پس از گزارش 630 مرگ جدید در یک روز ، مرگ ویروس ایتالیایی بیش از 50،000 نفر است


ایتالیا ، اولین کشور اروپایی است که تحت تأثیر یک کشور جهانی قرار گرفته است پاندمی ویروس کرونا، روز دوشنبه از آستانه 50،000 مرگ ناشی از Covid-19 عبور کرد. بیشترین آنها در اوایل سال جاری رخ داده است ، اما از اوایل سپتامبر حدود 15000 مورد مرگ گزارش شده است.

وزارت بهداشت در 24 ساعت گذشته 630 مرگ و میر جدید را ثبت کرده است که در مجموع 50453 مورد بوده است. 22930 مرگ جدید وجود دارد که در مجموع بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر است.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط جان هاپکینز ، ایتالیا به ایالات متحده ، برزیل ، هند ، مکزیک و انگلستان پیوست و از مرز نمادین 50،000 مرگ عبور کرد. فرانسه روز دوشنبه نزدیک به 49000 مرگ را گزارش کرد.

حبس کیفری تمام 60 میلیون ساکن آن ، اولین شیوع را تحت کنترل درآورده است ، اما مانند همه جا ، تعداد پرونده ها در ماه های اخیر به شدت افزایش یافته است.

به دنبال این تعداد مرگ و میر بیشتر رخ داد ، در هفته گذشته بیش از 750 گزارش در یک دوره 24 ساعته اعلام شد.

دولت ایتالیا با تمرکز بر محدودیت های منطقه ای همراه با عصر ملی سعی در جلوگیری از محاصره دیگر با فلج کردن اقتصاد دارد.

مقامات می گویند این اقدامات که شامل بستن بارها ، رستوران ها و مغازه ها در مناطق آسیب دیده است ، نتیجه می دهد.

اما پزشکان نسبت به ادامه فشار بر واحدهای مراقبت ویژه هشدار می دهند ، اگرچه تعداد تخت ها افزایش یافته است ، اما کمبود نیروهای متخصص وجود دارد.

نخست وزیر جوزپه کونته هفته گذشته گفت که ایتالیایی ها باید انتظار “کریسمس هوشیارانه تر ، بدون شب کریسمس ، بغل و بوسه داشته باشند. در غیر این صورت ، ما هزینه آن را در ماه ژانویه با مرگ بیشتر پرداخت خواهیم کرد.”


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*