نگاهی به نحوه توزیع واکسن کرونا


حدود 40 میلیون دوز از ویروس کرونا واکسن در حال تولید هستند. به محض تأیید سازمان غذا و دارو ، آنها زایمان را آغاز می کنند.

دکتر آمش آدالیا ، دانشمند ارشد مرکز امنیت بهداشت جان هاپکینز گفت: “این یکی از چالش برانگیزترین تلاش های توزیع بهداشت عمومی است که ما دیده ایم.”

تلاش ها را پیچیده می کند واکسن فایزر باید به آن پایبند باشید -94 درجه فارنهایت و به صورت دسته های تقریباً 1000 دوزی ، بسته بندی شده در ظروف مخصوصی که توسط یخ خشک خنک می شوند ، تحویل می شود.

مایک پارا ، مدیرعامل DHL Express Americas گفت: “هر جعبه دارای یک مانیتور است که همراه آن است ، بنابراین ما می توانیم نه تنها دما ، بلکه همچنین مکان حمل و نقل را نیز کنترل کنیم.”

DHL با انتقال واکسن ها از کارخانه به یک فرودگاه امنیتی ، پردازش های بین المللی را انجام می دهد.

پارا گفت: “هیچ کس نمی خواهد شکست بخورد.” “همه می دانند که این واکسن اساساً منبع زندگی است.”

DHL کار خود را در فرودگاه بین المللی میامی به CBS News نشان داد ، جایی که محموله های واکسن قبل از بارگیری در هواپیما و ارسال به آمریکای جنوبی ، به طور موقت در فریزرها ذخیره می شوند و با یخ خشک غرق می شوند. با فرود این واکسن ها روی کامیون ها گذاشته و تحویل داده می شوند.

شرکت های هواپیمایی ایالات متحده نیز نقشی اساسی خواهند داشت. شرکت هواپیمایی یونایتد هفته گذشته اولین محموله واکسن های Pfizer را به پرواز درآورد. نوین واکسن راحت تر حرکت خواهد کرد زیرا نیازی به ذخیره در چنین دمای پایین نیست. شرکت هایی مانند FedEx بخشی از تلاش ها برای صادرات سریع ویال از مراکز حمل و نقل مرکزی به شهرها و ایالت ها خواهد بود.

آدالیا گفت: “دشوار خواهد بود تصور كنید كه این مسئله بدون مشكل اتفاق بیفتد ، كه احتمالاً هنگام ارسال تعداد زیادی از واكسن ها به سراسر كشور ، مشكلات پیش بینی نشده ای بوجود می آیند.”

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری روز سه شنبه گرد هم می آیند تا رای دهند که چه کسی اولین ضربه را از ناحیه بازو خواهد گرفت ، اما احتمالاً انتقال اولیه واکسن از Pfizer به بیمارستان های بزرگ و کلینیک های بزرگی انجام می شود که توانایی حمایت از آن را دارند. سرماخوردگی و حجم بیماران 1000 دوز در هر جعبه است. وقتی واکسن کافی باشد ، گسترش می یابد.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*