پمپئو از گفتن بایدن در انتخابات ریاست جمهوری امتناع می ورزد


وزیر امور خارجه مایک پمپئو در پاسخ به سوالی درباره تعهد وزارت امور خارجه به تیم انتقالی جو بایدن رئیس جمهور منتخب گفت که “انتقال آرام به دولت دوم ترامپ” وجود خواهد داشت. وی از تصدیق پیروزی پیش بینی شده آقای بایدن خودداری کرد.

یک خبرنگار در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی روز سه شنبه در این وزارتخانه پرسید: “آیا وزارت امور خارجه در حال حاضر آماده تعامل با تیم بایدن برای انتقال است ، و اگر نه ، در چه مرحله ای این امر مانع انتقال آرام می شود یا خطری برای امنیت ملی است؟”

پمپئو گفت: “انتقال آرام به دولت دوم ترامپ وجود خواهد داشت.” “ما آماده هستیم. جهان در حال تماشای آنچه اتفاق می افتد است. ما همه آرا را محاسبه خواهیم کرد. وقتی روند به پایان رسید ، رای دهندگان انتخاب می شوند. فرایندی وجود دارد ، قانون اساسی آن را کاملاً صریح تعیین کرده است. جهان باید از همه اعتماد به نفس لازم داشته باشد تا انتقال برای اطمینان از که وزارت امور خارجه امروز کار می کند ، امروز موفق و با رئیس جمهور موفق است ، که در 20 ژانویه ، یک دقیقه بعد از ظهر روی کار است ، نیز موفق خواهد بود. ”

اظهارات پمپئو زمانی بیان شد که رهبران سراسر جهان از آقای بایدن در شبکه های اجتماعی و پیام های تلفنی استقبال کردند. در همین حال ، پرزیدنت ترامپ همچنان از پذیرفتن امتناع می کند زیرا مبلغی را به وی پرداخت می کند نبردهای قانونی در ایالت های میدان جنگ در زمان انتخابات.

پمپئو در روز سه شنبه در مصاحبه ای نظرات خود را روشن کرد.

“مخالفان ما باید بدانند که ما آماده هستیم ، ما به كار خود ادامه می دهیم ، در طول ژانویه كار خواهیم كرد. و سپس در 20 ژانویه ما یک انتقال خواهیم داشت ، خواه این دولت ترامپ باشد – دومین دولت ترامپ که امروز درباره آن صحبت کردم – یا پمپئو گفت: “دولت آمریكا می فهمد كه گذار ما كامل و عمیق خواهد بود و اگر چند روز بیشتر وقت بگذرانیم و تأیید كنیم كه از مشروعیت قانونی محافظت می كنیم. هر آمریکایی حق رأی دادن دارد ، این کار درستی است و ما نگران نبودن زمان کافی برای انتقال نخواهیم بود.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*