پاسخ سوالات متداول اربعین *سرخط نیوز


در زمان عرب، موضوعاتی که بیشتر مورد توجه قرار می گرفت، نحوه دریافت ویزای عراق، تمدید اعتبار پاسپورت، هزینه سفر به اربعین، واکسیناسیون و چک صندوق بود.

به گزارش سرخ نیوز، بر اساس پیام ورزشگاه اربعین، هر زائری برای خروج از کشور و شرکت در پیاده روی اربعین باید با ثبت نام در سامانه سماح سازمان حج و زیارت، دارای بیمه نامه، کارت بیمه، کارت واکسیناسیون انگلیسی و گذرنامه با شش ماه اعتبار یا کارت اربعین موقت خواهد بود. اما برخی اخبار پراکنده و متفاوت از شرایط شرکت در پیاده روی اربعین شبهات و سوالاتی را برانگیخت که مدیرعامل سازمان حج و زیارت در گفت و گو به برخی از آنها پاسخ داد. در همین حال پاسخ های دولت، پلیس مهاجرت و گذرنامه، وزارت راه و شهرسازی، وزارت بهداشت و مرکز شهر مرکزی جمع آوری و برای چهارمین بار فراخوان داده شد.

بدون پاسپورت عراقی میوتوان ورد ?

بحث برانگیزترین موضوع به نقل از روزنامه های مختلف که تاکنون منتشر شده مربوط به مدت اعتبار گذرنامه و تمدید آن است، به ویژه اینکه هر ساله تعداد زیادی از زائران بدون گذرنامه راهی مرزها می شوند و امیدوارند که ازدحام و فشار وارد شود. رفت و آمد کشور خارجی برای زائران تسهیل خواهد شد. این یک بار در اوایل دهه 90 اتفاق افتاد، اما این شایعه هر سال تکرار می شود. در همین حال، به گفته پلیس، رانندگی بدون گذرنامه در عراق غیرقانونی است و جرم محسوب می شود که حتی می تواند منجر به دستگیری شود.

به گفته رئیس سازمان حج و زیارت، به طور معمول برای سفر به عراق گذرنامه باید شش ماه اعتبار داشته باشد.

بر اساس آخرین توضیحات استاندار کشور، مدت اعتبار گذرنامه ها شش ماه تمدید می شود. برخلاف آنچه قبلا اعلام شده بود، گذرنامه قابل تمدید نیست.

سردار حسین اشتری فرمانده کل قوا اعظمی کیشور نیز گفت: «گروه سدرون» «برگ کازر سعد» در زیرانی است که نام کوزینم است. این صفحه فقط در پنجم سپتامبر قابل مشاهده است.

بر اساس این گزارش، طبق آخرین اطلاعات پلیس، گذرنامه و سدرو در مرز نصف می شود.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراژ نیز گفت: از روز شنبه تمدید گذرنامه هایی که کمتر از شش ماه اعتبار داشتند و یا پس از ۱۵ شهریور سال ۹۰ صادر شده بودند و اقدامی برای جایگزینی آن ها انجام نشده بود، آغاز شد. این تمدید در پنجم شهریور ماه رایگان و فقط برای سفر به عراق و آستانه بلندترین قله ها در ایام اربعین است.

به گفته سردار علی القدری، گذرنامه ویژه اربعین تنها برای کشور عراق و مراسم اربعین با یک دهم هزینه گذرنامه بین المللی صادر می شود.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فرجا نیز گفت: تمدید گذرنامه فقط در ادارات گذرنامه و امنیت عمومی شهرستان انجام می شود. در تهران، در بانگ کرکنس، ستارخان، بلیس کازرنامه فاتب در کیابان کو نور، شهرری، ورامین و شهریار در تمسود.

در مورد ویزای عراق و خروج از آن

بدون ویزا می توانید به عراق سفر کنید. اما سفر به عراق با هواپیما و کاروان همچنان بدون ویزا است.

همچنین بر اساس مصوبه شورا زائران اربعین از پرداخت هزینه سفر معاف هستند.

چند ده واکسن برای Orbein باقی مانده است؟

با این حال، در مورد واکسن کرونا که یکی از الزامات تردد پیاده در ورزشگاه اربعین بود، بحث ها و سردرگمی های زیادی وجود داشت و سوالات زیادی از جمله اینکه آیا این الزام برای کودکان و نوجوانان نیز صدق می کند یا خیر؟ چند روز برای واکسیناسیون زائران از اربعین نیاز دارید؟ آیا داشتن کارت واکسیناسیون ضروری است؟ این کارت باید فارسی باشه یا انگلیسی؟

با توجه به مشخصات مدیر نظارت بر آستانه سازمان حج و زیارت، گزینه واکسن از سامانه امنیتی ثبت نام اربعین حذف شد زیرا در اتصال سایت ثبت نام اربعین به سامانه این وزارتخانه مشکلاتی وجود داشت. بهداشت برای اطلاع از وضعیت واکسیناسیون. بنابراین طبق آخرین مجوز ورزشگاه اربعین، تزریق واکسن کرونا با فاصله حداقل دو روز و همچنین تذکر 6 ماه از آخرین تزریق ضروری است.

حتما بخوانید:
به صورت زنده تماشا کنید: کارگروه ویروس کرونا برای اولین بار پس از ماه ها به خبرنگاران اطلاع می دهد

به گفته مدیر عامل نرمگل عتبات و بر اساس مصوبه ستاد کاربین و بر اساس مصوبه صداوسیما، سقف سنی واکسیناسیون گوسفندان نباید بیش از 12 سال باشد.

با توجه به جزئیات، میر احمدی، مدیر ورزشگاه مرکزی اربعین و آنچه در سایت ثبت نام اربعین برجسته شده بود، برای کنترل روش واکسیناسیون در مرزها با داشتن نقشه یا عکس واکسیناسیون ایجاد شده است. این کارت در تلفن همراه برای دو نوبت واکسن طراحی شده است، اما اگر شک دارید که دوز دوم کیست، باید دوز یادآور قبل از سفر قطع شود.

دولت عراق هنوز محدودیتی در مورد نوع واکسن اعمال نکرده است.

به بازدیدکنندگان توصیه می شود که کارت دیجیتال واکسن را از سایت وزارت بهداشت به زبان انگلیسی تهیه کرده و در طول سفر خود به خصوص هنگام عبور از مرز همراه داشته باشند.

هزینه ثبت نام 000 تومان می باشد

حمیدرضا محمدی می گوید: به جز این هزینه ثبت نام دیگری برای پرداخت وجود ندارد.

و در مورد خطاهای سامانه ثبت نام اربعین هنگام پرداخت هزینه بیمه که اجازه تکمیل و تایید مراحل ثبت نام را نمی دهد، توضیح می دهد که خطای دسترسی به سامانه زمانی پذیرفته می شود که سایت دارای ترافیک بالایی باشد. که هنوز گزارش جدیدی دریافت نکرده است.اما در صورتی که بازدیدکنندگان در پرداخت بیمه در سایت با مشکل مواجه شدند مجددا جهت تکمیل مراحل ثبت نام اقدام نمایند.

مدیرعامل سازمان حج و زیارت همچنین تاکید می کند که زائرین پس از تکمیل مراحل ثبت نام باید در هنگام خروج و تردد بین دو کشور از کارت بیمه خود از سایت عکس گرفته و به همراه داشته باشند.

چقدر پول باید همراه خود داشته باشیم؟

میزان فوسیای کاه در پیاروی اربعین باید درآمد بهود، اوز دیگر ساوال های پروتکرار اربعین است. مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت درباره هزینه هایی که زائران در این سفر باید متحمل شوند، می گوید: معمولاً چهارشنبه ها برای غذا و اسکان از کاروان ها به صورت رایگان استفاده می شود اما برای رفت و آمد به آنجا و برگشت به ویژه در تحمیلی از کاروان ها استفاده می شود. مدل بخشش، به قیمت گذر از مرز مهران تا نجف، از کربلا تا کاظمین و سامرا و تا ایران.

به گفته وی، تا 13 اردیبهشت و در روزهای عادی سال، افرادی که به صورت انفرادی یا با یک نفر به عراق سفر می کنند، تنها یک میلیون تومان برای سفر از مرز مهران به نجف یا کربلا پرداخت می کنند. در کازمین و سامارا. این پست فقط مربوط به حمل و نقل و باربری در کشور عراق و عجله اربعین می باشد.

وی به مهمانان توصیه می کند که از قبل برنامه ریزی کنند که قرار است به کدام شهرهای عراق سفر کنند و بودجه خود را بر اساس آن در نظر بگیرند و همچنین به این نکته توجه کنند که هزینه سفر و سایر خدمات در اربعین از قیمت عراقی ها بیشتر است. دولت آن را کنترل می کند. به میهمانان ایرانی توصیه می‌شود که تمام آذوقه‌ها را به همراه داشته باشند و پول نقد و ارز عراقی (دینار) کافی به همراه داشته باشند.

اما در مورد هزینه ایاب و ذهاب به خاک عراق، وزارت راه و شهرسازی قیمت ها را طبق قانون تعیین کرده است، بنابراین در صورت خرید بلیط هواپیما بین 24 شهریور تا 30 تا 31 شهریور مبلغ شش میلیون است. . تومان.

به گفته مدیر کل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری، فروش بلیت اتوبوس به نام «زئیر» به صورت روزانه در نظر گرفته شده که تنها در پایانه ها و دفاتر فروش بنگاه ها به فروش می رسد. هنوز قیمت رسمی بلیت ها اعلام نشده است، اما فروش بلیت اتوبوس از 25 شهریور ماه آغاز می شود.

حتما بخوانید:
فیس بوک پس از درخواست اعضا برای خشونت ، گروه طرفدار ترامپ Stop Stealing را ممنوع کرد

واحد پول – واعظ اربعین

اما بانک مرکزی در خصوص ارز اربعین اعلام کرد: از روز شنبه فن جامه شهریورمه 1401، بانک های ایرانی ملی، سپه، ملت، تجارت و صرافی به صورت روزانه در زیارت عربی رز سرفصل به نرخ 100 دلار عراق 150 عرضه می کنند. هزار تومان دینار به قیمتی که با هر بازدیدکننده توافق شده است.

آیا می توانم از مرز خود عبور کنم؟

برای کرزی مرزهای سرزمین همچنان مرزهای مهران، شلمکه، چزابه، خسروی، تمرچین و ماندان است. بیشترین تقاضا نیز برای فرکانس است. البته به دلیل برخی ملاحظات امنیتی، تردد از مرز باسماک – ترکیه محدود خواهد شد.

بر اساس پیام مرکز اربعین، مرز شلما برای اتباع خارجی از جنوب کشور و مرز خسروی برای اتباع خارجی است.

بر اساس آخرین پیام ستاد اربعین، مرزها 24 ساعته باز است اما ساعت حرکت ایرانیان از مرز خسروی به خاک عراق ساعت 17 تعیین شده است.

طبق اطلاعیه ورزشگاه اربعین، تردد با خودروهای شخصی و عمومی از مرزهای زمینی ممنوع است و اتوبوس برای اربعین واژگون نخواهد شد.

اسکان و دیتا کی واکابا در ارگ برپا شد

پایگاه بازسازی آستانه عتبات عالیات که مسئولیت اسکان و اطعام زائران اربعین را بر عهده دارد، از استقرار کاروان های ایرانی برای اسکان و پذیرایی از زائران از ششم تا دوم شهریور در عراق خبر داد. . این ورزشگاه همچنین اعلام کرد که امسال با تاکید بر گرمای هوا، مهمترین نیازها آب، آب و سرمایه است.

در مرزهای عراق و ایران 2500 مسجد احداث شده است، علاوه بر این امکان پذیرایی از زائران در امامزاده ها و صحن های اطراف آنها وجود دارد. با این تفاوت که هر ساله بسیاری از عراقی ها در خانه های خود از مهمان پذیرایی می کنند.

انتقال سربازان و سربازان غربی به عربستان

موضوع سربازان و زائران غیرنظامی موضوعی مستمر در اربعین بوده است و مدیر نظارت سازمان حج و زیارت تصریح کرد: ثبت نام اربعین در سامانه سماح هیچ محدودیتی ندارد و همه متقاضیان می توانند ثبت نام کنند. دارند ولی پر از سرباز یا فردان ک.

در همین راستا سازمان وظیفه عمومی اعلام کرد کسانی که در ماه های محرم و صفر به ویژه زیارت اربعین در محل کار حاضر نشدند و در زیارت انبیاء اکرم (ص) حاضر نشدند، می توانند بدون نیاز به حضور در زیارت عتبات عالیات. وثیقه پرداخت کنید واریز کنید و درخواست خود را برای این سفر به صورت آنلاین ثبت کنید

چه کسانی حق شرکت در پیاده روی اربعین را ندارند؟

ستاد مرکزی اربعین محدودیت‌های پیاده‌روی اربعین را از نظر محدودیت‌های جسمانی شامل بیماران دیابتی دارای زخم یا عفونت اعضای بدن، بیماران دیابتی مبتلا به رتینوپاتی، بیماران دیابتی با مشکلات کلیوی، بیماران مرحله‌ای، بیماران دارای عوارض و علائم قلبی عروقی بررسی کرد. بیماران مبتلا به قند کنترل نشده یا قند خون ناشتا 250 یا بالاتر، بیماران سرطانی تحت درمان، بیماران مبتلا به آسم شدید یا کنترل نشده و COPD، بیماران سرطانی که وضعیت جسمانی نامناسبی دارند، افرادی که به گفته پزشک دارای بیماری مسری هستند. (به ویژه بیماری های تنفسی، گوارشی و پوستی)، افرادی که در 5 روز اول تست کرونا مثبت می شوند، در صورت عدم وجود علائم حاد، افرادی که بیماری های حاد، تب دارند، قبل از این سفر ممنوع است.

این باشگاه همچنین زنان باردار، افراد بالای 60 سال، افراد دارای بیماری های زمینه ای، افراد دارای فشار خون کنترل نشده، افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده، افراد دارای چاقی و شاخص توده بدنی بالای 40 و افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف یا ضعیف را می پذیرد. از افرادی که به طور مرتب از ترکیبات حاوی سالیسیلات استفاده می کنند درخواست می شود از شرکت در پیاده روی اربعین خودداری کنند.

انتهای پیام

Leave a Comment