[ad_1]

انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 بیش از 145 میلیون رأی گیری با رکورد مشارکت داشته است. در حالی که رئیس جمهور منتخب جو بایدن آرا more بیشتری را به دست آورد و سازمان های خبری وی را برنده پیش بینی كردند ، رئیس جمهور ترامپ از عقب نشینی خودداری كرد. وی خواستار بازشماری مجدد و شکایت از اعتبار بسیاری از این آراots ، به ویژه آرا those از طریق پست در سراسر کشور شد.

همزمان با پرش مجدد COVID ، برگه های رای گیری از طریق پست مراکز تبریز را فرا گرفت. سایر رأی ها سطل های زباله را از خیابان رد می کردند یا با دست به دفاتر ثبت احوال و مقامات شهر تحویل می دادند.

آنچه می توانست هرج و مرج باشد در عوض به تمرین دموکراسی تبدیل شده است.

ما این دست اول را در پنج شهرستان جداگانه در ایالت متزلزل پنسیلوانیا با 20 رای قاطع انتخاباتی آن دیدیم. در آنجا چند سوال از افراد مسئول شمارش آرا داشتیم.

بیل ویتاکر: پرزیدنت ترامپ گفت: “اتفاقات بدی در فیلادلفیا رخ می دهد.” آیا اتفاقات بد در فیلادلفیا اتفاق می افتد؟

آل اشمیت: در زادگاه جمهوری ما ، شمارش آرا چیز بدی نیست. شمارش آرا cast رأی دهندگان واجد شرایط در روز انتخابات یا قبل از آن ، فساد نیست. این کلاهبرداری نیست. این دموکراسی است.

پنسیلوانیا votesscreengrabs00.jpg
آل اشمیت

آل اشمیت یکی از سه کمیساری است که انتخابات را در فیلادلفیا برگزار می کند و تنها یک جمهوری خواه است.

ال اشمیت: در مورد شمارش آرا cast داده شده در روز انتخابات یا قبل از آن ، فارغ از وابستگی به حزب ، واقعاً نباید اختلاف نظر وجود داشته باشد. این موضوع خیلی بحث برانگیز نیست ، یا حداقل نباید اینگونه باشد.

بیل ویتاکر: اما هنوز هم همینطور است.

ال اشمیت: متأسفانه بله.

ما اولین بار در ماه سپتامبر با کمیسر اشمید دیدار کردیم. هنگامی که کشور توسط همه گیری تسخیر شد ، اشمیت انتظار داشت که یک جریان نامه از طریق پست ارسال شود.

ال اشمیت: وقتی نیمی از رای دهندگان شما از طریق پست رای می دهند.

و اصرار بر صبر.

ال اشمیت: … شما در شب انتخابات نتیجه را نخواهید دانست.

نمی توانست حق بیشتری داشته باشد. سیلاب ها با ارسال 360،000 برگه رای گیری از طریق پست در فیلادلفیا به یک سیل تبدیل شد. این بیشتر از همه نامه های ایالتی در سال 2016 بود. بیش از 90٪ دموکرات ها بودند. هفته گذشته که این آرا at در مرکز همایش های فیلادلفیا شمارش شد ، آهستگی برنده اولیه رئیس جمهور ترامپ در پنسیلوانیا شکسته شد. روز چهارشنبه ، در حالی که صدها هزار رأی هنوز محاسبه نشده است ، رئیس جمهور ترامپ با انتشار توئیتی اعلام کرد که پیروز این ایالت است. مبارزات انتخاباتی و حزب وی شکایاتی را در رابطه با بی نظمی در رای گیری و کلاهبرداری به ویژه در فیلادلفیا تشکیل داده است.

اریک ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی: ما در پنسیلوانیا شکایت خواهیم کرد.

پسر رئیس جمهور ، اریک و رودی جولیانی ، با عجله فراوان به فیلادلفیا رسیدند تا ادعا کنند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر حمله به دموکراسی وجود نداشت.

اریک ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی: این یک کلاهبرداری مطلق است. ما قبلاً او را در فیلادلفیا دیده ایم.

در پایان هفته و با پیشبرد جو بایدن معاون رئیس جمهور پیشین در شمارش آرا ، تعداد پرونده های ترامپ و GO در پنسیلوانیا دو برابر شد که بیشتر هدف آنها شکستن تعداد بود.

پنسیلوانیا به عنوان یک میدان جنگ تعیین کننده در انتخابات ریاست جمهوری شهرت خود را تجربه می کند. در سال 2016 ، دونالد ترامپ با کمتر از 1 درصد آرا هیلاری کلینتون را در اینجا شکست داد.

با برتری مشابه نسبت به پرزیدنت ترامپ ، سازمان های خبری روز شنبه پیش بینی کردند که جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق برنده پنسیلوانیا و ریاست جمهوری شده است. جشن های خودجوش در فیلادلفیا و سراسر کشور آغاز شد.

هنوز هم ، مبارزات انتخاباتی ترامپ برای به چالش کشیدن اعتبار رای در پنسیلوانیا و سایر ایالت های میدان جنگ به عدالت کشیده خواهد شد.

رودی جولیانی در یک کنفرانس مطبوعاتی: بدیهی است که او عقب نشینی نخواهد کرد.

وکیل شخصی رئیس جمهور رودی جولیانی گفت که وی دادگاه را از روز دوشنبه آغاز خواهد کرد.

رودی جولیانی در یک کنفرانس مطبوعاتی: من نمی دانم آیا مدارک کافی برای لغو همه انتخابات وجود دارد. مطمئناً در کل کشور ، شاید در پنسیلوانیا ، نباشد.

مخاطرات زیاد و شورها در طول هفته زیاد بوده اند.

روز پنجشنبه ، دو مرد ویرجینیا که در اتومبیل خود اسلحه و مهمات پیدا کردند اما بدون اجازه اسلحه در مقابل مرکز همایش دستگیر شدند. در داخل ، کمیته جمهوری خواه اشمیت ، اعضای هیئت رئیسه انتخابات همکار وی و حدود 200 مقام شهرستانی به کار خود ادامه می دهند. آنها حداقل یک هفته دیگر آرا provision موقت را حساب می کنند.

ال اشمیت: در داخل ، به بیرون نگاه می کند ، احساس بسیار دیوانگی می کند.

بیل ویتاکر: دیوانه؟

ال اشمیت: در پایان روز ، ما آرای قابل قبول رای دهندگان را می شماریم. اختلاف در مورد آن چیزی است که من نمی فهمم. مردم ما را به عدم شمارش آن آرا متهم می كنند ، یا مردم آرای فریبنده ای اضافه می كنند ، یا آنها فقط انواع دیوانه ها را می سازند.

بیل ویتاکر: اتهاماتی مانند “تقلب”.

آل اشمیت: بله.

بیل ویتاکر: “شما در حال دستکاری رای هستید.”

آل اشمیت: بله. یا تماس با دفاتر ما که به ما یادآوری می کند که “این اصلاحیه دوم است ، افرادی که ما را دوست دارند”.

بیل ویتاکر: آیا شما چنین تماس هایی می گیرید؟

آل اشمیت: بله.

بیل ویتاکر: درست است – نه تهدید به مرگ محجبه.

آل اشمیت: بله ، برای شمارش آرا در یک دموکراسی.

انتخابات در اینجا به نرمی پیش رفته بود.

60 دقیقه به پنج منطقه اصلی رسید. نورتهمپتون در شمال شرقی دو بار به باراک اوباما رأی داد ، سپس در سال 2016 به دونالد ترامپ متوسل شد. ما در آنجا صف های طولانی از رای دهندگان را دیدیم که با صبر و حوصله منتظر رأی دادن در روز انتخابات بودند. در منطقه همسایه لوزرن ، ما شاهد شمارش منظم آرا order تحت مراقبت ناظران نظرسنجی احزاب دارای گواهینامه دولت بودیم. در حومه مرفه اطراف فیلادلفیا نیز به همین ترتیب بود.

پنسیلوانیا votesscreengrabs02.jpg
پت پوپریک

پت پوپریک ، رئیس GOP شهرستان باکس ، یک چریک افتخار است ، اما وقتی نوبت به برگزاری انتخابات پاک می رسد ، او به ما گفت که او دو حزب است.

پت پوپریک: ممکن است ما کاندیداهای مختلف را دوست داشته باشیم ، اما می خواهیم روند عادلانه باشد. و من فکر می کنم ما در شهرستان خود بسیار سخت کار می کنیم ، و من به کمیساران ، شورای خود بسیار بسیار افتخار می کنم. همه ما با هم کار می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که رای دهندگان می توانند رای دهند.

بیل ویتاکر: دموکرات ها و جمهوری خواهان.

پت پاپریک: کاملا.

اما این روحیه همکاری فقط تا اینجا پیش می رود. تعداد پرونده های قضایی جمهوری خواهان همچنان در حال افزایش است. یکی از شدیدترین نگرانی ها ناظران نظرسنجی است. مبارزات انتخاباتی ترامپ در دادگاه های پنسیلوانیا است و ادعا می کند که ناظران آنها نمی توانند به اندازه کافی نزدیک شوند تا ببینند چه اتفاقی می افتد. رئیس جمهور ترامپ پنجشنبه شب در سخنرانی خود این موضوع را ستود.

پرزیدنت ترامپ در سخنرانی: در فیلادلفیا ، ناظران بسیار دور نگه داشته می شوند – تاکنون مردم از دوربین شکاری استفاده کرده اند تا ببینند ، و مشکلات بزرگی وجود داشته است.

جاش شاپیرو: این بی پروا و ناامیدکننده است که کسانی در خارج وجود داشته باشند که یا نمی دانند چه اتفاقی می افتد و یا برای آنها اهمیتی ندارد که چه اتفاقی می افتد ، که درباره آنچه در اینجا در پنسیلوانیا می گذرد دروغ می گویند.

پنسیلوانیا votesscreengrabs04.jpg
جاش شاپیرو

جاش شاپیرو دموکرات دادستان کل پنسیلوانیا است. وی هفته گذشته در انتخابات مجدد پیروز شد. او از دولت در برابر پرونده های جمهوری دفاع می کند ، پرونده هایی را که وی بیهوده می خواند.

جاش شاپیرو: آنها دو چیز می خواستند ، بیل. شماره یک برای متوقف کردن شمارش و شماره دو برای اینکه ناظران آنها بتوانند به جایی که پاکت ها باز و اسکن می شوند نزدیک شوند. در شماره اول ، پس از آنکه شمارش را متوقف کردند ، شکست خوردند. و برای نکته دوم ، توافق حاصل شد که این ناظران از فاصله 10 فوت به حدود شش فوت دورتر به نظرسنجی منتقل شوند. هیچ تغییر قابل توجهی وجود ندارد.

بیل ویتاکر: رئیس جمهور و ستاد انتخاباتی وی گفته اند که بی نظمی های زیادی در پنسیلوانیا وجود دارد.

جاش شاپیرو: بگذارید آن را برای شما بشکنم. هنگام شمارش آرا ، هر کمپین ناظرانی در اتاق داشت. علاوه بر این ، حتی اگر یک ناظر معتبر هم نباشید ، می توانید Iivestream را روشن کنید و آن را از تلویزیون تماشا کنید و در صورت تمایل فعالیت را تماشا کنید.

بیل ویتاکر: سخنرانی پنجشنبه شب رئیس جمهور را شنیدید. وی ادعا کرد که انتخابات از او ربوده شده است.

جاش شاپیرو: دونالد ترامپ می تواند هرچه می خواهد بگوید. اما ما فقط انتخابات داشتیم ، انتخاباتی که قطعی بود ، انتخاباتی که در آن آرا جمع شده بود. و برنده مناسب نه بر اساس سخنان رئیس جمهور ترامپ بلکه بر اساس صدای مردم آمریکا گواهی خواهد شد.

سخنگوی پنسیلوانیا ، مالکوم کنیاتا روز انتخابات را پشت سر گذاشت و از رای دهندگان خواست تا به مراکز رای دهی برسند. دموکرات یک محله عمدتا سیاه پوستان در شمال فیلادلفیا است.

پنسیلوانیا votesscreengrabs06.jpg
مالکوم کنیاتا

مالکوم کنیاتا: من به افرادی که فوت کرده اند فکر می کنم ، منظور من به معنای واقعی کلمه مرده و بی خون است ، تا همه بتوانند در این کشور رأی دهند.

وی می گوید کارزار انتخاباتی ترامپ در تلاش است تا از توقف رای دهندگان جلوگیری کند.

مالکوم کنیاتا: آنها تلاش می کنند با شمردن همه آرا elections انتخابات را بدزدند. و در یک انتخابات ، اگر فکر می کنید پیروز خواهید شد ، سعی نکنید شمارش را متوقف کنید ، می خواهید هر رای شمرده شود. ما هر رأی را حساب خواهیم کرد. و تنها کاری که آنها می توانند انجام دهند این است که آنچه را که آنها سعی کردند ماسه را به چرخ دنده بیندازند انجام دهند ، سعی کنند که روند کار را تا حد ممکن کندتر کنند ، و سپس زمان تاخیر را با تئوری های توطئه پر کنند و – و – و مزخرفات

بیل ویتاکر: اکنون که از مبارزات انتخاباتی ترامپ به دلیل شکایت از این تاخیرها شکایت می شود ، نظر شما در این باره چیست؟

مالکوم کنیاتا: رئیس جمهور همین کار را می کند. او می خواهد آشفتگی و هرج و مرج ایجاد کند و سپس بگوید: “خدایا ، این همه آشفتگی و هرج و مرج وجود دارد.” و سپس من می گویم ، “خوب ، یک آینه بگیرید. البته ، سردرگمی و هرج و مرج وجود دارد. شما آن را ایجاد کردید.”

بن گینزبرگ: من مدت طولانی است که این کار را انجام می دهم. این نوع استراتژی دادگاه است که در آن شما سینک آشپزخانه را به دیوار می اندازید و می بینید چه چیزی می چسبد.

پنسیلوانیا votesscreengrabs09.jpg
بن گینزبرگ

بن گینزبرگ وکیل جمهوری خواه است که نزدیک به چهار دهه را در قانون انتخابات غرق کرده است.

وی در سرشماری فلوریدا در سال 2000 ، به رهبری استراتژی حقوقی جنجالی کمک کرد که ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش را به دست آورد. او می گوید این فلوریدا 2000 نیست و استراتژی رئیس جمهور ترامپ را ناسازگار می خواند.

بیل ویتاکر: آن وقت این محاکمه برای چیست؟

بن گینزبرگ: از یک طرف ، این وکلا هستند که در مقابل موکل متصل و دلسرد واکنش نشان می دهند و شکست را به شدت قبول نمی کنند. و از طرف دیگر – این می تواند تلاشی برای کاهش سرعت شمارش آرا در ایالت های مختلف باشد به این امید که این کشورها فارغ التحصیل نشوند – کار آنها برای تأیید نتایج انتخابات به موقع برای تشکیل هیئت انتخابات. و سپس او به چیز دیگری که در موردش صحبت می کرد برمی گشت و به نمایندگان مجلس می گفت که بروید و رأی دهید – ترامپ حتی در کشورهای برنده بایدن است.

گینزبرگ ، یک جمهوریخواه مادام العمر ، امیدوار است که این اتفاق نیفتد.

بیل ویتاکر: اگر بتوانید گوش رئیس جمهور را بگیرید ، چه – به او چه خواهید گفت؟

بن گینزبرگ: آقا ، شما باید یک قدم به عقب برگردید ، به نتایج نگاه کنید. این دموکراسی است. این کشوری است که با شما بسیار مهربان بوده است. و شما باید به نهادها احترام بگذارید و بزرگترین نهاد انتخاب ماست که منجر به انتقال صلح آمیز قدرت می شود. و نمی توانید ویرانگر آن باشید.

شنبه شب ، جو بایدن رئیس جمهور منتخب به رای دهندگان گفت که روند دموکراتیک در حال کار است.

جو بایدن در حین سخنرانی: ما 74 میلیون رای بیشترین رای را برای بلیط ریاست جمهوری در تاریخ این کشور کسب کرده ایم.

در فاصله کمی از سالن استقلال ، شمارش آرا temporary موقت ، رأی های پستی و ارتش همچنان ادامه دارد. برای آل اشمیت ، نماینده کمیسیون جمهوری خواه انتخابات ، هر رای یک یادآوری ارزشمند از آنچه در معرض خطر است ، است.

آل اشمیت: آسیب واقعی این نیست که چه کسی برنده می شود و چه کسی می بازد ، چه کسی انتخاب می شود یا نه. به نظر من آسیب واقعی این است که واکنش همه ما نسبت به این روند چیست – بنابراین در پایان روز همه ما اطمینان داریم که همه صداها شنیده می شوند و برنده می شوند یا از دست می روند ، اینها افرادی هستند که ما انسان ها انتخاب کرده ایم – به عنوان نماینده ما.

تهیه کنندگی مارک لیبرمن ، گای کامپانیل و علی رواف. لوسی هچر ، تهیه کننده دانشیار. همکار پخش ، امیلیو آلمونته. ویرایش شده توسط مایکل Mongula.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir