[ad_1]

تعداد بی سابقه ای از زنان در سال آینده با حضور حداقل 129 زن در اتاق و سنای ایالات متحده در كنگره آمریكا خدمت خواهند كرد. طبق اطلاعات جمع آوری شده توسط مرکز زنان و سیاست آمریکا (CAWP) ، واحد م ofسسه سیاست ایگلتون در دانشگاه راتگرز ، این رکورد برای اولین بار در سال 2019 ، زمانی که 127 زن در کنگره ایالات متحده خدمت می کردند ، می شکند.

انتظار می رود حداقل 83 زن دموکرات و حداقل 21 زن جمهوریخواه در مجلس نمایندگان ایالات متحده خدمت کنند که بر اساس گزارش CAWP ، این تعداد 106 نفر است. این رقم متشکل از 85 کارمند مستقر و 21 نفر غیر کرسی است.

در مناطق 26 و 27 فلوریدا ، دبی موکارسل-پاول و ماریا الویرا سالازار پیشرو هستند ، که شمار زنان جمهوری خواه را به 23 و تعداد کل زنان را به 131 نفر افزایش می دهد.

در مورد سنای آمریکا ، CAWP گزارش می دهد که 25 زن در سال 2021 خدمت می کنند که کمتر از رکورد ثبت شده در سال 2019 است. پیش از این 26 کرسی در سنا توسط زنان برگزار می شد.

حتی اگر سناتور کلی لوفلر صندلی خود را در انتخابات دور دوم ژانویه بدست آورد ، حتی پس از پایان همه رقابت ها ، تعداد زنان در سنا می تواند سال آینده تغییر کند. همچنین اگر سناتور کمالا هریس معاون رئیس جمهور شود ، صندلی خود را باز بگذارد ، می توان اعداد را تغییر داد.

در بیانیه مطبوعاتی ، دبی والش ، مدیر CAWP گفت: “نمایندگی زنان در سیاست های آمریکا ، با تلاش و پشتکار ، در یک مسیر طولانی ، البته گاهی مناسب ، به سمت بالا بوده است. با همه این پیشرفت ها ، در بهترین حالت ، زنان همچنان تشکیل می دهند کمتر از 30٪ کنگره در سال 2021. “

والش گفت: “چرخه 2018 داستان موفقیت دموکراتیک بود ؛ امسال ما شاهد دستاوردهای قابل توجه جمهوری خواهان هستیم. اگر زنان بخواهند به نمایندگی برابر در کنگره برسند ، پیشرفت برای زنان باید از هر دو طرف مسیر باشد.”

طبق گفته مجلس نمایندگان ایالات متحده ، در مجموع 366 زن به عنوان نماینده ، نماینده یا سناتور ایالات متحده خدمت می کردند. جانت رانکین از مونتانا با پیوستن به 65 امین کنگره در سال 1917 اولین زنی بود که خدمت کرد.

به گفته سنای ایالات متحده ، اولین سناتور زن ربکا لاتیمر فلتون 87 ساله بود که توسط فرماندار دموکرات جورجیا توماس هاردویک در سال 1922 خالی منصوب شد.

انتخابات سال 2020 نه تنها زنان بیشتری را به کنگره آمریکا آورد ، بلکه باعث ایجاد تنوع در انتخابات شد. نمایندگان ایلان عمر ، اسکندریه اوکاسیو-کورتز ، راشیدا طلایب و آیانا پریسلی ، که خود را صدا می زدند همه جوخه ها امسال مجدداً پیروز شدند پس از پیوستن به مجلس در سال 2018. همه اعضای گروه دموکرات های مترقی و زنان رنگی هستند.

سه زنان هندی امسال یا در یک انتخابات پیروز شد یا دوباره به مجلس راه یافت. نیومکزیکو هم تاریخ سازی تبدیل شدن به اولین کشوری که همه زنان رنگارنگ را برای هیئت پارلمان انتخاب می کند.

[ad_2]

منبع: elitenews.ir

ایندکسر