پس از غرق شدن 94 مهاجر در دو غرق کشتی در لیبی ، بازماندگان “در شوک” بودند


یک گروه بشردوستانه بین المللی گفت ، یک قایق چوبی حامل مهاجران عازم اروپا در سواحل لیبی واژگون شد و 20 نفر از آنها غرق شدند. بیانیه پزشکان بدون مرز اواخر روز پنجشنبه اعلام شد که یک غرق کشتی دیگر حداقل 74 مهاجر را در مدیترانه جان خود را از دست داده است.

فقط سه زن را می توان توسط ماهیگیران محلی نجات داد ، این گروه در توییتر گفت. در بیانیه آمده است: “آنها در شوک و وحشت به سر می بردند. آنها عزیزانی را دیدند که در زیر امواج ناپدید شده و در مقابل چشمانشان می میرند.”

آنایس دپراید ، سخنگوی MSF ، مخفف نام فرانسوی گروه ، پزشکان بدون مرز ، گفت که این قایق چوبی 23 مهاجر را که از شهر ساحلی لیبیان سورمان خارج شده بودند ، منتقل می کند.

Deprade گفت ، یکی از سه بازمانده همسر ، خواهر و فرزند 1 ساله خواهرش را از دست داده است.

Alarm Phone ، یک گروه مستقل که از عملیات نجات در مدیترانه پشتیبانی می کند ، در توییتر خود نوشت که این قایق قبل از غرق شدن خواستار نجات آنها شد. این گروه گفت که “بارها و بارها” درخواست عملیات جستجو و نجات توسط مقامات اتحادیه اروپا را داشته است. این گروه در توئیت خود نوشت: “بیهوده. آنها تصمیم گرفتند که آنها را غرق کنند. قلب ما شکسته است.”

اوایل روز پنجشنبه ، آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد گفت که حداقل 74 مهاجر هنگام واژگون شدن قایق خود در ساحل بندر الحومس لیبی غرق شدند. تنها 47 نفر توسط گارد ساحلی لیبی و ماهیگیران نجات یافتند و به ساحل منتقل شدند. سازمان بین المللی مهاجرت گفت ، در پایان روز پنجشنبه ، 31 جسد برداشته شد در حالی که جستجوی قربانیان باقی مانده ادامه داشت.

حتما بخوانید:
تجهیزات هوشمند سازی ساختمان ضروری را بشناسید - خانه هوشمند گلدور
مهاجران اروپا
یک مهاجر پس از نجات هر دو کودک توسط سازمان غیردولتی Proactiva Open Arms در مدیترانه در 11 نوامبر 2020 ، بوسید. کشتی نجات Open Arms ساعت ها در جستجوی یک قایق مضطرب بود تا اینکه صبح چهارشنبه آن را در آبهای بین المللی شمال لیبی پیدا کرد.

سرگی کامارا / AP


در سالهای پس از خیزش سال 2011 که معمر قذافی ، دیکتاتور قدیمی را سرنگون و کشته کرد ، لیبی جنگ زده به یک نقطه حمل و نقل غالب برای مهاجرانی تبدیل شده است که امیدوارند از آفریقا و خاورمیانه به اروپا برسند. قاچاقچیان اغلب خانواده های ناامید را در قایق های لاستیکی ضعیف مجهز می کنند که در جاده خطرناک مدیترانه مرکزی متوقف شده و به راه می افتند. بر اساس اعلام IOM از سال 2014 حداقل 20،000 نفر در این آبها جان داده اند.

در سال های اخیر ، اتحادیه اروپا با گارد ساحلی لیبی و سایر گروه های محلی برای جلوگیری از عبور خطرناک از دریا همکاری کرده است. با این حال ، گروه های مدافع حقوق بشر می گویند این سیاست ها مهاجران را در رحمت گروه های مسلح یا زندان های سو استفاده قرار می دهد.

حداقل ماه گذشته 140 مهاجر که قصد رسیدن به اروپا را داشتند غرق شدند در ساحل سنگال وقتی قایق آنها آتش گرفت و واژگون شد.

طبق گزارش سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) ، گزارش هایی در مورد حداقل 825 مرگ در منطقه مدیترانه در سال 2020 گزارش شده است. این گروه می گوید در سال جاری بیش از 2500 مرگ در سراسر جهان رخ داده است.
منبع: elitenews.ir