[ad_1]

فرماندار اندرو کوومو روز چهارشنبه اعلام کرد که نیویورک به بارها ، رستوران ها و سالن های بدنسازی نیاز دارد تا هر شب در ساعت 10 شب به وقت تعطیل بسته شوند و اجتماعات خصوصی را به 10 نفر محدود کند. محدودیت های جدید ، تلاشی برای کاهش سرعت گسترش ویروس کرونا، از روز جمعه لازم الاجرا خواهد شد.

کوومو گفت که عفونت های جدید عمدتا از طریق افرادی رخ می دهد که در اجتماعات خصوصی در بارها ، مهمانی های خانگی و رستوران ها شرکت می کنند. با این حال ، وی اذعان داشت که محدودیت در تنش ها می تواند تجارت را در کشور به وجود آورد.

به نقل از آسوشیتدپرس کوومو گفت: “این برای بارها و رستوران ها سخت است. برای سالن های ورزشی سخت است. برای همه سخت است.” “من می گویم که ما در خط دید خط پایان هستیم. واکسن باز است. باید بهبود یابد ، باید مورد استفاده قرار گیرد ، اما خط پایان را می بینیم.”

این محدودیت های جدید در حالی صورت می گیرد که ملت در تلاش است تا جدیدترین ویروس را مهار کند. از روز سه شنبه ، بیش از 60،000 نفر وجود داشت بستری طبق پروژه ردیابی COVID ، در سراسر کشور. در هفته گذشته بیش از 100000 مورد جدید هر روز تأیید شده است.

به گفته دانشگاه جان هاپکینز ، موارد جدید نیز در ایالت نیویورک در حال افزایش است ، بیش از 18،400 مورد در هفته گذشته تأیید شده و میزان آزمایش مثبت 2.24٪ است. این ارقام هنوز بسیار کمتر از زمانی است که نیویورک کانون ویروس در آمریکا تلقی می شد.

روز چهارشنبه 817 مورد جدید ویروس در نیویورک رخ داده است ، مطابق با شهردار بیل دو بلازیو. بیل نیداردت سخنگوی شهردار گفت: “ما باید همه تلاش خود را برای جلوگیری از موج دوم انجام دهیم و این مراحل به ما کمک می کند تا در نیویورک با آن مبارزه کنیم.”

در اوایل هفته جاری ، فرماندار نیوجرسی ، فیل مورفی ، محدودیت های مشابهی را در رستوران ها و بارها اعلام کرد و آنها را مجبور کرد تا ساعت 10 شب اتاق های ناهار خوری داخلی را تعطیل کنند. دوشنبه ما باید به تفکری که باعث خرد شدن منحنی ما در بهار شد برگردیم.[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر