[ad_1]

وزیر امور خارجه مایک پمپئو صبح شنبه برای اولین مرحله از سفر به هفت کشور وارد پاریس شد. طی ده روز آینده ، پمپئو از فرانسه ، ترکیه ، گرجستان ، اسرائیل ، امارات متحده عربی ، قطر و عربستان سعودی دیدار خواهد کرد.

سفر پمپئو زمانی اتفاق می افتد که رهبران خارجی شروع به تصدیق پیروزی رئیس جمهور منتخب جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری می کنند ، حتی زمانی که رئیس جمهور دونالد ترامپ از تصدیق آن خودداری کند. آقای بایدن با رئیس جمهور فرانسه امانوئل مكرون صحبت كرد و رهبران كشورهایی كه پمپئو از آنها دیدار می كند به رئیس جمهور منتخب تبریک می گویند.

فرانسه-آمریکا-دیپلماسی
وزیر امور خارجه مایک پمپئو پس از پیاده شدن از هواپیما در فرودگاه پاریس لو بورگت در 14 نوامبر سال 2020 در لو بورژ ، در آغاز سفر 10 روزه به اروپا و خاورمیانه ، در حال نزدیک شدن به یک وسیله نقلیه موتوری است.

PATRICK SEMANSKY / استخر / AFP از طریق گتی ایماژ


با این حال ، پمپئو گفت که او معتقد است آقای ترامپ در انتخابات مجدد پیروز شده است ، اگرچه آقای بایدن 306 رأی انتخاباتی را به دست آورد ، بسیار بالاتر از 270 آستانه انتخاب شده چه زمانی خبرنگاران روز سه شنبه پرسیدند در مورد تعهد وزارت امور خارجه به تیم انتقال آقای بایدن ، پمپئو گفت که “انتقال آرام به دولت دوم ترامپ” وجود خواهد داشت.

از خبرنگاری که روز سه شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در این وزارتخانه پرسیده شد ، پرسید: “آیا وزارت امور خارجه در حال حاضر آماده تعامل با تیم انتقالی بایدن است و اگر چنین نباشد ، در چه مرحله ای این امر مانع انتقال آرام می شود یا خطری برای امنیت ملی است؟”

پمپئو گفت: “انتقال آرام به دولت دوم ترامپ وجود خواهد داشت.” “جهان باید اطمینان کامل داشته باشد که انتقال مورد نیاز برای اطمینان از عملکرد امروز وزارت امور خارجه ، امروز موفق و با موفقیت رئیس جمهور در 20 ژانویه ، یک دقیقه بعد از ظهر ، نیز موفقیت آمیز خواهد بود.”

پمپئو در روز سه شنبه در مصاحبه ای نظرات خود را روشن کرد.

“مخالفان ما باید بدانند که ما آماده هستیم ، ما به كار خود ادامه می دهیم ، در طول ژانویه كار خواهیم كرد. و سپس در 20 ژانویه ما یک انتقال خواهیم داشت ، خواه این دولت ترامپ باشد – دومین دولت ترامپ که امروز درباره آن صحبت کردم – “یک دولت به رهبری بایدن معاون رئیس جمهور سابق ،” گفت پمپئو.

اداره خدمات عمومی ، آژانس مسئول نظارت بر گذار ریاست جمهوری ، هنوز به طور رسمی این روند را آغاز نکرده است. با این حال ، آقای بایدن ادامه داد با رهبران جهان صحبت کنید بدون راهنمایی وزارت خارجه.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir