نحوه انتقال “غیرمعمول” ریاست جمهوری در سال 2020 با انتقال قدرت گذشته مقایسه می شود


سه هفته پس از روز انتخابات ، سرانجام اداره خدمات عمومی جو بایدن را به عنوان رئیس جمهور تازه انتخاب شده به رسمیت شناخت و روند انتقال رسمی را آغاز كرد. گرچه رئیس جمهور ترامپ گفت که او هنوز عقب نشینی نمی کند. در گذشته ، این انتقال از رئیس جمهور مستعفی به کارمند بعدی معمولاً با فضل انجام می شد ، حتی پس از مبارزات سخت و سنگین و زمانی که رئیس جمهور جدید اهداف بسیار متفاوتی دارد.

معمولاً نامزد بازنده ابتدا کلمات پشتیبانی را ارائه می دهد.

هوبرت هامفری ، معاون سابق رئیس جمهور در سخنرانی امتیاز خود در سال 1968 پس از باخت به ریچارد نیکسون ، گفت: “لطفاً بدانید که شما از حمایت من برای اتحاد و رهبری ملت پشتیبانی خواهید کرد.”

سپس جلسه ای از رقبای سابق فرا می رسد – نمادی که زمان آن است که کشور دور هم جمع شود.

رئیس جمهور سابق گفت: “زیرا اگر موفق شوید ، پس کشور نیز موفق می شود.” اوباما به رئیس جمهور منتخب ترامپ در سال 2016 گفت.

سپس کار واقعی آغاز می شود. دیوید مارچیک ، مدیر مرکز انتقال رئیس جمهور گفت ، رئیس جمهور منتخب می تواند شروع به نام بردن از مقامات ، تدوین سیاست ها و گفتگو با رهبران خارجی کند.

مارچیک گفت که این رسم به اندازه خود ریاست جمهوری قدمت دارد.

وی به چیپ رید ، خبرنگار سی بی اس نیوز گفت: “ما 223 سال است که از زمان جرج واشنگتن کلیدها را به جان آدامز انتقال داده ایم. ما انتقال خوبی داشته ایم. انتقال بدی داشته ایم. این یک انتقال غیرمعمول است.”

انتقال بد قبلاً اتفاق افتاده است. پس از انتخابات 1860 ، هفت ایالت قبل از تحلیف رئیس جمهور منتخب آبراهام لینکلن از اتحادیه جدا شدند.

در سال 2000 ، یک سرشماری طولانی مدت انتقال را بیش از یک ماه به تأخیر انداخت و رئیس جمهور منتخب جورج دبلیو بوش را فقط 37 روز قبل از مراسم تحلیف خود ، یعنی تقریباً نیمی از زمان عادی ، ترک کرد. کمیسیون احزاب 11 سپتامبر به این نتیجه رسید که این انتقال کوتاه مدت کشور را در معرض حمله تروریستی قرار می دهد زیرا مقامات امنیت ملی در این زمینه تلاش می کنند.

مارچیک تأکید کرد ، اما انتقال اکنون تازه آغاز نشده است.

وی گفت: “كار انتقالی از فردای آخرین مراسم افتتاحیه آغاز شد.” “صدها کارمند شغلی در دولت وجود دارند که برای هر کسی که برنده شود آماده می شوند.”

در یک انتقال معمولی ، تیم های هر دو طرف ماه ها قبل از مشخص شدن یک برنده در محل حضور دارند و رئیس برای کمک به جانشین خود تلاش می کند.

مارتا مشترک کومار ، که دهه ها است در حال مطالعه انتقال است ، گفت: “این انتقال باید به صورتی انجام شود که دولت خارج شده از نظر تهیه مواد از بخش ها و آژانس ها برای دولت آینده مفید باشد.”

در دوران مدرن ، هیچ رئیس جمهوری وجود نداشت که در برابر مشارکت در گذار مقاومت کند.

وی گفت: “شما قانون انتقال ریاست جمهوری را دارید ، که به وضوح نشان می دهد دولت فدرال در انتقال نقش دارد.”

و از آنجا که ویروس کرونا همچنان در جریان است ، خطر انتقال صاف نیرو بسیار زیاد است.

مارچیک گفت: “هزاران کارمند در سراسر دولت به ویژه در پنتاگون و وزارت بهداشت وجود دارد که می خواهند این واکسن را به 300 میلیون آمریکایی منتقل کنند.” “هرچه تیم بایدن زودتر با این کارمندان شروع به کار کند ، آمادگی آنها در 20 ژانویه بهتر خواهد بود.”

ج تأیید توسط اداره خدمات عمومی، تیم بایدن-هریس اکنون به حدود 6 میلیون دلار دسترسی دارد و توانایی هماهنگی با سازمان های دولتی را دارد.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*