ویلتون گریگوری اولین کاردینال سیاه پوست آمریکایی شد


ویلتون گریگوری، اسقف اعظم واشنگتن ، روز شنبه اولین کاردینال آفریقایی-آمریکایی شد که پاپ فرانسیس 13 کاردینال جدید را به بالاترین درجه در سلسله مراتب کاتولیک رساند.

وی قبل از مراسم گفت که انتصاب خود را “تأیید کاتولیک های سیاه پوست در ایالات متحده ، میراث ایمان و وفاداری است که ما نماینده آن هستیم”.

اگر نام گریگوری را شنیده باشید ، ممکن است تابستان امسال باشد که معترضین زندگی سیاه پوستان در حال راهپیمایی از پایتخت و مجبور شدن ژست گرفتن رئیس جمهور ترامپ – کتاب مقدس در دست – در مقابل کلیسای اسقفی سنت جان هستند. روز بعد ، هنگامی که رئیس جمهور از کلیسای ملی سنت جان پل دوم بازدید کرد ، گریگوری آن را گیج کننده و مذموم خواند.

او امیدوار است که رابطه او با رئیس جمهور منتخب جو بایدن متفاوت باشد.

وی به کریس لایوسی از CBS News گفت: “برای اینکه با محکومیت شروع نکنید ، با یک مکالمه شروع می کنید.”

مانند آقای بایدن ، گریگوری تجربه ورود به یک دفتر در یک بحران را دارد. پاپ فرانسیس سال گذشته وی را به عنوان اسقف اعظم واشنگتن دی سی منصوب کرد – در همان سال فرانسیس یکی از پیشینیان خود ، تئودور مک کارریک را به جرم خشونت جنسی تبعید کرد ، که در این ماه با گزارش پیشگام واتیکان به اوج خود رسید.

گریگوری به لیوسی گفت: “بیایید صادق باشیم ، کریس. این اتفاقات وحشتناک و اشتباهات بزرگی را از جانب رهبری کلیسا نشان داده است.”

پاپ واتیکان سازگار است
کاردینال تازه منصوب ایالات متحده ویلتون دی گرگوری در یک مراسم منسجم شرکت کرد که در آن 13 اسقف در 28 نوامبر 2020 به عنوان کاردینال منصوب شدند.

Fabio Frustaci / استخر از طریق AP


انتصاب گریگوری پس از یک سال اعتراضات نژادی در ایالات متحده ناشی از آخرین قتل یک سیاه پوست توسط یک افسر پلیس سفیدپوست صورت گرفت. فرانسیس اعتراضات را تأیید کرد و تاریخ بی عدالتی نژادی آمریکا را نقل کرد.

گریگوری به آسوشیتدپرس گفت: “اکنون نیاز به آشتی نژادی در حال درک شدن است ، آگاهی که قبلاً در این سطح و با چنین شدت ندیده ام.”

انتصاب وی در حالی رخ می دهد که یک ویروس کرونا ویروس است که تحت الشعاع مراسم شلوغ و شاد روز شنبه بود. وی قبل از مراسم در یک قرنطینه محافظتی به سر می برد ، این اتفاق در 45 دقیقه سریع اتفاق افتاد. کاردینال های جدید و قدیمی در کلیسای تقریباً خالی سنت پیتر ماسک محافظ می پوشیدند.

بیشتر کاردینال ها هنگام نزدیک شدن به فرانسیس نقاب دار برای گرفتن کلاه قرمز خود ، ماسک خود را برداشتند ، اما گریگوری او را نگه داشت.

پاپ واتیکان سازگار است
کاردینال جدید آمریکایی ویلتون دی گرگوری از زمان انتصاب وی به عنوان کاردینال توسط پاپ فرانسیس در 28 نوامبر سال 2020 ، بیورت خود را دریافت کرد.

Fabio Frustaci / استخر از طریق AP


COVID-19 در ماه فوریه در ایتالیا منفجر شد و در پاییز امسال دوباره شدت گرفت. واتیکان تحت محاصره اصلاح شده است ، موزه های واتیکان بسته شده و مخاطبان عمومی فرانسیس لغو شده اند. در عوض ، او آنها را تنها ، زنده نگه می دارد.

نامزدهای اصلی و دیگران که از دور برای خدمات شنبه به رم می آمدند ، باید قرنطینه 10 روزه ای را که واتیکان تنظیم کرده بود ، در هتل پاپ ، جایی که ظروف را به اتاق آنها می آوردند ، طی کنند ، تماس های زوم ارتباط با خارج و جدید را فراهم می کرد لباسهای قرمز کاردینال توسط خیاطان مشهور کلیسا در رم تحویل داده شدند.

سازه ها معمولاً مملو از مهمانی ها و شلوغی ها هستند و روزها پذیرایی ، مراسم مذهبی و شام برای کاردینال های جدید و دوستانشان برگزار می شود. خود سازگار معمولاً “دیدارهای مهربانانه” دنبال می شود ، جایی که کاردینال های جدید از عظمت پذیرایی خود در کاخ رسولان یا مخاطبان واتیکان به خیرخواهان و عموم مردم استقبال می کنند. امسال هیچ ملاقات مودبانه ای مشاهده نشد و هر کاردینال حداکثر 10 میهمان پذیرفت.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*