[ad_1]

وزیر امور خارجه گرجستان پس از انتقاد سناتورهای جمهوری خواه کلی لوفلر و دیوید پوردو ، به همراه رئیس حزب جمهوری اسلامی ، از انتخابات ، ادعای تقلب گسترده رای دهندگان در ایالت وی را رد کرد.

رافنسپرگر صبح امروز پنجشنبه به CBS گفت: “در پایان روز ، ما تقلب گسترده در رای دهندگان را نمی بینیم ، اما در هر موردی که می شنویم تحقیق خواهیم کرد.”

رافنسپرگر ضمن تأیید اینکه مقامات انتخاباتی قبلاً “تحقیقات بیشماری” انجام داده بودند ، گفت که “آنها به 14000 نفر نمی رسند” ، تعداد آرا President رئیس جمهور ترامپ از رئیس جمهور منتخب بایدن عقب مانده است.

سناتورهای لوفلر و پردو که در ژانویه با مخالفان دموکرات خود روبرو می شوند رواناب، رافنسپرگر نامیده می شود پس گرفتن به محض ظهور دموکرات ها ، آنها فرصتی برای پیروزی در ایالت سنتی قرمز جورجیا داشتند.

لوفلر و پوردو با استناد به هیچ مدرکی ، رافنسپرگر را به “ضعف حاکمیت و عدم شفافیت” در انتخابات متهم کردند و افزودند که “شکستهای زیادی” در این روند وجود دارد.

در عوض ، رافنسپرگر رقابت قریب الوقوع جورجیا را ناشی از رکورد مشارکت در ایالت دانست.

وی گفت: “ما سوابق ثبت نام داشتیم و مردم فقط در دو طرف راهرو شرکت می کردند.” “در پایان روز ، فکر می کنم متوجه خواهید شد که وقتی شمارش دست همه آرا را انجام می دهیم ، آنچه را که با شمارش آرا الکترونیکی بدست آورده ایم توجیه خواهد کرد.”

رافنسپرگر شمارش دست نامیده می شود از همه آرا cast گرفته شده در مسابقه ریاست جمهوری روز چهارشنبه برای “ایجاد اعتماد” به سیستم انتخابی گرجستان.

وی قول داد “هرگونه رأی گیری غیرقانونی” را حذف خواهد کرد ، اما افزود که برای همه گرجی ها مهم است که بدانند “رأی آنها مهم است”.

رافنسپرگر گفت: “به همین ترتیب ، ما اعتقاد داریم که صداقت مهم است و معتقدیم که قبل از اینکه یک تاجر یا کسبه بتوانند اعلامیه ها را منتشر کنند ، آنها باید بتوانند از این واقعیت پشتیبانی کنند.”

در یک کنفرانس مطبوعاتی با اعلام خبر بازشماری مجدد ، رافنسپرگر گفت که این “یک بار ممیزی ، بازشماری و بازسازی است”.

روز پنجشنبه ، وی گفت که این “استانداردهای طلا برای ممیزی” خواهد بود و قول داد که این کار بدون مشارکت انجام خواهد شد.

وی گفت: “من می دانم که این یک روند باز و شفاف خواهد بود ، به این معنی که ما افرادی را پشت سر خود ، پشت همه پیشخوان ها خواهیم داشت.” “ما قصد داریم دیدگاه های دموکراتیک در این مورد داشته باشیم ، نظرات جمهوری خواهان در مورد آن ، ما می خواهیم دیدگاه های مستقلی در مورد آن داشته باشیم تا مطمئن شویم که بازخوانی دقیق است.”

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر