پنتاگون می گوید ، جنبه جدیدی از سیستم دفاع موشکی ایالات متحده آزمایش “حیاتی” را پشت سر می گذارد


مقامات روز سه شنبه گفتند ، نخست ، برای تلاش های پنتاگون برای توسعه دفاع در برابر موشک های بالستیک قاره پیما که قادر به حمله به ایالات متحده هستند ، یک موشک رهگیر شلیک شده توسط یک کشتی نیروی دریایی ایالات متحده در پرواز روز سه شنبه یک ICBM جعلی را ضرب و شتم کرد.

آزمایشات قبلی علیه اهداف ICBM از رهگیرهای شلیک شده از سیلوهای زیرزمینی در ایالات متحده استفاده کرده است. در صورت موفقیت بیشتر ، آزمایشات چالش برانگیزتر ، رویکرد کشتی می تواند اعتبار و قابلیت اطمینان سیستم دفاع موشکی پنتاگون را افزایش دهد.

موفقیت در آزمایش روز سه شنبه احتمالاً مورد توجه ویژه کره شمالی قرار گرفته است ، که توسعه موشکهای بالستیک قاره پیما دلیل اصلی پنتاگون برای تسریع در توسعه سیستمهای دفاع موشکی طی دهه گذشته است.

کره شمالی اخیراً از آزمایشهای پرتاب موشکهای بالستیک با برد قاره ای خودداری کرده و آزمایشهای هسته ای خود را ادامه نمی دهد. اما در حالی که جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریكا ، و جانشین دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا ، رئیس كره شمالی ، كیم جونگ اون ، اهداف وی نامشخص است.

ضد موشک-آزمایش-شبیه سازی-111620.jpg
این انیمیشن موشکی را نشان می دهد که ناوشکن نیروی دریایی آمریکا از آبهای شمال شرقی هاوایی شلیک کرده و به تقلیدی از ICBM برخورد کرده است

انیمیشن آژانس دفاع موشکی ایالات متحده


اگرچه رویکرد کنونی آمریکا در دفاع موشکی با هدف محافظت از میهن آمریکا در برابر ICBM های شلیک شده توسط کره شمالی است ، اما هم روسیه و هم چین ابراز نگرانی کرده اند که ایالات متحده می تواند از دفاع موشکی خود برای تضعیف ارزش بازدارندگی موشک های خود استفاده کند. نیروهای هسته ای بزرگتر از نیروهای کره شمالی.

دفاع موشکی مدت هاست که مانعی برای مذاکرات کنترل تسلیحات ایالات متحده با روسیه است.

جان ستاد نیروی دریایی ارتش ، جان هیل ، مدیر آژانس دفاع موشکی پنتاگون ، که آزمایش ها را روز سه شنبه انجام داد ، نتیجه را “یک دستاورد باورنکردنی و یک نقطه عطف مهم” برای این برنامه خواند. وی گفت این رویكرد كشتی ، اگر با سیستم های توانمندتر برای ردیابی و ردیابی موشك های دشمن در پرواز تكمیل شود ، می تواند “در برابر توسعه غیرمنتظره تهدید موشكی محافظت كند”.

هیل هیچ کشوری را به نام ذکر نمی کند ، اما کره شمالی مهمترین نگرانی ایالات متحده است.

در جریان آزمایش روز سه شنبه ، آخرین نسخه موشک Aegis SM-3 توسط ناوشکن نیروی دریایی آمریکا واقع در اقیانوس آرام ، شمال شرقی هاوایی پرتاب شد. هدف آن یک تقلید از ICBM بود که از یک سایت آزمایشی ایالات متحده در جزیره مرجانی در جزایر مارشال راه اندازی شد. موشک هدف مجهز به نیرنگ یا سیستم پیچیده دیگری از نوعی نیست که رهگیر موشک آمریکایی می تواند در حمله واقعی به میهن آمریکا با آن روبرو شود.

این آزمون برای بهار سال گذشته برنامه ریزی شده بود ، اما به دلیل محدودیت ها به تأخیر افتاد ویروس کرونا ویروس.


منبع: elitenews.ir

حتما بخوانید:
آتش سوزی در جنوب کالیفرنیا باعث تخلیه اجباری شده است