پات کوین ، بنیانگذار Ice Bucket Challenge پس از نبرد با ALS در سن 37 سالگی درگذشت


پت کوین ، بنیانگذار چالش ویدیویی سطل یخ ویروسی ، پس از هفت سال نبرد با بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) ، که اغلب اوقات بیماری لو گریگ نامیده می شود ، در سن 37 سالگی درگذشت. ALS صبح روز یکشنبه مرگ کوین را اعلام کرد.

انجمن ALS آنلاین گفت: “با اندوه فراوان ما باید صبح امروز درگذشت پاتریک را تقسیم کنیم.” “او از بسیاری جهات برای همه ما نعمت بوده است. ما همیشه او را به خاطر الهام و شجاعت در جنگ خستگی ناپذیرش با بیماری ALS به یاد خواهیم آورد.”

ما عمیقا ناراحت هستیم که به اشتراک بگذاریم که پت کوین ، بنیانگذار ALS Ice Bucket Challenge ، در سن 37 سالگی درگذشت ….

منتشر شده توسط انجمن ALS در یکشنبه ، نوامبر 22 ، 2020.

اولین بار کوین در مارس 2013 در سن 30 سالگی به بیماری نورودژنراتیو مبتلا شد. با انگیزه دوست خود و الهام از چالش سطل یخ ، مرحوم پیت فریتسکوین تیمی از حامیان خود را برای جمع آوری کمک مالی برای مبارزه با بیماری ALS تشکیل داد. کوین روبرو شد چالش سطل یخ در شبکه های اجتماعی ، جایی که مردم به چالش کشیده شدند یک سطل آب یخ بالای سر خود بریزند ، در این امر سهیم شوند و دیگران را نیز به همین کار ترغیب کنند. کوین می دانست این مهم در افزایش آگاهی در مورد بیماری ALS است.

چالش سطل یخ تابستان 2014 باعث تابستان رسانه های اجتماعی شد و کوین را به یک احساس ویروسی تبدیل کرد. از زمان تأسیس ، این چالش همچنان با جمع آوری 115 میلیون دلار برای انجمن ALS و بیش از 220 میلیون دلار برای تحقیقات ALS ادامه دارد.

پس از چالش Ice Bucket Chainn ، کوین با گروه هایی در سراسر کشور صحبت کرد تا آگاهی از تأثیرات ALS بر صدای فرد و اهمیت بانکداری صوتی را از طریق Project Revoice افزایش دهد. او همچنان میزبان Ice Bucket Challenge هر ساله در زادگاهش یونکرز ، نیویورک بود و یک کمپین در شبکه های اجتماعی ایجاد کرد تا مردم را به FindUrSmile ترغیب کند. کوین همچنین از طرف مجله تایم به عنوان فراتس برای سال انتخاب شد.

کوین با جمعیتی که در پنجمین سالگرد چالش سطل یخ جمع شده بودند صحبت کرد و مردم را به ادامه کمک به مبارزه با بیماری تشویق کرد. وی گفت: “هیچ کس نمی دانست که چالش سطل یخ به یک پدیده جهانی تبدیل خواهد شد ، اما ما به عنوان یکی متحد شدیم زیرا برای تغییر بیماری مانند ALS این مورد نیاز است.”

ALS نوعی اختلال در سیستم عصبی است که سلولهای عصبی مغز و نخاع را تحت تأثیر قرار داده و باعث از دست دادن کنترل عضلات می شود. هیچ درمانی برای بیماری مهلک وجود ندارد.
منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*