نتایج انتخابات گرجستان 2020


36 متر پیش

وزیر امور خارجه گرجستان می گوید هنوز 200000 برگ رای گیری شمارش نشده است

وزیر امور خارجه گرجستان برد رافنسپرگر گفت در ساعت 16:00 روز چهارشنبه تقریباً 200000 رأی باقی مانده است. CBS News تخمین زده است که جورجیا برداشته شده است.

رافنسپرگر گفت که ایالت انتظار دارد شمارش آرا چهارشنبه شب و حتی صبح پنجشنبه انجام شود.

وی در بیانیه ای گفت: “ما در آستانه دستیابی به مسئولیت با اطمینان از شنیدن صدای هر رای دهنده ای هستیم.” “مهم است که سریع عمل کنیم ، اما مهمتر است که آن را درست انجام دهی.”

علاوه بر جورجیا ، کارولینای شمالی و پنسیلوانیا ، همچنان مورد بررسی قرار می گیرند ، مقامات انتخاباتی همچنان به شمارش آرا در هر یک از این ایالت ها ادامه می دهند.

13:12

وزیر امور خارجه گرجستان می گوید 200000 برگ رای گیری برای شمارش باقی مانده است

وزیر امور خارجه گرجستان برد رافنسپرگر تخمین می زند که 200000 رأی برای شمارش آرا در ایالت باقی مانده و در رأی گیری زودهنگام بین 40 تا 50 هزار رأی مانده است. مشخص نبود که آیا 200000 برگ آرا نامشخص شامل مقادیر رای گیری زودهنگام است یا خیر.

وی در یک کنفرانس خبری در پایتخت آتلانتا به خبرنگاران گفت: “هر رای قانونی در جورجیا محاسبه خواهد شد.”

CBS News تخمین می زند که رقابت های ریاست جمهوری در گرجستان همچنان در حال رشد است. آقای ترامپ با 92 درصد آرا under پیش بینی شده در حال حاضر با کمتر از 102000 رأی در رأی است.

حتما بخوانید:
New Miss USA شعبه آسیا در می سی سی پی است

رافنسپرگر با بیان اینکه زمان انتظار در این ایالت کمتر از 10 دقیقه است ، گفت که انتخابات در ایالت پراسکووا به راحتی پیش می رود. وی همچنین بیش از 50،000 نفر از ساکنان شرکت کننده در نظرسنجی را ستود.

وی گفت: “انتخابات مهم است.”

13:41

روز انتخابات

رأی گیری ها تا ساعت 7 عصر روز انتخابات باز بود. رای های پستی باید حداکثر تا ساعت 17:00 در تاریخ 3 نوامبر دریافت شوند. جورجیا دوره رای گیری اولیه خود را از 12 تا 30 اکتبر برگزار کرد. تأیید امضاها با دریافت برگه های رای گیری برای ارسال نامه و شمارش آرا در ساعت 7 صبح 3 نوامبر آغاز شد.

ترکیدگی لوله در مزرعه ایالتی آتلانتا ، که به عنوان مرکز رای دهی مورد استفاده قرار گرفت ، انتخاب آرا را در شهری که برای جو بایدن حیاتی تلقی می شود به تأخیر انداخت.

15:16

مسابقه سنا در جورجیا: داگ کالینز در مسابقه سنا در جورجیا به کلی لوفلر باخت

داگ کالینز نماینده حزب جمهوری خواه در مقابل سناتور کلی لوفلر که با رافائل وارنوک دموکرات ، به عنوان نماینده مجلس سنای جورجیا راه یافت ، شکست خورد. رواناب در اوایل ژانویه برگزار می شود.

کالینز در توئیتر خود نوشت: “من فقط باkloeffler تماس گرفتم و دومین انتخابات را به او تبریک گفتم. او از حمایت و تأیید من برخوردار است. من مشتاقانه منتظر دور هم آمدن همه جمهوری خواهان هستم. رافائل وارنوک برای جورجیا و آمریکا یک فاجعه خواهد بود.”

screen-shot-2020-10-28-at-11-47-11-pm.png
سناتور جورجیا کلی لوفلر (R) ؛ نماینده داگ کالینز (R) ؛ رافائل وارنوک ارجمند

گتی ایماژ


امسال جورجیا به لطف برگزاری انتخابات ویژه بحث برانگیز ، دو مسابقه عالی رتبه سنا دارد. سناتور حزب جمهوری خواه دیوید پوردو در حال دفاع از کرسی خود در برابر نامزد دموکرات جان اوسوف است که چند سال پیش ناموفق به مجلس راه یافت. پردو پیشرو است ، اما باید دید آیا او می تواند در هنگام رسیدن به نتایج بالاتر از 50٪ باقی بماند تا از مصاف با اوسوف جلوگیری شود. جورجیا خواستار آن است که نامزدهای انتخابات عمومی سنا از حمایت 50 درصدی برخوردار شوند یا با دور دوم انتخابات روبرو شوند.

my-post-2020-07-28t175217-309.png
سناتور جمهوری خواه دیوید پردو از جورجیا و مخالف جان اوسوف.

(چپ) مایکل بروچشتین / تصاویر SOPA / LightRocket از طریق گتی ایماژ و (راست) پاراس گریفین / گتی ایماژ


در همین حال ، کلی لوفلر ، سناتور جمهوری خواه ، برای پستی که در دسامبر سال 2019 منصوب شد ، کاندیدا می شود ، زمانی که سناتور جانی آیزاکسون زودتر بازنشسته می شود. این انتخابات ویژه 21 نامزد داشت ، اما مسابقه اصلی GOP او از کالینز بود.

14:17

وضعیت مسابقه

در سال 2016 ، دونالد ترامپ 128 از 159 شهرستان جورجیا را به دست آورد. نظرسنجی های اولیه نشان داد که رای دهندگان مرد 45٪ از رای دهندگان ایالت را در انتخابات عمومی 2016 تشکیل می دهند. آقای ترامپ با کسب 23 امتیاز در سال 2016 – 37٪ تا 60٪ در این گروه پیروز شد. نظرسنجی CBS News از ماه اکتبر نشان داد که او با این گروه با 9 امتیاز – 43٪ تا 52٪ – رهبری بایدن را دارد.

5 شهرستان وجود داشت که در سال 2016 به آقای ترامپ رأی دادند ، پس از رأی دادن به رئیس جمهور اوباما در سال 2008 و 2012. دو شهرستان مهم در مجاورت شهرستان بیب ، شهرستان دموکرات که آقای ترامپ در آن بازدید در طی یكی از سه سفر وی به ایالت.

قبل از اینکه جورجیا امسال به رده پرتاب منتقل شود ، پایتخت آتلانتا ، منطقه فولتون ، سنگر دموکرات ها بود و دهه ها بود. این شهر در حال رشد توسط حومه شهرهایی که در گذشته محافظه کار بودند احاطه شده است ، اما استراتژیست های مبارزات سیاسی می گویند گسترش آتلانتا باعث شده است که این حومه سنتی محافظه کار به حزب دموکرات روی آورند.

آتلانتا به دلیل وسعت بازار رسانه منتقد هر دو حزب سیاسی است. اگرچه جمعیت آتلانتا تنها 4.7 درصد ایالت است ، اما بازار رسانه آن به حدود 60 درصد ایالت می رسد. آتلانتا همچنین موتور اقتصادی این ایالت است که تا جولای 2020 بیش از 2.7 میلیون شغل دارد.

در سال 2016 ، نظرسنجی ها نشان داد که آقای ترامپ تنها 9٪ از حمایت از رای دهندگان سیاه پوست ، که 30٪ از رای دهندگان کشور را تشکیل می دهند ، جلب کرده است. آخرین نظرسنجی های CBS News ما نشان می دهد که آقای ترامپ متوجه ضربه جزئی حمایت از این گروه شده است. یازده درصد از رای دهندگان در جورجیا سیاه که رأی دادند ، در حمایت از رئیس جمهور این کار را کردند. هنوز هم ، در مقایسه با 88٪ که به بایدن رای داده اند ، کم رنگ است.

15:26

مشکلات

ویروس کرونا

گرجستان یکی از آخرین کشورهایی بود که بسته شد و از اولین کشورهایی بود که در واکنش به بیماری همه گیر ویروس کرونا بازگشایی شد. از 26 اکتبر ، 347،714 مورد تایید شده ویروس کرونا در کشور وجود دارد.

سرکوب رای دهندگان

طرفداران رأی می گویند که حتی در سال 2020 ، توانایی برخی از رای دهندگان در جورجیا در شنیدن صدای خود در برخی از مناطق ایالت دشوارتر از سایر مناطق است. آنها صف های طولانی را در ایالت اولیه در 9 ژوئن و در روزهای اولیه رای گیری زودهنگام در برخی از شهرستان ها مانند Fulton – که 44.5٪ از جمعیت سیاه پوست هستند – عنوان کردند.

اما انتخابات عمومی مشکلات بسیار کمتری داشت و زمان انتظار بیشتر فقط چند دقیقه بود. پیش از روز انتخابات ، 3.9 میلیون رأی در کشور به دست آمده بود که بسیار بیشتر از 2.3 میلیون رأی اولیه چهار سال پیش بود. به طور کلی ، با 93٪ آرا در روز چهارشنبه ساعت 3:12 بعد از ظهر ، نزدیک به 4.8 میلیون رأی در گرجستان رای دادند.

عدالت اجتماعی

در تابستان ، آتلانتا هنگامی که اعتراضاتی که در واکنش به ترور جورج فلوید در واکنش به ترور جورج فلوید در اعتراض به مرگ ریچارد بروکس به دست یک افسر پلیس آتلانتا که بعداً 11 بار از کار اخراج شد ، به تظاهرات مبدل شد ، به کانون توجهات کشیده شد. از جمله قتل


منبع: elitenews.ir

Leave a Comment