پلیس هند اولین دستگیری را انجام داد ، عروسی مسلمانان و هندوها به دلیل بحث برانگیز جدید “قانون جهاد عشق”


هند - سیاست - حقوق اجتماعی - اعتراض
فعالان وابسته به سازمان های مختلف حقوق بشر و حقوق مدنی علیه دولت های دولتی حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) اعتراض کرده و خواستار اجرای قوانینی علیه “جهاد عشق” در بنگلور ، 1 دسامبر 2020 هستند.

منجونات کیران / خبرگزاری فرانسه / گتی


دهلی نو – پلیس در ایالت اوتار پرادش در هند اولین دستگیری خود را در این هفته تحت یک قانون جنجالی جدید انجام داد که هدف آن گروه های راست هندو را “جهاد عشق” می نامند – توطئه ای برای تبدیل مسیحیان به مذهب گریزی به زنان هندو. متاهل و دور از ایمانشان.

مسلم اویس احمد روز چهارشنبه پس از آنکه یک هندو وی را به زورگویی و تلاش برای اغوای دخترش توسط شوهر هندو خود و گرویدن به اسلام متهم کرد ، دستگیر شد. احمد در دادگاه حاضر شد و به مدت 14 روز در حبس بازداشت شد تا زمان محاکمه.

به نقل از رسانه های هندی ، راجا کومار پاندایی ، افسر ارشد پلیس ایالت اوتار پرادش ، “این اولین بازداشت طبق قانون جدید است.”

احمد در گفتگو با روزنامه هندی چاپ ، برائت خود را حفظ کرد و گفت که در حال حاضر هیچ رابطه ای با این زن ، همکلاسی سابق دبیرستان که یک سال پیش با یک مرد هندو ازدواج کرد و همچنان در ازدواج بود ، ندارد.

احمد اولین شخصی بود که طبق مصوبه ممنوعیت تبدیل مذهبی غیرقانونی ، در سال 2020 دستگیر شد. این هفته قانون جدیدی که در هند با عنوان “قانون جهاد عشق” شناخته می شود ، تصویب شد (ساعاتی قبل از دستگیری احمد). توسط دولت منطقه ای در اوتار پرادش ، پرجمعیت ترین کشور هند با تقریبا 200 میلیون نفر ساکن.

این قانون قرار است از مردم در برابر تغییر دین “اجباری” یا “متقلبانه” محافظت کند. در بخشی از قانون آمده است كه هیچ كس نمی تواند شخص دیگری را از یك دین به مذهب دیگر تغییر دهد یا “با استفاده از سو or استفاده ، انجام خشونت ، اعمال نفوذ نادرست ، زورگویی ، جذب یا به هر روشی فریبنده ، یا با ازدواج ، هیچ شخصی تحریک ، ترغیب یا موافق چنین تحولی نیست. ”

هند - سیاست - حقوق اجتماعی - اعتراض
فعالان سازمان های مختلف حقوق بشر و حقوق مدنی به حرکت دولت های حزب ایالتی بهاراتیا جاناتا (BJP) برای تصویب قوانینی علیه “جهاد عشق” در بنگلور ، اول دسامبر سال 2020 اعتراض می کنند.

منجونات کیران / خبرگزاری فرانسه / گتی


افرادی که به دلیل نقض قانون محکوم شده اند می توانند تا 10 سال حبس بدون وثیقه همراه با جریمه های نقدی سنگین دریافت کنند. این قانون بار اثبات بی گناهی را به جای شاکیان ، که باید ادعاهای خود را در دادگاه ثابت کنند ، بر دوش متهم می گذارد.

منتقدان این قانون جدید را اسلام هراسی ، قهقرایی و با انگیزه سیاسی خواندند و هشدار دادند كه این امر می تواند منجر به آزار و اذیت مسلمانان در اکثریت هندوی این کشور شود. برخی بر این باورند که این امر زوج های بین دین را مجبور می کند روابط خود را پنهان کنند.

روز جمعه مشخص شد که پلیس اوتار پرادش به عروسی روز چهارشنبه بین یک هندو و یک مسلمان در لکنوو پایتخت نیز حمله کرده است. آنها جشن را متوقف کردند و دو خانواده را به ایستگاه پلیس محلی آوردند ، جایی که مقامات به خانواده ها گفتند برای اطمینان از نقض قانون جدید لازم است قبل از ادامه مراسم از دولت ایالت اجازه بگیرند.

چنین اجازه ای برای زن و شوهر از یک دین لازم نیست.

در حال حاضر چنین قوانینی در کشور با بیش از 1.3 میلیارد نفر وجود ندارد ، اما شبکه شریک CBS News BBC News روز پنجشنبه گزارش داد که حداقل چهار ایالت دیگر هند – همه توسط حزب نخست وزیر نارنترا مودی (BJP) بهاراتیا جاناتا اداره می شوند – قانون “جهاد عشق” خود را تهیه کنند. سیاستمداران BJP سالهاست علیه این روش ادعایی مبارزه می کنند.


پلیس در هند دست به سرکوب اعتراضات می زند

09:09

احزاب مخالف BJP را به سیاستهای ضد تفرقه افکنانه ضد مسلمان متهم کرده اند ، مودی و متحدانش آن را انکار می کنند. درست قبل از ویروس کرونا ویروس کرونا را تحت تأثیر قرار داده است، مودی با آغاز اعتراضات در سراسر کشور با یک بحران بزرگ ملی روبرو شد قوانین جدید شهروندی که مخالفان می گویند آنها مسلمانان را جدا می کنند.

آشوک گلوت ، رهبر ارشد حزب مخالف کنگره ملی هند و وزیر ارشد راجستان ، قانون جدید را قبل از تصویب قانون در اوتار پرادش منفجر کرد به عنوان “ترفندی” توسط سیاستمداران BJP و ملی گرایان هندو “برای برهم زدن هماهنگی مشترک ، سوخت درگیری اجتماعی و بی توجهی به مقررات قانون اساسی مانند دولت ، که به هیچ عنوان تبعیض آمیز علیه شهروندان نیست. “

“جهاد عشق کلمه ای است که توسط BJP برای ایجاد تفرقه بین ملت و برهم زدن هماهنگی مشترک تولید شده است. ازدواج مسئله آزادی شخصی است و قانونی که آن را محدود می کند کاملاً خلاف قانون اساسی است و در هیچ دادگاهی وجود نخواهد داشت. جهاد جایی ندارد در عشق ، “گلوت در یک سری تویت ها در تاریخ 20 نوامبر ، هنگامی که انتظار می رود این قانون در اوتار پرادش تصویب شود ، گفت.

وی گفت كه حزب حاكم مودی “فضایی را در كشور ایجاد می كند كه در آن بزرگسالان با رضایت از رحمت قدرت دولتی برخوردار باشند. ازدواج یک تصمیم شخصی است و آنها روی آن محدودیت هایی قائل می شوند ، این همانند سلب آزادی شخصی است.”
منبع: elitenews.ir

حتما بخوانید:
ارزان ترین استخر بادی کودک اینتکس خرید با تخفیف