هازارد می گوید توزیع واکسن ممکن است ظرف چند هفته آغاز شود ، تا زمان تأیید FDA


الکس هازارد ، وزیر بهداشت و خدمات انسانی روز سه شنبه گفت ، گسترش واکسن ویروس کرونا می تواند “بلافاصله پس از” جلسه 10 دسامبر سازمان غذا و دارو برای بررسی درخواست Pfizer برای مجوز استفاده اضطراری (EUA) آغاز شود.

هازارد در گفتگو با خبرنگاران برای ارائه اطلاعات به روز در مورد عملیات Warp Speed ​​، گروه کاری دولت فدرال در مورد واکسن ها ، گفت که واکسن Pfizer توسط کمیته مشورتی FDA در واکسن ها و محصولات ارگانیک مرتبط در جلسه 10 دسامبر ارزیابی می شود. .

هازارد همچنین گفت که معاون جراح ژنرال دریاسالار اریکا شوارتز با تیم انتقال جو بایدن رئیس جمهور منتخب تماس گرفته و آنها را در مورد برنامه های گروه کاری با توجه به تصمیم دولت برای خدمات عمومی روز دوشنبه برای شروع روند انتقال رسمی.

کمیته مشاوره واکسن FDA در مورد مجاز بودن واکسن برای استفاده اضطراری مشاوره ارائه می دهد ، اما تصمیم نهایی توسط کمیسر گرفته می شود. این آژانس هفته گذشته در بیانیه ای اعلام کرد که قبل از 10 دسامبر قادر خواهد بود “ارزیابی جامعی از داده ها و اطلاعات ارسالی در درخواست EUA” انجام دهد و برای بحث “قوی” در جلسات عمومی آماده شود. .

استیون ام. هان ، کمیسیونر در بیانیه ای گفت: “FDA از چند ماه قبل برای بررسی واکسن COVID-19 توسط EUA آماده شده است و به محض ارسال درخواست برای EUA آماده است.” “در حالی که ما نمی توانیم پیش بینی کنیم که بررسی FDA چه مدت به طول می انجامد ، FDA در اسرع وقت درخواست را بررسی می کند ، در حالی که هنوز این کار را به روشی کامل و کاملاً علمی انجام می دهد تا بتوانیم واکسنی را که شایسته مردم آمریکا است تهیه کنیم. در اسرع وقت. “

در 18 نوامبر ، Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech اعلام کردند که به نظر می رسد واکسن آن 95٪ در پیشگیری از خفیف تا شدید COVID-19 در 18 نوامبر موثر باشد. چند روز بعد ، این شرکت به طور رسمی درخواست EUA را به FDA ارسال کرد. این حرکت ساعت را با روندی آغاز کرد که در نهایت می تواند آغاز پایان همه گیری را پس از یک زمستان سخت و طولانی نشان دهد.

هازارد روز سه شنبه گفت: “ما در حال پایان یافتن هستیم و در آینده تعطیلات بسیار شادتری داریم.”

واکسن diagram.jpg

ژنرال گوستاو پرنا ، مدیر عامل Warp Speed ​​، گفت که تحویل اولیه در مجموع 6.4 میلیون دوز خواهد بود ، با هدف 40 میلیون دوز تا پایان سال توزیع می شود.

توزیع هر واکسنی برخلاف خاطرات اخیر ، یک چالش لجستیکی پیچیده است. هازارد گفت که Operation Warp Speed ​​این هفته آزمایشات آزمایشی را به شبکه خود آغاز کرد تا پس از تأیید واکسن ، از یک “عملیات تدارکات یکپارچه” اطمینان حاصل کند.

این گروه کاری رسماً اعلام نکرده است که چه کسی اولین نفر در صف دریافت این واکسن است ، اما هازارد گفت “گروه های اصلی” مانند کارکنان بهداشت و ساکنان خانه های سالمندان اولویت را دارند. وی گفت که دولت انتظار دارد که عموم مردم بتوانند “تا سه ماهه دوم سال آینده” واکسینه شوند ، اما افزود که زنجیره های تأمین “در حال پیشرفت مداوم” هستند.


دبیر HHS آذر برای افزایش موارد COVID

03:42

وی نقش دولت فدرال را به عنوان “مدیر ترافیک هوایی” در توزیع واکسن توصیف کرد و گفت که در نهایت استانداران نحوه توزیع واکسن در هر ایالت را تعیین می کنند. هازارد گفت ، اگر فرمانداران منفرد احساس كنند كه به توزیع شخصی تر – بر اساس نقاط داغ در سراسر كشور – احتیاج دارد ، “كاملاً در صندلی راننده هستند.”

با این حال ، دبیر بهداشت متذکر شد که شیوع فعلی در سراسر کشور و استعداد ابتلا به این بیماری ، توزیع سرانه را به جذاب ترین رویکرد برای گروه کاری تبدیل می کند. وی گفت: “ما فکر می کردیم بهتر است ساده باشیم.”

ویروس کرونا است از ساحل به ساحل گسترش یافته است و هر روز بیش از 1500 آمریکایی را می کشد. سرریز سردخانه در ال پاسو ، تگزاس ، این ایالت را می طلبد گارد ملی برای کمک فراخوانده شود. در اوهایو ، بیش از 4300 نفر از روز دوشنبه با علائم مرتبط با COVID-19 در بیمارستان بستری شده اند. 59 درصد افزایش نسبت به همین دو هفته پیش. بستری شدن در بیمارستان نیز در نیویورک افزایش یافته است ، در سه هفته حداکثر 128٪ – از 1253 در اوایل این ماه به 2،856.

به دلیل دمای پایین مورد نیاز برای نگهداری واکسن ها ، هازارد گفت که برنامه فعلی توزیع سفارشات اولیه به طور مستقیم از تولید کننده با 975 دوز در هر یک و به دنبال آن نوبت دوم 21 تا 28 روز بعد است. واکسن Pfizer باید تا 20 روز در دمای -80 درجه سانتیگراد نگهداری شود ، در حالی که واکسن Moderna می تواند تا 30 روز در دمای -20 درجه سانتیگراد نگهداری شود.

وزیر امور خارجه گفت پیشرفت واکسن امیدوارکننده است ، اما این خبر به این معنی نیست که آمریکایی ها باید نگهبانان خود را ناامید کنند. مخصوصاً در فصل تعطیلات.

وی گفت: “ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم كه همه برای شکرگذاری سال آینده همه در اینجا هستند.”


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*