پس از تأیید آرا California کالیفرنیا ، بایدن اکثریت کالج انتخاباتی را به طور رسمی تأمین کرد


کالیفرنیا روز جمعه انتخابات ریاست جمهوری را تأیید کرد و 55 رأی دهنده را که قول دادند به رئیس جمهور منتخب بایدن رأی دهند ، منصوب کرد و اکثریت را در کالج انتخاباتی مورد نیاز برای پیروزی در کاخ سفید به او رسماً تحویل داد.

آسوشیتدپرس گزارش داد ، تایید رسمی وزیر امور خارجه الکس پادیلا برای پیروزی آقای بایدن در این ایالت منجر به 279 شد. این کمی بیش از 270 آستانه پیروزی است.

این مراحل انتخابات غالباً تشریفات را نادیده می گیرد. اما مکانیک های پنهان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال جاری مورد بررسی جدید قرار گرفته است زیرا پرزیدنت ترامپ همچنان منکر پیروزی آقای بایدن می شود و به طور فزاینده ای استراتژی های قانونی مداوم را دنبال می کند تا نتایج را قبل از نهایی شدن خنثی کند.

ادوارد بی. فولی ، استاد حقوق در دانشگاه ایالتی اوهایو گفت ، اگرچه هفته ها روشن بود که آقای بایدن در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شده است ، اما کسب بیش از 270 رأی دهنده گامی اساسی به سوی کاخ سفید است.

فولی گفت: “این یک مرحله قانونی و اولین مرحله ای است که دارای چنین وضعیتی است.” “همه چیز قبلی بر اساس آنچه ما پیش بینی می نامیم بود.”

رأی دهندگان به نام جمعه در 14 دسامبر به همراه همکاران از هر کشور دیدار می کنند تا رسماً به رئیس جمهور بعدی رأی دهند. اکثر ایالت ها قوانینی دارند که رأی دهندگان خود را به برنده رای عمومی در کشورشان ملزم می کند ، اقداماتی که با حکم دادگاه عالی امسال تأیید شد. هیچ حدس و گمانی وجود ندارد که هیچ یک از رای دهندگان وعده داده شده آقای بایدن فکر کنند که به او رأی نمی دهند.

حتما بخوانید:
12.03.20: قرمز و آبی

نتایج رای گیری کالج انتخاباتی باید دریافت و معمولاً در تاریخ 6 ژانویه توسط کنگره تأیید شود. اگرچه نمایندگان مجلس ممکن است به پذیرش رای اعتراض داشته باشند ، اما در حال حاضر مسدود کردن آقای بایدن تقریباً غیرممکن است.

سنا تحت کنترل دموکرات ها و تحت کنترل جمهوری خواهان برای حل و فصل اختلافات به طور جداگانه رای می دهد. یکی از آنها از پنسیلوانیا ، جایی که 75 قانونگذار جمهوری خواه روز جمعه بیانیه ای را امضا کردند و از کنگره خواستند مانع رأی این ایالت به آقای بایدن شود ، ظهور کرد. اما پات تومی ، سناتور جمهوری خواه آمریكا اندكی پس از آن گفت كه با لیست رأی دهندگان پنسیلوانیا مخالفت نخواهد كرد و این امر بر دشواریهای تلاش برای تغییر نتایج كنگره تأكید كرد.

فولی گفت: “از نظر عملی ، ما می دانیم كه جو بایدن در تاریخ 20 ژانویه افتتاح خواهد شد.”

این در روزهای پس از انتخابات ، زمانی که تعداد آرا پستی به تدریج نشان داد که آقای بایدن در ایالت های کافی برای برنده شدن در کالج انتخابات پیروزی کسب کرده است ، مشخص بود. این در اواخر ماه نوامبر آشکارتر شد ، زمانی که هر ایالت نوسانی که توسط آقای بایدن پیروز شد ، وی را به عنوان برنده انتخابات خود تصدیق کرد و اعضای انتخاب کننده خود را به کالج انتخابات منصوب کرد. آقای ترامپ بیهوده تلاش کرده است که این ایالت ها را از تأیید آقای بایدن به عنوان برنده و تعیین رأی دهندگان برای معاون سابق رئیس جمهور باز دارد.

وی در کالیفرنیای عمیقاً دموکراتیک ، پرجمعیت ترین کشور در این کشور ، چنین تلاشی نکرد. سه ایالت دیگر که آقای بایدن برنده شدند – کلرادو ، هاوایی و نیوجرسی – هنوز نتایج خود را تأیید نکرده اند. وقتی این کار را انجام دهند ، آقای بایدن 306 رأی در کالج انتخاباتی در مقابل 232 رأی در ترامپ خواهد داشت.

حتما بخوانید:
دستور فرماندار نیوزوم برای ماندن در خانه باید در جنوب کالیفرنیا اجرا شود

آقای ترامپ و متحدانش حداقل 50 پرونده قضایی تشکیل داده اند که خواهان لغو نتایج در ایالت های در حال تغییر هستند که بایدن برنده شد – عمدتا در آریزونا ، جورجیا ، میشیگان ، پنسیلوانیا و ویسکانسین. براساس AP ، بیش از 30 نفر رد یا انصراف داده شدند.

آقای ترامپ و متحدانش نیز این ایده اغراق آمیز را مطرح کرده اند که قانونگذاران جمهوری خواه در این ایالت ها می توانند گروه رقیبی را انتخاب کنند که به آقای ترامپ وعده داده شده اند.

اما رهبران ایالت های جمهوری خواه این روش را رد کردند و احتمالاً در هر صورت بی فایده خواهد بود. طبق قوانین فدرال ، هر دو مجلس کنگره باید برای تصویب لیست رأی دهندگان رأی دهند. اگر این کار را نکنند ، باید از رأی دهندگان منصوب شده توسط فرمانداران ایالت استفاده شود – همه در این موارد به آقای بایدن قول داده شده اند.

آخرین اقدام باقیمانده برای جلوگیری از انتخابات تلاش کیشوتیک برای رای دادن در کنگره خواهد بود.

این تاکتیک آزمایش شده است – تعداد معدودی از دموکرات ها در کنگره در سال های 2000 ، 2004 و 2016 با تغییر رسمی جورج دبلیو بوش و آقای ترامپ به رئیس جمهور مخالفت کردند. اما این تعداد برای جلوگیری از روی کار آمدن این دو نفر کافی نبود.


منبع: elitenews.ir