هیوندای ، کیا به دلیل تأخیر در خروج از خروج آمریکا ، 137 میلیون دلار جریمه نقدی کرد


هیوندای و کیا مجبورند 137 میلیون دلار جریمه و بهبود ایمنی بپردازند زیرا رانندگی آنها خیلی کند است تا بیش از 1 میلیون وسیله نقلیه با موتور خراب را بکشند.

اداره ملی ایمنی راه ها مجازات ها را روز جمعه اعلام کرد. آنها اجازه بازنگری سه ساله دولت در مورد رفتار شرکت ها را می دهند ، از جمله توقیف چندین مدل با قدمت مدل سال 2011.

آژانس می گوید خودروسازان باید فوریت برداشتن ایمنی را تشخیص دهند و با دولت صادق باشند.

هیوندای 54 میلیون دلار پرداخت و 40 میلیون دلار برای بهبود عملیات ایمنی طبق توافق نامه ای که با آژانس انجام شده سرمایه گذاری خواهد کرد. این شرکت نیاز به ایجاد یک آزمایشگاه صحرایی برای آزمایش و بازرسی در ایالات متحده و معرفی سیستم های جدید تجزیه و تحلیل داده های رایانه ای برای شناسایی مشکلات ایمنی دارد. NHTSA در بیانیه ای اعلام کرد که تحریم های 46 میلیون دلاری دیگر به شرطی که خودروساز کره ای از شرایط ایمنی برخوردار شود به تعویق می افتد.

کیا ، وابسته به هیوندای ، مجبور است 27 میلیون دلار بپردازد و 16 میلیون دلار برای اقدامات ایمنی سرمایه گذاری کند. در حالی که کیا رفتار خوبی دارد ، پرداخت 27 میلیون دلاری دیگر به تعویق می افتد.

برایان لاتوف ، مدیر ارشد ایمنی هیوندای گفت: “ما از همکاری و همکاری مشترک با وزارت حمل و نقل ایالات متحده و NHTSA قدردانی می کنیم و به همکاری نزدیک با آژانس برای شناسایی و رسیدگی به مسائل بالقوه ایمنی ادامه خواهیم داد.” بیانیه.

روز جمعه پیامی برای جستجوی نظر از کیا باقی ماند.

خرابی موتور و مشکلات آتش سوزی

آژانس ایمنی ایالات متحده پس از آنکه هیوندای در سپتامبر 2015 حدود 470 هزار دستگاه خودرو را خارج کرد ، تحقیق خود را آغاز کرد ، زیرا ضایعات صنعتی می تواند جریان روغن را به بلبرینگ های میله محدود کند. این امر می تواند منجر به فرسودگی و آسیب رساندن به یاتاقان ها شود که منجر به توقف یا روشن شدن موتورهای چهار سیلندر شود. تعمیر جایگزینی گران قیمت بلوک موتور بود.

در اسناد تحقیق ، NHTSA گفت که هیوندای فراخوان را به موتورهایی که قبل از آوریل 2012 ساخته شده محدود می کند و می گوید پس از آن مشکل تولید را حل کرده است. علاوه بر این ، کیا خودروها و SUV های خود را با همان موتورهای 2.4 لیتری و 2 لیتری “تتا II” به خاطر نمی آورد ، با این ادعا که آنها در خط تولید دیگری در کارخانه ای در آلاباما تولید شده اند.

NHTSA وقتی تحقیقات را آغاز کرد ، 18 ماه پس از فراخوان در سال 2015 ، هر دو خودروساز اعلام کردند که 1.2 میلیون وسیله نقلیه دیگر را برای همان مشکل از جمله مدل هایی که در ابتدا تولید کنندگان گفته اند تحت تأثیر قرار نگرفته اند ، اعلام کردند.

خرابی موتور و مشکلات آتش سوزی هیوندایس و کیا بیش از 5 سال است که گریبان شرکت ها را گرفته و صاحبان بیش از 8 میلیون خودرو را تحت تأثیر قرار داده است. در ژوئن 2018 ، NHTSA دو تحقیق دیگر درباره تولیدکنندگان اتومبیل آغاز کرد که هنوز مجاز نیستند. آژانس گفته است که شکایات مالکان در مورد بیش از 3100 آتش سوزی ، 103 زخمی و یک کشته وجود دارد. وی دادخواست جستجوی کاوشگرهایی را ارائه کرد که توسط مرکز ایمنی غیرانتفاعی خودرو ، یک گروه حمایت از مصرف کننده ارائه شده است.

تحقیقات جدید ، یکی برای هیوندای و دیگری برای کیا ، آتش سوزی بدون تصادف نزدیک به 3 میلیون وسیله نقلیه را در مجموعه مدل های خودروسازان کره ای مرتبط تحت پوشش قرار داد.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*