[ad_1]

میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا در اولین سخنرانی های خود در صحن مجلس سنا از روز انتخابات گفت روز دوشنبه انتخابات ریاست جمهوری هنوز تمام نشده است ، زیرا هنوز هیچ یک از ایالت ها نتایج آن را تأیید نکرده اند و رئیس جمهور ترامپ در آن حضور دارد. حق آن است که به اتهامات مربوط به بی نظمی رسیدگی کند و توانایی های آن را بسنجد تولید کننده همکار واحد سیاسی CBS News النور واتسون. کنترل سنا تا زمان برگزاری دور دوم انتخابات مجلس سنا در گرجستان در 5 ژانویه بعید به نظر می رسد ، اما مک کانل در اظهارات خود گفت: “رأی دهندگان در سراسر کشور سناتورهای جمهوری خواه را تا حدی انتخاب کرده و مجدداً انتخاب کردند که در واقع پیش بینی کنندگان را متحیر کند.” نظرسنجی های پیش از انتخابات نشان داده است که سناتورهای جمهوری خواه مانند سوزان کالینز از ماین و جانی ارنست از آیووا آسیب پذیر هستند ، اما آنها و بسیاری از نامزدهای جمهوری خواه در انتخابات مجدد پیروز می شوند.

پس از اظهارات در زمینه ، مک کانل با سناتورهای تازه انتخاب شده جمهوری خواه دیدار کرد: تامی توبرویل از آلاباما ، بیل هاگارتی از تنسی ، راجر مارشال از کانزاس و سینتیا لومیس از وایومینگ. فقط توبرویل یک دموکرات را شکست داد و جای خود را به جای دموکرات ها در دست جمهوری خواهان قرار داد. دموکرات ها دو کرسی را برگرداندند: مارک کلی سناتور مارتا ماکسالی را در آریزونا شکست داد و جان هیکنلوپر فرماندار سناتور کوری گاردنر را در کلرادو برکنار کرد. این سناتورهای تازه انتخاب شده در تاریخ 3 ژانویه توسط معاون رئیس جمهور ، هنگامی که مجلس سنا پس از تعطیلات تشکیل جلسه می دهد ، سوگند یاد می کنند.

ساعت انتقالی

رئیس جمهور ترامپ

مبارزات انتخاباتی ترامپ با چالش های حقوقی طولانی در تعداد معدودی از ایالت های مهم در میدان نبرد همراه است و روز دوشنبه با طرح دعوی جدیدی در پنسیلوانیا ، ادعای برخورد نابرابر با رای دهندگان در شهرستان های دموکرات و جمهوری خواه را مطرح کرد. خبرنگار کمپین CBS News ، نیکول سگانگا. “این انتخابات تمام نشده است. دور از آن” ، كیلى مكنانى روز دوشنبه در كنفرانس مطبوعاتی RNC در سخنانی كه “كیفیت شخصی” خواند گفت. ماکینانی به دلیل شواهد مشخص در مورد تقلب گسترده رای دهندگان مورد تحقیق قرار گرفت ، به خبرنگاران گفت: “آنچه در اینجا می خواهیم صبر است.”

چالش های آقای ترامپ در روند بازشماری مجدد در روزهای پس از انتخابات ناکام ماند ، اما مبارزات انتخاباتی وی همچنان به جمع آوری پول برای تأمین هزینه های حقوقی و پرداخت بدهی های تبلیغاتی ادامه می دهد. رئیس جمهور روز دوشنبه در انظار عمومی ظاهر نشد ، اما چندین ادعای بی اساس در مورد نتایج انتخابات را در توییتر منتشر کرد که بلافاصله توسط توییتر “گمراه کننده” شناخته شد.

مقامات به CBS News تأیید کردند که هم بن کارسون ، وزیر مسکن و شهرسازی (HUD) و هم دیوید بوسی ، فعال محافظه کار و مشاور ترامپ ، از نظر ویروس کرونا مثبت ارزیابی شده اند. هر دو روز سه شنبه با صدها مهمان دعوت شده دیگر در مجاورت بلافاصله در یک شب انتخابات در کاخ سفید شرکت کردند. بوسی اخیراً برای هماهنگی چالشهای قانونی مبارزات انتخاباتی در چندین کشور انتخاب شد. معاون وزیر کارسون ، کوکر بیکر ، گفت: “منشی کارسون روحیه خوبی دارد و از دسترسی به درمانهای م thatثر که به بهبودی وی کمک می کند و سرعت چشمگیری را تسریع می بخشد احساس خوشبختی می کند.”

جو بایدن

آقای بایدن در اولین روز کاری خود به عنوان رئیس جمهور منتخب کشور را به شرکت در انتخابات فراخواند و گفت: “من [president] برای هر آمریکایی … انتخابات به پایان رسیده است ، وقت آن است که حزب گرایی و سخنان طراحی شده برای شیطان پرستی یکدیگر را کنار بگذاریم. ” گزارشگر کمپین CBS News بو اریکسون گزارش می دهد که طی یک سخنرانی ده دقیقه ای دلاور پس از اولین ملاقات خود با معاون منتخب رئیس جمهور هریس و کمیته مشورتی COVID-19 آنها ، آقای بایدن گفت که کشور می تواند اکنون با استفاده از ماسک صورت اتحاد خود را نشان دهد – “یک عمل کوچک “برای نجات جانها. وی همچنین تکرار کرد که استفاده از ماسک “یک بیانیه سیاسی نیست” بلکه ابزاری است که می تواند ده ها هزار زندگی را نجات دهد. “هدف از استفاده از ماسک این نیست که زندگی شما راحت تر شود … یا چیزی را از شما بگیرد ، بلکه چیزی است که به همه ما بازگرداند: یک زندگی عادی.” انتظار می رود که کارگروه 13 نفره COVID بایدن ، متشکل از همه پزشکان و متخصصان بهداشت عمومی ، وی را تا زمان افتتاح آگاه کند. از آنجا که بیماری همه گیر اولین تمرکز اصلی آقای بایدن در انتقال وی است ، منابع می گویند که تیم انتقال نیز روند بررسی آژانس را آغاز می کند و مواضع مقامات ارشد کاخ سفید را بلافاصله در این هفته اعلام می کند.

کشور به تفکیک کشور

آریزونا

در آریزونا ، جایی که آقای بایدن و آقای ترامپ کمتر از 1 امتیاز از هم جدا شده اند ، خبرنگار کمپین CBS News الکس تین می گوید ستاد انتخاباتی ترامپ با طرح یک دادخواست خواستار بازشماری آرا that شده است که ممکن است اشتباه پیش رفته باشد.

جورجیا

گزارشگر کمپین CBS News لاکرای میچل گزارش می دهد که تا بعد از ظهر روز دوشنبه ، ده ها منطقه از 159 منطقه جورجیا نتایج انتخابات عمومی خود را تصدیق کرده اند. با این حال ، در حالی که شمارش جورجیا همچنان ادامه دارد ، سناتورهای جمهوری خواه دیوید پوردو و کلی لوفلر خواستار استعفا وزیر امور خارجه جمهوری خواه برد رافنسپرگر شده اند. رافنسپرگر روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که استعفا نخواهد داد ، و گفت که انتخابات عمومی اداری “یک موفقیت بزرگ” بود و کابینه وی ادعاهای رای غیرقانونی را بررسی خواهد کرد. انتظار می رود هر دو پردو و لوفلر در انتخابات 5 ژانویه شرکت کنند.

میشیگان

ستاد انتخاباتی آقای ترامپ می خواهد از تصمیم قاضی دادگستری میشیگان در هفته گذشته در میشیگان که تلاش برای متوقف کردن شمارش آرا state ایالت را رد کرد ، تجدید نظر کند خبرنگار کمپین CBS News آدام بروستر. ستاد انتخاباتی ترامپ روز جمعه به این تصمیم اعتراض کرد ، اما دادگاه تجدیدنظر روز دوشنبه اعلام کرد که درخواست مبارزات انتخاباتی ترامپ “معیوب” است زیرا برخی از اسناد لازم از بین رفته است. دادگاه گفت وکلای آقای ترامپ 21 روز فرصت داشتند که اسناد را تنظیم کنند ، در غیر این صورت پرونده مختومه می شود. اگرچه شمارش آرا کامل است ، وکلای رئیس جمهور می خواهند ناظران هر دو حزب سیاسی حضور داشته باشند در حالی که مناطق نتایج را تأیید می کنند. روز جمعه ، CBS News جمهوری خواهان و دموکرات ها شاهد روند کار در وین کانتی ، خانه دیترویت بودند.

نوادا

علیرغم شکست در اواخر هفته گذشته در دادگاه فدرال و افزایش روزافزون رئیس جمهور منتخب ، ترامپ و متحدانش همچنان به طرح شکایت در مورد ادعای “بی نظمی” در رقابت نوادا اقدام می کنند. از جمله شواهد گزارش می دهد حداقل یک رأی دهنده نوادا که در انتخابات ثبت نام می کند در انتخابات 2020 رأی داده است اما سال ها پیش درگذشته است خبرنگار کمپین CBS News الکس تین.

کارولینای شمالی

گزارشگر کمپین CBS News لاکرای میچل طبق گزارش شورای انتخابات کارولینای شمالی ، گزارش می شود که هفت شهرستان کارولینای شمالی قرار بود روز دوشنبه دیدار کنند تا حداقل 3200 برگ رای غایب اضافی را از طریق پست بررسی کنند. در انتظار تصویب ، هزاران رأی غایب به انتخابات عمومی غیررسمی کشور اضافه می شود.

پوشش کنگره

در خانه

پس از یک شب ناامید کننده انتخابات ، اخبار CBS آرون ناوارو اعلام کرد که گیلاس بوستوس ، نماینده مجلس از ایلینوی ، از انتخاب مجدد خود به عنوان رئیس کمیته دموکرات کنگره در مبارزات انتخاباتی صرف نظر خواهد کرد. بوستوس در نامه ای به مجلس نمایندگان نوشت: “من همچنین هفته گذشته امیدوارم که نتایج بهتری داشته باشم. از خسارات وارده خسته شده ام. ما همکاران و دوستان بزرگی را از دست داده ایم که در ژانویه برنخواهند گشت.” بوستوس با کمی بیش از 3 امتیاز بارها در انتخابات مجدد خود پیروز شد. دست کم هفت نامزد دموکرات مجلس نمایندگان از کار برکنار شده اند و CBS News رقابت های بیشماری دارد که هنوز فراخوان نشده است. بوستوس در این نامه افزود كه DCCC “بررسی شفاف پس از عمل را برای درک بهتر دلیل عدم تحقق ملی تحقیق و مدل سازی – نه تنها برای مسابقات اتاق ، بلكه بالا و پایین” انجام می دهد. رئیس اتاق ، نانسی پلوسی ، بوستوس را به عنوان رئیسی که “تفکر استراتژیک ، ذکاوت سیاسی و استقامت بی حد و حصر با برگزاری چالش ویروس کرونا” را برای برگزاری مجلس به ارمغان آورد ، می شناسد.

پیامدهای شب انتخابات پیش از تصمیم بوستوس در میان دموکرات های مجلس نمایندگان در حال رخ دادن بود. نمایندگان Alexandria Ocasio-Cortes و Conor Lamb مصاحبه ای با نیویورک تایمز انجام داده اند که در آن آنها از دست دادن ایده آل های مترقی را که باعث به خطر افتادن بازیگران می شود یا مرکزگرایان بازیگری را که عملیات دیجیتالی و میدانی مبارزات خود را با بیماری همه گیر تطبیق نمی دهند ، مقصر می دانند. ناوارو درباره برخی از واکنشها و توضیحات فوری برای موفقیت جمهوریخواهان در پارلمان و کاهش اکثریت دموکراتها در اینجا می نویسد.

CBS News حداقل 28 مسابقه داخلی را گزارش داده است که از روز دوشنبه هنوز فراخوانده نشده اند. بسیاری از آنها در ایالاتی هستند که هنوز تعداد قابل توجهی از آرا abs غایب مانند کالیفرنیا ، ایلینوی و نیویورک را شمارش می کنند ، در حالی که مسابقات دیگر مانند 4th Utah خیلی نزدیک به تلفن هستند. جمهوریخواهان امیدوارند با برکناری حداقل هفت دموکرات در شب انتخابات ، بیش از انتظارات چند کرسی دیگر بدست آورند. مسابقات نظارت بر نتایج این هفته: یازدهم و بیست و دوم در نیویورک ، چهاردهم در ایلینوی ، چهارم در یوتا ، 25 ، 39 و 48 در کالیفرنیا است.[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر

کولر گازی اقساطی