پلوسی می گوید جمهوری خواهان “از پذیرفتن واقعیت” پیروزی بایدن خودداری می کنند


نانسی پلوسی ، رئیس پارلمان جمهوری خواهان کنگره را به “امتناع از پذیرفتن واقعیت” متهم کرد و از امتناع از شناخت پیروزی رئیس جمهور منتخب جو بایدن و گفت تمرکز آنها بر حمایت از رئیس جمهور ترامپ ، آنها را از پرداختن به بیماری همه گیر ویروس کرونا منحرف می کند.

پلوسی روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری مشترک با رهبر اقلیت سنا ، چاک شومر گفت: “آنها در حال حاضر در یک سیرک پوچ شرکت می کنند و از پذیرش واقعیت خودداری می کنند.” “سیرک را متوقف کنید و آنچه را که واقعاً برای مردم آمریکا مهم است انجام دهید – بهداشت و امنیت اقتصادی.”

شومر خودداری جمهوری خواهان از پذیرش نتایج انتخابات را نمایشی توصیف کرد که برای جلب رضایت “یک مخاطب” آقای ترامپ طراحی شده است. وی از جمهوری خواهان خواست “جلوی دیوانگان خود را بگیرند”.

شومر گفت: “انتخابات به پایان رسیده است. آنها نزدیک نبودند. پرزیدنت ترامپ شکست خورد. جو بایدن رئیس جمهور بعدی ایالات متحده خواهد بود.” “جمهوریخواهان در سنا: انکار واقعیت را متوقف کنید. عمداً و بی پروا از روند دموکراتیک خود شک کنید. و تمرکز خود را بر روی COVID شروع کنید.”

اگرچه پلوسی گفت که پیروزی بایدن در انتخابات به وی “مأموریتی” برای مقابله با بیماری همه گیر داده است ، اما بیشتر جمهوری خواهان سنا این عقیده را ندارند. هفته گذشته ، میچ مک کانل ، رهبر اکثریت مجلس سنا ، درخواست خود را از کنگره برای تصویب یک پیشنهاد هدفمند 500 میلیارد دلاری ، که به گفته دموکرات ها برای مقابله با بحران فعلی کافی نیست ، تمدید کرد. دموکرات های سنا این طرح را دو بار مسدود کرده اند.

حتما بخوانید:
انتخابات ریاست جمهوری یک ملت عمیقاً اختلاف یافته را آشکار می کند

مک کانل به خبرنگاران گفت که علاقه ای به لایحه بزرگتر در روز پنجشنبه ندارد.

مک کانل گفت: “نظر من در سطحی است که اقتصاد در آن پیشرفت بیشتری می کند ، تأکید می کند که ما باید در مورد مبلغی که در سپتامبر و اکتبر روی زمین قرار می دهیم کاری انجام دهیم.” “من فکر می کنم او و رهبر دموکراتها در سنا هنوز در حال بررسی موارد بسیار بزرگتری هستند. این مکانی نیست که من فکر می کنم ما آماده رفتن هستیم. اما من فکر می کنم نیاز به بسته دیگری است.”

روز پنجشنبه ، سامر لایحه جمهوری خواهان را “خسته” خواند و اشاره كرد كه هنوز نمی تواند برای دموكرات ها در كنگره آغاز شود. مجلس در پاییز لایحه ای به ارزش بیش از 2 تریلیون دلار تصویب کرد ، اما جمهوری خواهان سنا از بررسی آن خودداری کردند. در همین حال پلوسی و استفان منوچین وزیر دارایی در طول ماه اکتبر در حال مذاکره بر سر لایحه امداد بوده اند ، اما در توافق بر سر مفاد کلیدی مانند بودجه دولت های ایالتی و محلی نتوانسته اند توافق کنند.

پلوسی واکنش جمهوری خواهان به ویروس در روز پنجشنبه را محکوم کرد.

پلوسی گفت: “مثل اینکه خانه در آتش سوخت و آنها فقط از انداختن آب به آن خودداری می کنند.”

از آنجا که دو طرف از نظر تسکین ویروس کرونا از یکدیگر فاصله دارند ، به نظر می رسد کمتر تصویب می شود که لایحه تسکین ویروس کرونا در جلسه اردک لنگ تصویب شود. در این میان جمهوری خواهان سنا بر دو دور دوم در گرجستان متمرکز شده اند که تعیین می کند چه کسی سنا را کنترل می کند. در حال حاضر جمهوری خواهان در مجلس سنا 50-48 برتری دارند و پیروزی در دور دوم انتخابات در جورجیا به آنها امکان می دهد اکثریت را حفظ کنند. اگر دموکرات ها هر دو کرسی را بدست آورند ، اکثریت کمی در مجلس سنا خواهند داشت و رئیس جمهور منتخب ، کامالا هریس رأی مثبت خواهد داد.

حتما بخوانید:
پیشنهادات جمعه سیاه Black Friday از Walmart از طرف سامسونگ ، ویزیو و دیگران ارائه می شود

بیش از 240،000 آمریکایی بر اثر ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند و ایالات متحده در موارد گزارش شده رکورد می زند.


منبع: elitenews.ir