نیومکزیکو لایحه تسکین ویروس کرونا را 330 میلیون دلار تصویب کرده است


قانونگذاران نیومکزیکو روز سه شنبه یک حزب دو حزب را تصویب کردند لایحه تسکین ویروس کرونا که یک بار چک 1200 دلاری را برای انواع ارائه می دهد کارگران بیکار و تا 50 هزار دلار برای مشاغل خاص. این لایحه همچنین مشوق های کمتری را برای بررسی مهاجران بدون وضعیت قانونی در کشور و افراد تحت تکفل و همچنین بودجه اضافی برای بانکهای غذایی، آزمایشات ویروس و تلاش برای ردیابی تماس.

قانون گذاران جمهوری خواه در تلاش برای کمک به کارگران اصلی کم درآمد شکست خورده اند. دموکرات ها گفتند که رهنمودهای فدرال از چنین هزینه هایی جلوگیری می کند و متعهد شدند که در جلسه عادی ژانویه راه هایی برای حل مسئله پیدا کنند.

بیشتر هزینه های پیشنهادی از طریق بودجه فدرال برای امداد که قبلاً به نیومکزیکو اختصاص داده شده بود ، شامل حدود 319 میلیون دلار بودجه هزینه نشده که به زودی منقضی می شود. 10 میلیون دلار بودجه دولتی نیز برای آزمایش و پیگیری تلاش ها اختصاص یافت.

فرماندار میشل لوجان گریشام خواستار یک جلسه ویژه یک روزه با دولت است عفونت و مرگ و میر شیب دار.

وی بعد از جلسه ویژه دولت فدرال گفت ، این ایالت اقدامات دو جانبه ای را برای كمك به ساكنان “كه واقعاً در نگه داشتن غذا روی میز و سقف بالای سر خود با مشكل روبرو هستند” انجام داده است. وی گفت: “ما می خواهیم مکزیکی های جدید از بسیاری جهات کامل شوند.”

این لایحه 100 میلیون دلار برای حمایت از مشاغل دارای 100 کارمند یا کمتر در نظر گرفته است. مرجع مالی نیومکزیکو وظیفه توزیع کمک های مالی را دارد که می تواند تا 50000 دلار برسد و در مورد اینکه کدام یک را انتخاب کند قضاوت گسترده ای دارد. این وظیفه اختصاص داده شده است که بر صنعت خدمات تمرکز کند.

جمهوری خواهان از این زبان در لایحه استقبال کردند ، که به اداره مالی دستور می دهد اطمینان حاصل کند که گیرندگان از نظر جغرافیایی توزیع می شوند و در گردشگری و شهرهای سنگین دموکرات در شمال نیومکزیکو متمرکز نیستند. هنوز هم ، آنها گفتند که کار بیشتری باید انجام شود.

جیم تاونسند ، رئیس پارلمان جمهوری خواه پس از پایان جلسه گفت: “من از ابتدا گفتم كه ما نمی توانیم در طول این همه گیری تعدیل موقت بیشتری داشته باشیم ، ما باید برای مكزیك های جدید كه مأیوس به كمك هستند كمك كمی كنیم.” “امیدوارم جمهوری خواهان در پارلمان همچنان به یک کرسی در میز برای مقابله با کنترل این بحران خارج از کنترل ادامه دهند.”

در خارج از پایتخت ، دوازده نفر در مخالفت با لایحه امدادگری فرماندار و دستورات بهداشتی ، که بسیاری از مشاغل را تعطیل و ماسک را مجبور به استفاده از آنها کرده است ، تجمع کردند. یکی تابلویی آورد که روی آن نوشته شده بود: “بدن من ، صورت من ، انتخاب من”.

نیومکزیکو - لایحه ای برای کاهش ویروس کرونا
مردم معترض به دستورات بهداشتی فرماندار میشل لوسیان گریشام روز سه شنبه ، 24 نوامبر سال 2020 ، در سانتافه ، نیومکزیکو در مقابل پایتخت ایالت ایستاده اند.

Cedar Attanasio / AP


این ساختمان معمولاً برای عموم آزاد است و در طی یک جلسه قانونگذاری مملو از افراد لابی است ، اما از ابتدای همه گیری همه گیر بسته است.

نیومکزیکو خود را با 130 هزار نفر در لیست بیکاری می بیند ، اکثریت قریب به اتفاق مدارس برای آموزش شخصی و نرخ بیکاری بالا تعطیل هستند زیرا رکود جهانی تقاضای شغل در مناطق نفتی را محدود می کند و ویروس بر کشور تأثیر گذاشته است. صنعت بزرگ دیگر – گردشگری.

بر اساس تصمیمات وزارت کار ، 1200 دلار چک برای 1515 نفر که تمام مزایای بیکاری ایالتی و فدرال را تمام کرده اند نیز پرداخت خواهد شد. چک ها بیشتر بودجه را پوشش داده و به 194 میلیون دلار رسیده است.

5 میلیون دلار اضافی در قالب پرداخت 750 دلار به ساكنان توزیع می شود كه واجد شرایط تشویقی فدرال نیستند كه در اوایل سال جاری به بیشتر شهروندان ایالات متحده و اقامت دائم ارسال شده است. افراد واجد شرایط شامل افراد تحت تکفل مانند کودکان و سالخوردگان و همچنین مهاجران بدون اجازه قانونی در این کشور هستند.

در ماه اکتبر ، نرخ بیکاری در این کشور 8.1٪ ، بسیار بالاتر از 6.9٪ در کشور بود. نیومکزیکو در ماه سپتامبر صندوق بیمه بیکاری خود را به اتمام رساند و برای اجرای ادعاها از دولت فدرال وام گرفت. این ایالت در حال حاضر 124 میلیون دلار به دولت فدرال بدهکار است و انتظار می رود این رقم تا تابستان سال آینده به 400-500 میلیون دلار برسد. لایحه روز سه شنبه همه بازماندگان تسکین ویروس کرونا را از بهار برای پرداخت این بدهی بیکاری منحرف می کند.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*