پیشرفت در واکسن COVID-19: اکنون چه اتفاقی می افتد؟


براساس گزارش ها ، هم اکنون سه واکسن ویروس کرونا وجود دارد که از 90 تا 95٪ اثربخشی دارند. گزارش ها چه می کنند نه با این حال ، می گویند: چگونه توزیع می شوند؟ چگونه آنها را بدست آوریم؟ یا هزینه آنها چقدر خواهد بود؟ یا همه گیری چه زود پایان می یابد؟

بنابراین ، خبرنگار دیوید پوگ تصمیم گرفت تا از متخصصان بپرسد: اکنون که واکسن دریافت کردید ، بعدی چیست؟

بیل گروبر ، رئیس تولید واکسن در Pfizer ، گفت: “من بیش از 35 سال کار در تولید واکسن داشته ام و نمی توانم به یاد داشته باشم که هرگز ویروس تنفسی را دیده ام که واکسن برای آن چنین سطح بالایی از اثربخشی ایجاد کرده باشد.” وی آزمایشات واکسن Pfizer-BionTech را بر روی 44000 داوطلب انجام داد.

تیم او خبر خوب – آن را آموختند 95٪ موثر بود – هنگام زوم تماس بگیرید. گروبر گفت: “آنها چشمانشان اشک ریخت.” “لحظه فوق العاده و خارق العاده ای بود.”

واکسن های جدید موسوم به RNA از روش جدیدی استفاده می کنند. این ویروس ها به جای اینکه نسخه ویروس یا ویروس خود را به شما بدهند (مانند واکسن های سرخک و آبله مرغان) ، فقط قسمت کوچکی از ویروس را در خود دارند.

گروبر گفت: “این سیستم ایمنی بدن شما را برای مقابله با ویروس به طور عمده هنگامی که در آینده با ویروس مواجه می شود آموزش می دهد.” “این از دو جهت یک نقطه عطف است: زیرا به طور واضح برای ویروس کرونا ایمن و م effectiveثر است ، اما همچنین می تواند واقعاً یک نکته اساسی در توانایی تولید واکسن های بهتر باشد.”

Pfizer در حال آزمایش چندین فرمول مختلف واکسن (یا به اصطلاح سازه های مختلف) است.

گروبر گفت: “ما نمی دانستیم چه کسی بهترین کار را خواهد کرد.” “ما بسیار روشمند اما سریع عمل کردیم.”

اما تولید واکسن فقط اولین مانع است. حالا شما باید آن را برای مردم بفرستید.

توماس تیگ ، مدیر عامل Direct Relief ، یک سازمان غیرانتفاعی که داروها را در مراکز بهداشتی و کلینیک های رایگان توزیع می کند ، توضیح داد: “تولید کنندگان از توزیع کنندگان به CVSes و Walgreens و RiteAids در سراسر جهان ، مستقیماً به مطب پزشکان مراجعه می کنند. ”

و شما باید آن را حفظ کنید گل میخ. بعضی از واکسن ها تا 70- درجه سانتیگراد کاهش می یابد [-94 Fahrenheit]. فوق العاده سرد!

Tighe مفهوم زنجیره توزیع داروهای سرماخوردگی را به Pogue معرفی کرد.

“اگر بستنی بخرید ، غذا را از طریق زنجیره سرد دریافت می کنید. این ساخته شده است ، تا زمانی که به مرکز توزیع فروشگاه مواد غذایی شما نرسد ، جایی که شما انتخاب کننده و بسته بندی کننده هستید ، سرد بماند. شما آخرین مایل خود هستید.”

اگر FDA واکسن های جدید ویروس کرونا را تأیید کند ، به زودی برخی از آنها در ظروف مخصوصی که توسط صفحات فوق العاده منجمد احاطه شده اند ، از کشور عبور می کنند. آنها صفحات را در اطراف جعبه مونتاژ می کنند و آن را در سرما می پیچند. درجه حرارت هر جعبه را می توان در طول سفر خود از طریق GPS کنترل کرد.

cold-vacine-transport-620.jpg
توماس تایگ ، مدیر عامل Direct Relief ، فرآیندهای مورد استفاده برای انتقال واکسن ها در دمای شدید سرمای هوا را به خبرنگار دیوید پوگ توضیح می دهد.

اخبار CBS


و برای استفاده در هواپیماها و کامیون ها یک فریزر جداگانه برای تحویل وجود دارد که با باتری کار می کند. تایگ گفت: “شما می توانید این را با لیفتراک بیاورید.” “درجه حرارت آن -20 درجه سانتیگراد ، -4 درجه فارنهایت است.”

پوگ گفت: “به نظر می رسد تفاوت زیادی بین واکسن Pfizer با نیازهای -94 و Moderna وجود دارد که می تواند در بسیاری از این فناوری های موجود در برابر سرما زنده بماند.”

تایگ گفت: “اختلاف دما قابل توجه است.”

چالش بعدی تولید کافی واکسن است. Pfizer ، Moderna و سایر شرکت های دارویی در حال ساخت واکسن های خود در مخازن عظیم 24 ساعته هستند. در واقع ، آنها ماه ها پیش ، قبل از پایان دادگاه ها ، شروع کردند.

“آیا آنها باید 330 میلیون دوز اختراع کنند؟” پوگ پرسید.

ویلی شی ، استاد دانشکده تجارت هاروارد ، اقتصاددان و متخصص تولید گفت: “اوه ، نه ، نه ، این خیلی بیشتر از این است.” “ما باید حداقل ده برابر بیشتر به عنوان نقطه شروع فکر کنیم. ما باید در مورد سه و نیم میلیارد دوز فکر کنیم.”

و شرکت های حمل و نقل در حال آماده سازی هستند: “بسیاری از شرکت های حمل و نقل مانند FedEx ، مانند UPS ، مانند DHL ، در حال ساخت این مزرعه های فریزر هستند که انتظار می رود مقادیر بیشتری از واکسن های COVID-19 را در دمای بسیار پایین تحویل دهند.”

به گفته شی ، مشکل بزرگتر مدیریت انتظارات ما خواهد بود. پس از گرفتن عکس ، همه گیری پایان نخواهد یافت: “من واقعاً از این بابت نگران هستم ، مردم نمی فهمند -” من این عکس را گرفتم ، باید خوب باشم ، درست است؟ می توانم به شام ​​برگردم. میتونم مو کوتاه کنم می دانید ، من می توانم به باشگاه بروم. نه خیلی سریع. مطمئناً ، تا زمانی که ایمن سازی وسیع تری نداشته باشیم ، مردم هنوز مجبور به ماسک زدن هستند. هنوز هم آنها باید فاصله اجتماعی را تمرین کنند.

وی گفت: “من فکر نمی کنم مردم آمریکا هنوز برای این کار آماده باشند.”

پوگ پرسید: “من احتمالاً در بیشتر کشور بودم و فکر می کردم ،” این آغاز پایان همه گیری است. ”

شی گفت: “نه.” “فقط وقتی سطح عفونت پایین بیاید ، به نوعی به حالت عادی برمی گردیم. و این مدت زمان زیادی طول خواهد کشید.”

دولت قصد دارد این واکسن ها را با توجه به جمعیت آنها در ایالات توزیع کند. این واکسن برای همه رایگان خواهد بود. CDC توصیه می کند که ابتدا به متخصصان مراقبت های بهداشتی و افراد مسن آمریکایی داده شود. اگر همه چیز خوب پیش برود ، تا بهار سال 2021 واکسن در دسترس هرکسی باشد که بخواهد.

اما س isال این است: آیا افراد کافی آن را می خواهند؟

سلین گوندر ، متخصص اپیدمیولوژیک در دانشکده پزشکی گروسمن نیویورک و بیمارستان بلوی گفت: “متقاعد کردن افراد برای واکسیناسیون بزرگترین چالش ما خواهد بود.” “ما در ایالات متحده سابقه تردید در مورد واکسن ها را داریم.

افرادی هستند که نمی خواهند از طرف دولت به آنها گفته شود که چه کاری انجام دهند. شما افرادی دارید که به شرکت های دارویی اعتماد ندارند. شما همچنین انجمن های رنگارنگی دارید که مدت هاست به سیستم مراقبت های بهداشتی بی اعتماد هستند. “

پوگ پرسید: “این ممکن است واقعاً یک سوال احمقانه به نظر برسد ، اما مردم نگران چه چیزی هستند؟”

گوندر پاسخ داد: “مردم از عوارض جانبی می ترسند.” “آنها می ترسند که ممکن است بیمار شوند. من حتی نظریه هایی را شنیده ام که مردم فکر می کنند این یک واکسن کنترل کننده ذهن است. بسیاری از آنها روی نقشه است. ما از نظر متقاعد کردن مردم یک جاده واقعا دشوار پیش رو داریم که بنابراین. “

“بنابراین شما عضو هستید رئیس کمیته مشورتی Coronavirus رئیس جمهور بایدن؛ آیا برنامه ای برای مقابله با بدبینی وجود دارد؟ ”

گوندر پاسخ داد: “در اینجا ما باید بیرون از چارچوب فکر کنیم و کمی خلاق باشیم.” “این کاری است که ما قبلاً مجبور نبودیم در اینجا انجام دهیم.”

پوگ پرسید: “آیا شما اعلامیه های خدمات عمومی و تأییدیه های افراد مشهور را پیش بینی می کنید؟”

وی گفت: “این واقعاً فکر کردن به دور از جعبه نیست.” “من فکر می کنم شما باید با همکاری با رهبران محلی ، افرادی که جامعه به آنها اعتماد دارد ، دسترسی بیشتری به جامعه محلی داشته باشید.”

پوگ گفت ، “خوب ، بگذارید این را از شما بپرسم ، دکتر سلین گوندر ، در تلویزیون ملی: آیا شما هم اکنون واکسن Pfizer یا Moderna را برای خود و خانواده خود مصرف می کنید؟”

وی پاسخ داد: “من احتمالاً در میان اولین کسانی هستم که برای تهیه آن صف می کشم.” “من یک کارمند بهداشت جلو هستم. بنابراین من خیلی دوست دارم که قبل از اینکه خودم را دوباره از این طریق فاش کنم واکسن بزنم. “

“آیا شما نگران کنترل ذهن نیستید؟”

گوندر خندید: “من نگران كنترل ذهن نیستم!”

شهرت واکسن AstraZeneca به دلیل گزارش بی نظمی در آزمایش. اما در مورد فایزر و نوین واکسن ها ، کل داستان شگفت انگیز به نظر می رسد. خطر بالا بود ، جامعه بسته شده بود ، و به نوعی در کلاچ ، محققان و دانشمندان نوع جدیدی از واکسن را پیدا کردند که فکر می کردند 95٪ موثر است – ظرف چند ماه.

پوگ از بیل گروبر از فایزر پرسید که چطور ممکن است

وی گفت: “ما در عصر قابل توجهی زندگی می کنیم.” “علم واقعاً تا جایی پیشرفت کرده است که ابزار لازم برای انجام این نوع کارها را داشته باشیم. و ما افرادی را وقف این کار کرده ایم ، افرادی که زندگی خود را وقف کرده اند. می دانید همه با هم قایقرانی می کنند و این واقعاً غیرمعمول است. بدون آن. این اتفاق نخواهد افتاد. “


برای اطلاعات بیشتر:


داستانی به تهیه کنندگی گابریل سوکول. ویراستار: اد گیونیش.


منبع: elitenews.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*