ویژگی های ردیاب خودرو نسبت به دزدگیر خودرو * صحت نیوز


Autotracker نسبت به دزدگیر خودرو دارای ویژگی های خاصی است. ایمنی خودرو امروزه بسیار مهم است. بسیاری از خودروها بسیار گران هستند و این امر حفاظت از آنها را بیش از هر زمان دیگری مهم می کند. اگرچه تغییرات زیادی در فناوری به کار رفته در خودروها برای حفظ امنیت ایجاد شده است، اما باید گفت که سارقان نسبت به قبل از وسایل و روش های جدیدی استفاده می کنند.

در نتیجه، اگر بسیاری از پرونده های سرقت خودرو را بررسی کنید، متوجه می شوید که آنها دارای ویژگی های ایمنی اولیه بوده اند، اما سارقان توانسته اند آنها را غیرفعال کرده و خودرو را سرقت کنند. ردیاب خودرو را می توان فناوری جدیدی در این زمینه دانست که در گزارش ردیاب خود به بررسی آن می پردازیم و ویژگی های ردیاب خودرو را در مقایسه با دزدگیر خودرو بررسی می کنیم.

تفاوت بین ردیاب خودرو و دزدگیر خودرو چیست؟

گاهی دیده می شود که صاحبان خودرو ردیاب را نوعی دزدگیر می دانند و معتقدند در صورت وجود دزدگیر نیازی به ردیاب نیست. اما باید گفت که این دو دستگاه امنیتی با یکدیگر متفاوت هستند. سه بخش اصلی برای یک سیستم هشدار وجود دارد. این سه قسمت شامل سنسورهایی است که بر روی درها و قسمت های مختلف خودرو نصب می شود، آژیر که در برخی خودروها به جای بوق خودرو استفاده می شود و گیرنده و سیستم کنترل رادیویی. در این سیستم امنیتی، هنگامی که در باز می شود، به ماشین برخورد می کند یا چیزی شبیه آن، سنسورها فعال می شوند و آژیر به صدا در می آید. در دزدگیرهای امنیتی پیشرفته و بصری، ریموت هشدارهایی را نیز اعلام می کند. اما با توجه به اینکه بسیاری از سارقان از حضور خود بر روی خودروها آگاه هستند، می توانند دزدگیر را به روش های مختلفی از جمله قطع برق خودرو غیرفعال کنند.

حتما بخوانید:
تولید میوه خشک (3 روش و 7 دستور عالی) - هنر فردی

اما ردیاب‌ها از سیستم‌های پیشرفته‌ای استفاده می‌کنند که خدمات و امکانات بیشتری را برای مالک خودرو فراهم می‌کنند. به طور کلی می توان گفت که اساس کار این دستگاه ها شبکه جهانی GPS است. قسمت ردیاب خودرو علاوه بر استفاده از جی پی اس، اطلاعاتی از وضعیت خودرو به شما می دهد و ردیاب خودرو در مقایسه با دزدگیر خودرو می تواند کنترل بیشتری بر روی خودروی شما داشته باشد.

ویژگی های اتوترکر در مقایسه با دزدگیر خودرو

شاید اصلی ترین ویژگی ردیاب خودرو مربوط به وجود GPS و قابلیت ردیابی خودرو باشد. نام این دستگاه امنیتی نیز به همین دلیل بوده است، اما این دستگاه دارای ویژگی های کاربردی بسیاری است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

  • قابلیت ردیابی در این سیستم امنیتی به شما کمک می کند تا اطلاعاتی را در زمان حرکت یا توقف خودرو به دست آورید و همچنین می توانید مسیری را که خودرو طی می کند نظارت کنید. ردیاب خودرو علاوه بر استفاده از این سیستم در زمان سرقت خودرو، برای شرکت های باربری یا حمل و نقل مسافر نیز بسیار کاربردی است.
  • به لطف آنلاین بودن این سیستم، به راحتی می توانید از موقعیت جغرافیایی خودرو خود مطلع شوید. این موضوع نه تنها در صورت دزدیده شدن خودرو، بلکه در صورت پارک کردن آن در یک پارکینگ بزرگ و پر از خودرو به شما کمک می کند تا مکان آن را پیدا کنید.
  • اگر ماشین شما دزدیده شود، یک پیامک برای شما ارسال می شود و درست مانند یک دزدگیر امنیتی، دزد از پیام شما مطلع نخواهد شد.
  • با این سیستم می توانید میزان سوخت خودرو را نیز مشاهده کنید.
حتما بخوانید:
پس از مخالفت با ادعاهای کلاهبرداری ترامپ در سال 2020 ، زیر آتش است.

سایر ویژگی های ردیاب خودرو

  • به یاد داشته باشید که این سیستم یک سیستم پیام اضطراری یا SOS نیز دارد، بنابراین ردیاب من به من کمک می کند تا در صورت نیاز با فشار دادن یک دکمه از دیگران کمک بگیرم.
  • در مقایسه با دزدگیر خودرو، ردیاب خودرو یک ویژگی خاص دیگر نیز دارد، شما می توانید با ردیاب خودرو محدوده جغرافیایی خاصی را برای تردد خودروها تعریف کنید. این سوال می تواند برای شرکت های اجاره خودرو بسیار مفید باشد.
  • یکی دیگر از قابلیت هایی که می توانید با ردیاب خودرو داشته باشید، سیستم مشاهده صدای داخل خودرو و حتی تصاویر داخل خودرو است. البته این اشیا نیاز به میکروفون و دوربین برای اتصال به ردیاب دارند.
  • یکی از ویژگی ها و عملکردهای منحصر به فرد ردیاب خودرو، امکان خاموش کردن خودرو از طریق ارسال پیامک می باشد. در نتیجه سارق نمی تواند در حین سرقت به رانندگی ادامه دهد.

خلاصه ردیاب ماشین در مقابل دزدگیر ماشین

در این مقاله به بررسی ویژگی های نسبت به دزدگیر خودرو پرداخته ایم. اساساً زنگ هشدار فقط یک عامل اعلان است که هنگام سرقت یا ضربه زدن به ماشین خاموش می شود. اما از طرفی ردیاب خودرو می تواند اطلاعات مفید و کاربردی زیادی را در اختیار شما قرار دهد که در صورت سرقت خودرو حائز اهمیت است و حتی می تواند از سرقت خودرو جلوگیری کند.

Leave a Comment