال گذشته پس از حمله یک فرد مسلح به یک جشنواره مرکزی سیر در کالیفرنیا با استفاده از سلاح مورد حمله خریداری شده در نوادا ، از نوادا خواسته است تا اقدامات بیشتری برای محدود کردن فروش اسلحه خود انجام دهد.


منبع: elitenews.ir