پرونده های پول ساز Airbnb به صورت عمومی منتشر می شود


شرکت اشتراکی مسکن روز دوشنبه پیش از عرضه اولیه سهام عمومی خود در برنامه ریزی ، اعلام کرد Airbnb حتی قبل از بروز همه گیری همه گیر شده بود و درآمد خود را تقریباً یک سوم کاهش داد.

این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو هنوز تاریخ IPO تعیین نکرده است ، اما با ارائه سوابق مالی در حال آماده سازی است.

اسناد نشان می دهد که تا زمان شیوع ویروس کرونا در اوایل سال جاری ، Airbnb هزینه های زیادی را صرف فناوری و بازاریابی برای رونق تجارت خود کرده است. این شرکت گفت که در حال گسترش و افزودن برنامه های جدید مانند تورها و سایر تجربیاتی است که مسافران می توانند از طریق وب سایت خود رزرو کنند.

درآمد آن در سال 2019 با 32٪ جهش به 4.8 میلیارد دلار رسید ، اما خسارت خالص 674 میلیون دلار را در همان سال گزارش کرد. این شرکت در سال های 2018 و 2017 نیز ضرر کرد.

امسال ، Airbnb گفت ، درآمد در 9 ماه اول 32 درصد کاهش یافت و به 2.5 میلیارد دلار رسید پاندمی سفرهای فلج شده و انسداد در سراسر جهان را در پی داشته و مسافران چاره ای جز لغو برنامه های خود ندارند.

این شرکت گفت ، این بیماری همه گیر موجب اتکای مالی شده است. در ماه می، Airbnb 1900 کارمند را کاهش داد، یا حدود 25٪ از نیروی کار آن ، و کاهش سرمایه گذاری در برنامه های غیر مرتبط با شغل اصلی آن مانند تولید فیلم.


مدیر عامل شرکت Airbnb در اولین صفحه نمایش بزرگ این شرکت

04:52

Airbnb 2 میلیارد دلار عملیات از منابع مختلف از جمله سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری از شرکت های خصوصی سرمایه گذاری Silver Lake و Sixth Street Partners تأمین می کند.

به گفته این شرکت ، تقاضا در حال بهبود است زیرا برخی از گردشگران معتقدند اجاره ها از هتل های شلوغ ایمن تر هستند. تعداد شب های رزرو شده و تجربیات ، که بیش از 100٪ در مارس و آوریل سقوط کرده است ، در ژوئیه ، آگوست و سپتامبر 28٪ کاهش یافته است.

Airbnb گفت که این نشان می دهد مدل تجاری آن پایدار است و می تواند با نیازهای آینده سفر از جمله افزایش تعداد مسافران تجاری که می خواهند از یک خانه اجاره ای کار کنند سازگار باشد.

این شرکت گفت: “ما بر این باوریم که مرزهای بین سفر و زندگی مبهم است و همه گیری جهانی توانایی زندگی در هر مکان را تسریع کرده است.”

Airbnb گفت که در حال حاضر 7.4 میلیون تبلیغ دارد که توسط 4 میلیون میزبان در سراسر جهان مدیریت می شود. این شرکت گفت ، هشتاد و شش درصد از میزبانان آن خارج از ایالات متحده و 55 درصد زن هستند.

این شرکت گفت 54 میلیون مهمان در سال 2019 داشته است.

Airbnb 12 سال پیش توسط برایان سسکی و جو گبیا ، همکلاسی های دانشکده طراحی رود آیلند و نیت بلتچرچیک ، مهندس نرم افزار تاسیس شد. اولین لیست آنها آپارتمان سسکی و گبیا در سانفرانسیسکو بود.

این شرکت گفت ، سسکی ، مدیر عامل شرکت Airbnb ، به جای حقوق و دستمزد ، کمک هزینه ای چند ساله در حدود 120 میلیون دلار دریافت خواهد کرد. این جایزه در صورت تحقق قیمت سهام طی یک دهه آینده اعطا خواهد شد.

رشد گسترده Airbnb بدون عارضه نیست.

این شرکت برخی از شهرها را خشمگین کرده و آنها را به ارتقا of گردشگری بیش از حد و دسترسی کمتر محلات به مناطق مختلف متهم می کنند حذف مسکن از بازار. شهرهایی مانند لس آنجلس ، بارسلونا ، پاریس و حتی زادگاه Airbnb سانفرانسیسکو قوانینی را برای محدود کردن اشتغال وی تصویب کرده اند.

این شرکت سعی کرده است با افزودن اجاره های لوکس شهرت خود را برای گشت و گذار در مبل پاک کند و قول داده است که از هر یک از خواص آن بازدید کند تا مطمئن شود عکس های وب سایت آن با محل اقامت مطابقت دارد. این نیز مربوط به تیراندازی در سال 2019 در یک مهمانی خانگی غیرقانونی Airbnb در کالیفرنیا است که منجر به کشته شدن 5 نفر شد.

در همین حال ، روابط با میزبانان او گاهی از هم می پاشد. در اوایل سال جاری ، میزبانان وقتی Airbnb به مهمانان اجازه لغو و دریافت بازپرداخت کامل در میان بیماری همه گیر را داد ، خشمگین شدند. بعدا Airbnb وعده 250 میلیون دلار به میزبانان داد تا این کمبود را جبران کند.

اخیراً ، این شرکت اعلام کرده است که 9.2 میلیون سهم را برای کمک مالی یک میزبان اختصاص خواهد داد ، پروژه هایی که ارزش آن برای میزبانان بیشتر از 1 میلیارد دلار باشد. وی همچنین یک کمیته پذیرش مشاوران 15 نفره را برای تخصیص این بودجه و ملاقات منظم با مدیریت Airbnb منصوب کرد.


منبع: elitenews.ir

حتما بخوانید:
دولت ترامپ اجازه می دهد انتقال بایدن آغاز شود