پروژه های CBS News بایدن برنده جورجیا شد


CBS News روز جمعه پیش بینی کرد که بایدن رئیس جمهور منتخب جورجیا را برنده شود و وی را به 306 رأی در کالج انتخاباتی برساند. این خبر درست یک روز پس از پیش بینی CBS News برنده آن در آریزونا ، یکی دیگر از سخنرانی های مهم سرخ دموکرات ها منتشر شد.

احتمالاً گرجستان با توازن قدرت در سنا مخالف خواهد بود ، زیرا جمهوری خواهان در حال حاضر 50-48 برتری دارند ، اما هر دو مسابقه در سنای جورجیا در دور دوم دور برگشت در ژانویه برگزار می شود.

CBS News روز جمعه نیز پیش بینی کرد که پرزیدنت ترامپ کارولینای شمالی را بر اساس گزارشات اضافی اکنون از شهرستانهای خود برنده شده است. آقای ترامپ آرا elect انتخاباتی را در کارولینای شمالی اضافه کرد تا نمره 232 را بدست آورد.

مشاور انتقال آقای بایدن ، جن پسکی ، روز جمعه به خبرنگاران گفت که “با گذشت هر روز ،” آقای بایدن جلسات توجیهی دریافت نمی کند ، پیامدهای بالقوه برای امنیت ملی در حال افزایش است.

آقای ترامپ از به رسمیت شناختن انتخابات امتناع ورزیده و روند انتقال را به تعویق انداخته است ، به این معنی که بایدن هنوز جلسات توجیهی سطح بالای رئیس جمهور را که خلاصه روزانه اطلاعاتی است که شامل حساس ترین اطلاعات کشور است ، دریافت نکرده است.

به طور علنی ، کاخ سفید هنوز ادعا می کند که آقای ترامپ در انتخابات پیروز شده است. صبح جمعه ، یکی از معدود مقامات کاخ سفید پس از انتخابات ، مشاور تجاری پیتر ناوارو ، به شبکه تجارت فاکس گفت: “ما با فرض وجود دوره دوم ریاست جمهوری ترامپ در کاخ سفید پیش می رویم. ما فکر می کنیم که او در این انتخابات پیروز شد و هرگونه حدس و گمان درباره آنچه جو بایدن می تواند انجام دهد ، فکر می کنم در حال حاضر بحث برانگیز باشد. “

حتما بخوانید:
دانشگاه سیراکیوز در پی افزایش موارد ویروس کرونا در بین دانشجویان ، کلاسهای شخصی را برای بقیه ترم لغو می کند

تعداد فزاینده ای از جمهوری خواهان قدرتمند خواستار دریافت بایدن اطلاعات جاسوسی از سوی آقای بایدن هستند.

در همین حال ، آقای بایدن روز پنجشنبه 11 رأی دیگر در کالج انتخاباتی بدست آورد زیرا CBS News وی را به عنوان برنده در آریزونا پیش بینی کرد. پیش بینی پیروزی آقای بایدن باعث شد که وی تنها دومین دموکرات از زمان بیل کلینتون در سال 1996 باشد که از سال 1952 این ایالت را به دست آورد.

تیم انتخاباتی آقای ترامپ قول داده است تمام اقدامات قانونی را برای تغییر نتیجه انتخابات به پایان برساند. اما روز جمعه مجدداً راه آنها كوتاه شد زیرا مبارزات انتخاباتی ترامپ “اعلامیه ظرافت جزئی” را در مورد پرونده آنها در آریزونا صادر كرد و ادعا كرد كه برخی از مقامات در منطقه جامعه شناسی شهرستان ماریكوپا از روال طراحی شده برای اجازه رای دهندگان برای اصلاح خطاهای آرا در روز انتخابات.


منبع: elitenews.ir