همزمان با جاروب شدن استرالیا توسط موج گرما ، آتش سوزی بوش در بزرگترین جزیره شنی جهان گسترش می یابد


آتش نشانان استرالیایی در حال مبارزه با آتش سوزی بزرگی هستند که پیش از این موج گرما در روز دوشنبه باعث تخریب 40 درصد جزیره فریزر ، میراث جهانی یونسکو شده است. آتش سوزی در بزرگترین جزیره شنی جهان در سواحل شرقی استرالیا بیش از شش هفته است که در جریان است و قسمتهای زیادی از جنگلهای منحصر به فرد جزیره را در بر می گیرد.

پیش بینی می شود روز دوشنبه دما به حداکثر 34 درجه سانتیگراد (93 درجه فارنهایت) برسد ، زیرا موج گرما منطقه را فرا گرفت و این نگرانی را ایجاد کرد که شرایط گرمتر آتش را بیش از پیش دامن می زند.

جیمز هیگ ، مدیر این حادثه ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “پوشش گیاهی در جزیره فریزر بسیار خشک است و به دلیل بسیار خشک بودن ، آتش گرفتن آن بسیار آسان است.”

fraser.jpg
آتش نشانان استرالیایی در حال مبارزه با آتش سوزی گسترده ای هستند که 40 درصد جزیره فریزر ، میراث جهانی یونسکو را از بین برده است.

خدمات آتش نشانی و اورژانس کوئینزلند


در حال حاضر ، حدود دو سوم کوئینزلند ، از جمله جزیره فریزر ، تحت خشکسالی است.

بر اساس گزارش اخیر بهترین آژانس های ملی علوم و هواشناسی ، تغییر اقلیم باعث تغذیه خشکسالی شدیدتر ، آتش سوزی و طوفان های شدید در استرالیا می شود – که آنها می گویند با ادامه افزایش دما فقط بدتر خواهد شد.

هیگ گفت: آتش نشانان جزیره فریزر نه تنها با “آب و هوای بسیار چالش برانگیز” دست و پنجه نرم می کنند ، بلکه از دسترسی محدود به آتش سوزی در شمال دور جزیره خجالت می کشند.

خدمات پارک ها و حیات وحش کوئینزلند گفت که آتش سوزی در دو جبهه در 74000 هکتار (183000 هکتار) – یا 42٪ از جزیره – در حال سوختن است اما تهدیدی برای اموال نیست.

با این حال ، در حالی که آتش سوزی در حال نزدیک شدن به شهرک ها در روزهای اخیر است ، مقامات بازدید کنندگان جدید را از سفر به مقصد محبوب تعطیلات و خدمات محدود کشتی برای اطلاع قبلی منع کرده اند.

هیگ گفت 10 هواپیمای بمب گذاری شده در آب برای مقابله با آتش مستقر شده اند ، از جمله برخی برای محافظت از اماکن بومی که از نظر فرهنگی مهم هستند.

هواپیماها فقط در روز شنبه حدود 250،000 لیتر آب انداختند ، اما هیگ گفت این تلاش “آتش را متوقف نمی کند” بلکه به سادگی پیشرفت آن را کند می کند.

وی گفت: “ما واقعاً به باران احتیاج داریم و متأسفانه احتمالاً مدتی باران نخواهیم آمد.”

آتش نشانی و اورژانس کوئینزلند روز سه شنبه گفت که از روز شنبه بیش از یک میلیون لیتر آب و ژل در آتش سوخته است.

این آژانس هفت روز ممنوعیت آتش سوزی را در این منطقه وضع کرد ، از اواخر روز دوشنبه ، در حالی که آتش نشانان برای یک دوره طولانی هوای سخت آماده می شوند.

جزیره فریزر – که به دلیل جمعیت زیاد دینگوها یا سگهای وحشی بومی معروف است – به دلیل جنگل های بارانی ، دریاچه های تپه های آب شیرین و سیستم پیچیده تپه های شنی که هنوز در حال توسعه است ، در فهرست میراث جهانی قرار دارد.

همچنین از زبان مردم محلی Butchulla به آن K’gari ، به معنای بهشت ​​گفته می شود و سالانه این مکان دیدنی صدها هزار گردشگر را به خود جلب می کند.

هیگ گفت که آتش نشانان در تلاشند تا با جلوگیری از آسیب بیشتر به محیط زیست ، مدیریت آتش سوزی را که احتمالاً ناشی از آتش سوزی های غیرقانونی است ، متعادل کنند.

fraser-island.jpg
آتش نشانان استرالیایی در حال مبارزه با آتش سوزی گسترده ای هستند که 40 درصد جزیره فریزر ، میراث جهانی یونسکو را از بین برده است.

خدمات آتش نشانی و اورژانس کوئینزلند


آتش سوزی های کوچکتر در سایر نقاط کوئینزلند در حال سوختن است زیرا دمای هوا پس از موج گرما در آخر هفته افزایش یافت ، هنگامی که ضبط ها در جنوب شرقی استرالیا از جمله سیدنی افتاد ، جایی که ساکنان هر دو روز بیش از 40 درجه سانتیگراد منفجر می کردند .

بیش از 50 آتش سوزی در روز دوشنبه در نیو ساوت ولز در حال سوختن بود و انتظار می رود روز سه شنبه دوباره به شرایط موج گرما برگردد.

استرالیا هنوز تحت تأثیر قرار گرفته است آتش سوزی های ویرانگر 2019-20، که منطقه ای تقریباً به اندازه پادشاهی انگلستان را سوزاند و باعث کشته شدن 33 نفر شد تا دهها هزار نفر از خانه های خود فرار کردند.

همچنین فصل اطفا حریق ناشی از اقلیم باعث کشته یا آوارگی نزدیک به سه میلیارد حیوان شده و برای اقتصاد استرالیا حدود 7 میلیارد دلار هزینه در بر داشته است.

این کشور یکی از صادرکنندگان برجسته سوخت های فسیلی در جهان است و علی رغم نظرسنجی های اخیر که نشان می دهد استرالیایی ها نگرانی فزاینده ای نسبت به تغییر اقلیم دارند ، دولت محافظه کار برای مبارزه با انتشار کربن عجله کرده است.
منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*