پشت اجاره یا رهن خود هستید؟ در اینجا آنچه باید انجام شود


رکود اقتصادی ویروس کرونا ویروس کرونا را در خانه هایشان آزار می دهد. طبق گزارش دفتر سرشماری ، بیش از 11 میلیون نفر فکر نمی کنند که بتوانند ماه آینده اجاره خانه خود را پرداخت کنند ، در حالی که نزدیک به 3 میلیون نفر از وام های خود عقب هستند.

با این حال مستاجر و صاحبان خانه بی قدرت نیستند. در حالی که ممنوعیت تخلیه فدرال در این ماه منقضی می شود ، ایالت ها و شهرها نیز از حمایت مستاجرین که برخی از آنها ممکن است قوی تر از ممنوعیت فدرال باشد ، عبور کرده اند.

مایکل سما ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Get a Rate ، به CBSN گفت که مستاجران باید همیشه در محل بررسی کنند تا ببینند چه برنامه هایی موجود است.

سما به CBSN گفت: “همیشه دوباره بررسی کنید تا ببینید وب سایت های ایالت ها ، شهرها و شهرستانها چیست.”

سازمان هایی مانند ائتلاف برای مسکن کم درآمد سیاست های کل کشور را برای محافظت از مستأجر و زمان انقضا این سیاست ها رصد می کنند. به عنوان مثال ، در حالی که فدرال توقف اخراج در 31 دسامبر منقضی می شود ، کالیفرنیا اخراج را تا اول فوریه ممنوع می کند. همچنین کاربران می توانند در سایت LegalFAQ جستجو کنند تا برنامه هایی را در منطقه خود پیدا کنند.

ممنوعیت تخلیه فدرال ، که تا پایان سال در حال اجرا است ، در مورد مستاجرانی با درآمد سالانه زیر 99000 دلار اعمال می شود که از نظر اقتصادی در بیماری همه گیر آسیب دیده اند و سعی کرده اند از آنها کمک بگیرند. آزمایشگاه تخلیه پرینستون دستورالعمل ها و فرم هایی را ارائه می دهد که مستاجران برای اعلام صلاحیت می توانند امضا کنند.

حتما بخوانید:
کن جنینگز به طور موقت منصوب شد "خطر!" میزبان

رهن را چک کنید

سما پیشنهاد داد: مستأجرها باید بررسی کنند که صاحبخانه آنها چه نوع وام و رهنی دارد. به عنوان مثال ، اگر دولت فدرال در یک ملک رهن نگه دارد ، ممکن است مستاجر در برابر تخلیه یا زمان بیشتری برای پرداخت اجاره خود محافظت بیشتری داشته باشد. براساس موسسه سیتی ، یک اتاق فکر مرکز ، حدود 33 میلیون خانوار در سراسر کشور وام های رهنی فدرال را تأمین کرده اند.

سما گفت: “اگر صاحبخانه آنها برنامه دولتی داشته باشد ، می تواند به آنها كمك بیشتری كند تا كمی پرداخت را متوقف كنند – به آنها فرصتی برای جبران فرصت می دهد.”

هر صاحب خانه ای که دارای وام مسکن است ، از جمله یک وام خصوصی ، اگر تحت تأثیر بیماری همه گیر قرار گرفته است ، باید حق تحمل خدمات خود را داشته باشد. تحمل زمان بیشتری برای بازپرداخت وام فراهم می کند.

سما گفت: “این مانند فشار دادن یک دکمه مکث برای پرداخت وام خود است.” در حال حاضر ، طبق اعلام اتحادیه کارگزاران وام ، حدود 2.8 میلیون صاحب خانه صبر و تحمل دارند.

صاحبان خانه همچنین چندین گزینه برای رسیدگی به پرداخت های از دست رفته دارند ، مانند توزیع آنها در طول زندگی وام یا پرداخت یکجا در پایان.

آن را به صورت کتبی دریافت کنید

خواه مستاجر باشید یا صاحب خانه ، مهم است که تمام ارتباطات با موجر ، بانک ها یا ارائه دهندگان خدمات را مستند کنید ، به خصوص وقتی که می خواهید کتباً یک قرارداد را منعقد کنید.

حتما بخوانید:
کانن اوبراین 60 دقیقه در سال 2010

سما گفت: “اطمینان حاصل کنید که توافقنامه ای سیاه و سفید دارید ، بنابراین می توانید در هر دو طرف امضا کرده و چیزی را به طور کامل انجام دهید.”

LegalFAQ توصیه می کند که مستاجران از طریق ایمیل با صاحبخانه ارتباط برقرار کنند یا کپی نامه های ارسالی از طریق پست را نگهداری کنند ، همچنین اسناد و مدارک مربوط به مشکلات ویروس کرونا را نگهداری کنند. اگر در این بین اختلاف وجود داشته باشد ، می توانند مهم باشند.

در این وب سایت آمده است: “این می تواند نامه هایی از کارفرمای شما در مورد فسخ ، کاهش حقوق یا کاهش ساعات کاری باشد ؛ حقوق و صورت حساب های بانکی ؛ صورتحساب هزینه های بهداشتی ؛ یا نامه هایی از مدرسه یا مراقبت از کودکان برای بستن”.


منبع: elitenews.ir