[ad_1]

با تشدید تأثیرات شدید تغییرات آب و هوایی ، دولت ترامپ چهار سال گذشته را سپری کرده است انکار ادله و برنامه خود را برای لغو مقررات زیست محیطی دنبال می کند. ایالات متحده از توافقنامه آب و هوای پاریس ، یک توافق نامه بین المللی که توسط هر کشور روی زمین امضا شده است ، خارج شد و بنابراین از رهبری در مورد موضوع کناره گیری کرد.

اما اگر رئیس جمهور منتخب جو بایدن کار خود را انجام دهد ، روند در حال تغییر است. آقای بایدن برنامه آب و هوا یکی از پرخاشگرانه ترین برنامه هایی است که یک ملت ارائه داده است. با این حال ، سوال در مورد اینکه چقدر دولت بایدن می تواند انجام دهد ، باقی مانده است در مورد این موضوع می توان انجام داد، به خصوص اگر دموکرات ها کنترل سنا را به دست نیاورند.

CBS News با پروفسور مایکل جرارد ، رئیس مرکز سابین قانون تغییر آب و هوا در دانشگاه کلمبیا صحبت کرد ، وی گفت که آقای بایدن می تواند کارهای زیادی انجام دهد حتی بدون همکاری زیاد کنگره. (این متن برای طول و وضوح کمی ویرایش شده است.)

جف براردلی: بنابراین ، من شروع به خواندن آخرین موارد کردم تنظیم آب و هوا در دولت بایدن سندی که به نوشتن شما در مورد دانشگاه کلمبیا کمک کردید. با فرض اینکه دموکرات ها سنا را انتخاب نکنند ، بایدن با توجه به تغییرات آب و هوایی چه اقدامات مهمی را می تواند انجام دهد؟ شماره یک در لیست شما چیست؟

مایکل جرارد: کارهای زیادی وجود دارد که بایدن بدون کنگره می تواند به تنهایی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی انجام دهد. شماره یک در لیست من تقویت استانداردهای وسایل نقلیه موتوری است. در دوران پرزیدنت اوباما ، استانداردهای مربوط به اتومبیل برای کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه ای و بهبود اقتصاد سوخت بسیار قوی تر بود. ترامپ آنها را لغو می کند. بایدن می تواند سطح قبلی را ترمیم کرده و از آن فراتر رود تا حتی در سالهای آینده خودروهای تمیزتری با میزان انتشار کمتر داشته باشد.

خوب ، معافیت از کالیفرنیا ، ایالتی که به طور سنتی مجاز به تنظیم استانداردهای بالاتر از استانداردهای انتشار خودروهای فدرال است. دولت ترامپ بر سر این امتناع با کالیفرنیا می جنگد. بنابراین بایدن فقط می تواند دادخواست را رها کند و به کالیفرنیا اجازه دهد که راه را پیش ببرد؟

خوب ، تسلیم شدن در کالیفرنیا باید از طریق مراحل قانونی تنظیم قانون برگردد ، اما اگر ما استانداردهای قوی و یکنواخت ملی برای خودروهای تمیز داشته باشیم ، دست کشیدن از کالیفرنیا لازم نیست. کالیفرنیا به استانداردهای سختگیرانه خود نیاز ندارد. ما می توانیم استانداردهای ملی یکنواختی داشته باشیم ، که در واقع همان چیزی است که صنعت خودرو می خواهد.

آیا با دستورالعمل اجرایی استانداردهای خودروهای پاک رعایت می شود؟ زیرا اگر چنین باشد ، می تواند چهار سال بعد در یک دولت جدید رها شود.

نه ، این فراتر از یک دستور اجرایی است. این آیین نامه ای است که مراحل ایجاد قوانینی برای اعلان ها و نظرات را طی کرده و همه کارهایی که انجام داده است باید از روند ایجاد قوانینی برای اعلان ها و نظرات بازگردند. کارهای زیادی وجود دارد که بایدن می تواند با ضربه قلم در روز افتتاح انجام دهد. این یکی از آنها نیست. این باید فرایندی را شروع کند که چندین ماه طول بکشد. از آن می گذرد اما چندین ماه طول می کشد.

در همین حال ، صنعت خودرو از قبل می داند که این قریب الوقوع است. بنابراین ، صنعت خودرو ، که برای سالهای مدل آینده خود برنامه ریزی می کند ، این واقعیت را نشان می دهد که رئیس جمهور جدید خواستار استانداردهای سختگیرانه تر است. بنابراین ، تأخیر در وضع قوانین تأثیر منفی زیادی نخواهد داشت.

چه احساسی دیگر دارید؟ [Biden] می توانید روز اول انجام دهید؟

خوب ، در روز اول او خواهد شد دوباره به توافق نامه آب و هوای پاریس پیوست. این دستورالعمل های ترامپ برای تشویق به استفاده از سوخت های فسیلی را لغو خواهد کرد. او دستورهای اجرایی اوباما را بازگرداند ، كه ترامپ با لغو خواستار سازگاری بیشتر با تغییرات آب و هوایی ، آمادگی بیشتر برای سیل و سایر انواع حوادث شدید شد بایدن مقامات کابینه و زیر کابینه را در کابینه منصوب خواهد کرد که معتقدند و معتقد است که تغییر اقلیم یک تهدید وجودی است و نه کلاهبرداری چینی ها. بنابراین تفاوت کاملی در نحوه کار دولت وجود خواهد داشت.

وقتی دوباره به پیمان پاریس ملحق می شود ، اما در واقع هیچ قانونی در ایالات متحده وجود ندارد ، در واقع چقدر قدرتمند است؟

ایالات متحده در آغاز توافق نامه پاریس یک رهبر بین المللی در مبارزه با تغییر اقلیم بود. خروج ترامپ از توافق نامه آب و هوای پاریس تاخیر در اقدامات بین المللی بود. این به سایر کشورها این امکان را می داد که بگویند: “خوب ، ببینید ، ایالات متحده از لحاظ تاریخی بزرگترین انتشار دهنده گازهای گلخانه ای و ثروتمندترین است [and it] کار نمی کنیم ، چرا ما کشورهای فقیرتر باید کاری انجام دهیم؟ “این پویایی کاملاً تغییر خواهد کرد. ایالات متحده دوباره به یک رهبر تبدیل خواهد شد. چین جبهه رهبری آب و هوا را بر عهده گرفته است. ایالات متحده باید به بازی برگردد و من فکر می کنم که این تأثیر عمده ای در بسیج اقدامات جهانی خواهد داشت.

در مورد یک استاندارد انرژی پاک که نیاز به تأسیسات برق برای تولید مقدار مشخصی انرژی با استفاده از منابع تجدیدپذیر است ، چطور؟ آیا این کاری است که بایدن می تواند به تنهایی انجام دهد یا چیزی است که قانونگذار به آن نیاز دارد؟

نه ، من فکر می کنم یک استاندارد ملی برای انرژی پاک توسط کنگره مورد نیاز است. فکر نمی کنم این کار از طریق اقدامات اجرایی انجام شود.

بدیهی است که بایدن با تزریق پول و منابع زیادی به انرژی های تجدیدپذیر می خواهد کارهای زیادی در مورد تغییرات اقلیمی انجام دهد. آیا کارهای زیادی وجود دارد که وی بدون همکاری قانونگذار می تواند انجام دهد؟

بله ، اگر دولت را وادار به چراغ سبز کند ، بخش خصوصی آماده ، مایل و قادر به سرمایه گذاری های کلان در انرژی های تجدیدپذیر است. بسیاری از پروژه های بادی دریایی وجود دارد که آماده شروع هستند. دولت ترامپ آنها را بازداشت می کند زیرا همه آنها در آبهای فدرال هستند و نیاز به تأیید فدرال دارند. دولت ترامپ آنها را به آرامی طی می کند. من مطمئن هستم که پس از افتتاح بایدن ، دولت این پروژه ها را خیلی سریعتر تصویب می کند. بسیاری دیگر از پروژه های انرژی تجدیدپذیر وجود دارد که نیاز به ارتقا federal فدرال دارند ، نه لزوماً پول فدرال. اکنون پول فدرال عالی خواهد بود و به آنها کمک می کند تا خیلی سریعتر حرکت کنند ، اما قیمت انرژی باد و خورشید آنقدر سریع در حال کاهش است که با گاز طبیعی قابل رقابت است – در واقع از زغال سنگ و انرژی هسته ای ارزان تر است. بنابراین بسیاری از این پیشرفت باد و خورشید به خودی خود اتفاق می افتد.

شما می گویید تشویق فدرال … منظور شما ارائه سطح امنیت بازار است تا این شرکت ها بتوانند به جلو حرکت کنند؟

مطمئناً برای آن دسته از شرکتهایی که می دانند دولت فدرال از این منابع انرژی تجدیدپذیر برای پایگاههای نظامی و سایر مصارف انبوه دولت فدرال برق خریداری خواهد کرد. دولت فدرال همچنین زمین عمومی زیادی دارد که می تواند برای پروژه های بزرگ بادی و خورشیدی تأمین شود. دولت همچنین می تواند روند تهیه این زمین را برای این پروژه های انرژی های تجدیدپذیر بهبود بخشد.

اجاره اکتشاف سوخت فسیلی چطور؟

پرزیدنت اوباما در سال گذشته خود توقف اجاره زمین های زغال سنگ فدرال را اعمال کرد. ترامپ آن را لغو کرد. من انتظار دارم بازگشت مهلت قانونی را ببینم. ممکن است شاهد توقف اجاره زمین برای نفت و گاز فدرال باشیم. من فکر می کنم بایدن برنامه های حفاری نفت در پناهگاه ملی حیات وحش قطب شمال و دیگر مناطق با ارزش مانند این را متوقف خواهد کرد.

بایدن چهار سال رئیس جمهور خواهد بود. البته ما نمی دانیم چه اتفاقی خواهد افتاد. اما آیا چهار سال کافی است تا انگیزه جدیدی برای تلاش های ما در زمینه تغییرات آب و هوایی ایجاد کند تا حرکتی بسیار زیاد وجود داشته باشد که اگر ضد آب و هوایی باشند ، نمی توان جلوی آن را توسط دولت بعدی دریافت کرد؟

شروع 4 سال حرکت زیادی ایجاد خواهد کرد ، اما نمی توانم بگویم که این یک انگیزه غیرقابل مهار است. اگر دولت طی چهار سال دوباره تغییر کند ، موارد زیادی وجود دارد که رئیس جمهور می تواند برای کاهش سرعت آن انجام دهد. با این حال ، تمام نشانه هایی که مشاهده می کنیم این است که تغییرات آب و هوایی رو به زوال است. ما طوفان های بیشتر و سیل و آتش سوزی های بدتر را خواهیم دید. بنابراین من فکر می کنم فشار عمومی برای اقدامات بیشتر در مورد تغییرات آب و هوایی همراه با تغییرات آب و هوایی خود تشدید شود.

ترامپ دقیقاً چه تعداد مقررات را لغو کرد و بایدن با چه سرعتی می تواند آنها را لغو کند؟

حدود 150 اقدام وجود دارد که ما حساب کردیم که دولت ترامپ برای لغو مقررات زیست محیطی انجام داده است. برخی از آنها دستورات اجرایی بودند و با برداشتن قلم می توان آنها را از بین برد. برخی از آنها فرایند رسمی تری به نام ایجاد قوانینی برای اعلان ها و نظرات را طی کردند که چندین ماه طول کشید. آنها باید از طریق این روند بازگردند. این چند ماه بیشتر طول خواهد کشید. اما هیچ چیز غیرقابل برگشت نبود. همه این اقدامات قابل واگرد هستند.

مایکل ، بایدن چه اقدامات مهم دیگری را می تواند انجام دهد تا تأثیر زیادی بگذارد؟

یکی از بدترین اقدامات ترامپ خاموش کردن علم ، نادیده گرفتن گفته های دانشمندان بود ، ابتدا با تغییر آب و هوا و سپس به طرز فجیعی با COVID. بایدن گفت که او علم را در مرکز کاخ سفید و به طور کلی دولت قرار خواهد داد. این 180 نگرش دولت ترامپ خواهد بود. سالها پیش ، کنگره از همه آژانسهای فدرال خواسته بود هر چهار سال یک گزارش مشترک با عنوان ارزیابی ملی اقلیم تهیه کنند تا ببینند از نظر جسمی چه اتفاقی برای اوضاع می افتد و تأثیر آن بر ایالات متحده چیست. . من مطمئن هستم که این امر خیلی سریع برعکس خواهد شد و گزارشی را مشاهده خواهم کرد که تصویری علمی واقعی از اتفاقات مربوط به تغییرات آب و هوایی ارائه می دهد.

بله ، من می خواستم در این مورد بحث کنم. در هفته های اخیر ، ترامپ بدبینان آب و هوا را جایگزین دانشمندان قدیمی NOAA کرده است که اکنون در پست های کلیدی قرار دارند. آیا می توان آنها را خیلی سریع لغو کرد؟

بله ، من فکر می کنم همه این جلسات است که می تواند خیلی سریع لغو شود. دولت ترامپ برای دانشمندان دولت بسیار ناامید کننده است. بسیاری از دولت فرار کرده اند. دانشمندان جوان درخشان تصمیم گرفته اند که در دولت فدرال شغل خود را دنبال نکنند. این امر بلافاصله همه اینها را تغییر خواهد داد ، اما برای جبران فرار مغزی که دیده ایم ، مدتی طول می کشد که برگردد.

آیا شما نسبت به آنچه رئیس جمهور بایدن طی چهار سال آینده می تواند برای معکوس کردن مسیر ما انجام دهد خوشبین هستید؟

من بسیار خوش بین هستم که رئیس جمهور بایدن و معاون رئیس جمهور هریس می توانند مسیر ایالات متحده را معکوس کنند. اینکه آیا آنها قادرند آن را به اندازه کافی معکوس کنند تا میزان انتشار گازهای گلخانه ای را در مقیاس عظیم کاهش دهند ، که برای جلوگیری از بدترین اثرات تغییرات آب و هوایی مورد نیاز است ، باید بررسی شود.

وقتی رهبران جهان را می بینید که پیروزی بایدن را تبریک می گویند ، بیشتر آنها در اظهارات خود از تغییر اقلیم یاد می کنند. بنابراین در حالی که ما در اینجا در ایالات متحده خواب هستیم ، بسیاری از کشورهای دیگر به سرعت در حال حرکت هستند و این مسئله در بسیاری از این کشورها به یک موضوع اصلی تبدیل شده است ، نه؟

همه کشورهای جهان توافق نامه آب و هوای پاریس را امضا کرده اند. ایالات متحده تنها کشوری است که از این کشور خارج شده است. … بنابراین ، در میان رهبران جهان شور و نشاط به وجود آمد ، زیرا می دانستند که سرانجام دوباره رئیس جمهور ایالات متحده خواهیم داشت که در مبارزه با تغییر اقلیم با آنها است. همه ما در این امر با هم هستیم. هیچ راهی برای حل مشکل آب و هوا وجود ندارد ، مگر اینکه ایالات متحده و چین ، هند و اروپا و همه با هم جمع شوند و با تغییرات آب و هوا مبارزه کنند.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر