هر چه دارم از مهارت های بازیگری است * صحت نیوز


حسین کشفی که همزمان دو نمایش متفاوت را بازی و کارگردانی می کند، می گوید تجربه اش به من این امکان را می دهد که بیشتر بازیگرانم را در حین کارگردانی درک کنم.

او که به تازگی نمایش «لئوناردو داوود نژاد» را در سالن اداری تالار هنرمندان ایران آغاز کرده است، از جزییات این نمایش برایمان گفت.

نقش کاشفی ک.ک.ک در نمایش «چشم انداز» نیز کار محسن میرزاخانی است که 22 سال کار در تئاتر برایم اتفاق افتاد که همزمان در دو نمایش بازی کنم که بسیار جذاب است. من همیشه سعی می کنم به دلیل سختی از آن اجتناب کنم. اما تجربه بازیگری و کارگردانی همزمان با من برای اولین بار است که خیلی خوب است.

وی ادامه می دهد: این روزها ساعت 19 نمایش «لئوناردو داودنژاد» را در تالار کارگردانی خانه هنرمندان کارگردانی می کنم و پس از آن نمایش «چم ماناز» را در سالن نمایش به نمایش می گذارم. آقای. شهرزاده و دغدغه های من با این دو نمایش کاملا متفاوت است.

کشفی می افزاید: با وجود همه این موارد، همیشه خودم را اول بازیگر و بعد کارگردان می دانم. کارگردان تئاتر. در کارگردانی ادعای شگفت انگیزی ندارم اما خوشبختانه همیشه تجربیات خوبی در این زمینه داشته ام. اصولاً کارگردان ها وقتی به دنبال بازیگر هستند، بازیگران خود را بهتر درک می کنند.

و درباره انتخاب عنوان سریال و ارتباط احتمالی این عنوان با علیرضا داودنژاد، این کارگردان سینما توضیح می دهد: «اتفاقا هفته گذشته یکی از دوستان تماس گرفت و درباره انتخاب عنوان پرسید. باید به شما بگویم که سرفا شهبادی است به نام اشان و خلافم من که یکی از آنها حقای داودنژاد و فهده یشان است، بله ثهام اهرا یاشان نیست.

حتما بخوانید:
خرید تشک بادی اینتکس یک و دو نفره طبی ارزان با تخفیف ویژه

کشفی می افزاید: نویسنده این نمایش محسن میرزهانی، دوست 25 ساله ماست. 3 سال پیش یاسمینا رضا این سخنرانی را با نام دیگری نوشت. این نام به دلیل طولانی بودن نمایش قبلی انتخاب شد، اما فکر کردم بهتر است این نام را انتخاب کنم.

وی در پاسخ به سوالی توضیح می دهد که چقدر از پیشرفت اجرا در این مدت رضایت دارد. چند ماه پیش نوبت من بود که اخیرا حیات را در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه ببرم و اکنون این نمایش را روی صحنه می برم، البته بازیگران نسبت به سال گذشته کاملا تغییر کرده اند.

وی ادامه می دهد: در شرایطی زندگی می کنیم که حتی نمی توانیم روز بعد را پیش بینی کنیم و همیشه فردایی ناشناخته داریم. باید به عنوان یک جام تلقی شود، مثلاً ما نمی توانستیم اتفاقات روزهای آخر را پیش بینی کنیم. برای همین به سرگشتگی خودم می روم، چون با تمام وجودم منتظرم.

کاشفی می گوید این نمایش یک کمدی زیبا حدود 50 دقیقه است.

تیم لئوناردو داوودنژاد نوشته محسن میرزاهانی و حسین کشفی، فرید رحمتی، محسن رضوی نیا، میلاد کرباسی هر روز ساعت 19:00 در تالار نظامی ایران روی آنتن می رود.

انتهای پیام

Leave a Comment