هنر ناپدید شده سوشی


ژانویه گذشته ، هنگامی که خبرنگار لوسی کرافت توسط چیگوسا سوشی متوقف شد ، آشپز هارو گاکوهاری هنوز در حال آویختن کاشی پنبه ای خود بود. این رستوران در توکیو 85 سال است که فعالیت خود را آغاز کرده و گرسنگان را به یک پیشخوان کوچک دعوت می کند تا از لقمه های خوشمزه ای که سحرگاهان از بازار غذاهای دریایی جمع می شوند ، پذیرایی کنند.

گاکوهاری گفت: “ما به لحن خود افتخار می کنیم.” “ما هرگز از ماهی منجمد ، تازه استفاده نمی کنیم.”

مردم محلی در چیگوسا از احساس اجتماع و همچنین جواهرات دست ساز ساخته شده از خاویار ماهی قزل آلا و ماهی تن خام لذت می بردند.

cook-haruo-gakuhari-620.jpg
سرآشپز سوشی هارو گاکوهاری.

اخبار CBS


کرافت پرسید: “طی این سالها تجارت سوشی چگونه تغییر کرده است؟”

گاکوهاری پاسخ داد: “قبلاً 30 مغازه سوشی در این قسمت از توکیو وجود داشت.” “اکنون ما آخرین هستیم.”

اما تابستان امسال و در حالی که همه گیر شد ، کارگران ارشد چیگوسا بالاخره آنجا را ترک کردند ، در میان ده ها موسسه محلی سوشی که در سال 2020 برای همیشه خاموش شدند.

ناهار Chigusa یک مگا زنجیره ای بسیار وحشیانه و کارآمد مانند Kura Sushi است. در آنجا ، مشتریان با استفاده از صفحه هایی که با هدف گذاری ساده کار می کنند ، بدون تماس واقعی مستقر می شوند. سپس مراجعان برای بارگیری منوها و سفارش قرار دادن غذا روی میز خود ، یک کد دیجیتالی را با تلفن های هوشمند خود اسکن می کنند. مشتریان با پرداخت خود پرداخت می کنند ، وعده های غذایی کامل را مصرف می کنند بدون اینکه هرگز با کارمندان رستوران تماس بگیرند.

تسمه نقاله kura-sushi-620.jpg
در Kura Sushi ، سفارشات توسط نقاله مستقیماً به میز حامی تحویل می شوند.

اخبار CBS


Kura Sushi با یک میدان تیراندازی ، جوایز و یک سری بازی بی پایان برچسب آرامش بخش پیشین سوشی را برای یک کارناوال هیجان انگیز کنار گذاشت. برای خسته نشدن شام ، دائماً چیزهای تازه ای مانند پنیر و کیک پیاز به فهرست اضافه می شوند.

اگر به نظر می رسد این سوشی در مک دونالد باشد ، تصادفی نیست. Kura Sushi ، که در ایالات متحده راه اندازی می شود ، قصد دارد تا سال 2030 اندازه خود را دو برابر کند و به 1000 صندلی برساند.

فروش بالاتر از قبل از همه گیری است.

سخنگوی کورا گفت: “ما تلاش می کنیم تا با زنجیره های فست فود جهانی هم سطح باشیم.” هیرویوکی اوکاموتو.

بر اساس یک مطالعه دولتی ، حتی قبل از آن ، ویروس کرونا ، افزایش قیمت ماهی ، کمبود نیروی کار و رقابت از زنجیره های بزرگ بیش از نیمی از رستوران های سوشی سنتی را نابود کرده بود. و با بیشتر صاحبان خانه در زمان بازنشستگی یا نزدیک به آن ، همه گیری در حال تسریع در از بین رفتن خشکسالی های محله است.

بی تواب ، زنجیره های بزرگ سوشی با هم بحث می کنند برy وراث واقعی سنت سوشی ژاپن هستند.

از اوایل قرن نوزدهم ، سوشی از غرفه های فضای باز فروخته می شد – یک صبحانه ارزان و کامل برای میزها. سخنگوی کورا اوکاموتو گفت: “ما می خواهیم برای همه قابل دسترسی باشد ، بنابراین فقط یک دلار بشقاب شارژ می کنیم.”

سوشی دست ساز به یک لوکس تبدیل می شود. سوشی م با ارائه دکوراسیون چشمگیر و جفت شراب ، سرآشپز خود را در مرکز صحنه قرار می دهد.

نویسنده مواد غذایی ، ملیندا جو این را “غذای نمایشی” می نامد. جو به كرافت گفت: “بعضی از آشپزهای سوشی در آینه تمرین می كنند تا ببینند از نظر مشتری چه شكلی دارند.” “این طور نیست که مشتری همیشه حق با او باشد ، زیرا ما فکر می کنیم در ایالات متحده شما همانطور که سرآشپز سوشی قصد سرو آن را دارد ، شما مجبور هستید از یک تکه سوشی لذت ببرید.”

sushi-m-620.jpg
در سوشی M سرو می شود.

اخبار CBS


نیازی به گفتن نیست ، سوشی صنعتگرانه بر این اساس ارزش گذاری می شود – 200 دلار برای منوی چشایی در Sushi M.

کرافت گفت: “من با یک منتقد غذا صحبت کردم ، او گفت که ما پارک تخفیف به سبک تخفیف را می بینیم و سپس می بینیم که در حال حاضر کجا هستیم ، که بدون پیشنهاد یک درصدی از قیمت مراقبت می کند. “

جو گفت: “این روند است.” “این مطمئناً چیزی است که ما از قبل شاهد وقوع آن هستیم.”

برای بیشتر ژاپنی ها ، سوشی به کالایی تبدیل می شود که صنعتگران اختراع نمی کنند ، اما توسط یک ربات پیچ خورده است.

جو می گوید: “اگر همه فقط در چنین مکان های سوشی ارزان غذا بخورند ، هیچ کس شروع به یادگیری زیبایی هنر سوشی نمی کند.”

serve-sushi-e-620.jpg

اخبار CBSبرای اطلاعات بیشتر:


تدوینگر: رندی اشمید.


منبع: elitenews.ir

حتما بخوانید:
جراحی زیبایی بینی - مزایا، عوارض و هزینه رینوپلاستی - کلینیک هلیا