چرا از سینی کابل استفاده کنیم؟ * سرخط خبرها


سینی کابل واژه ای شناخته شده است که برای نگهداری، نصب و مسیریابی کابل های برق در ساختمان ها و مراکز تجاری، اداری، صنعتی و مسکونی استفاده می شود و در دسته بندی های مختلف در بازار عرضه می شود. کیفیت تولید هر شرکت بسته به متریال و البته هزینه ای که برای تهیه مواد اولیه یا مونتاژ قطعات دارد متفاوت است.

مانند هر محصول دیگری که در زمینه ساخت و ساز استفاده می شود و در نهایت ماهیت آن فلزی است. احتمالاً در بازار با رنج‌ها و بازه‌های قیمت متفاوتی از سینی‌های کابل مواجه شده‌اید و ممکن است تعجب کنید که چرا باید از سینی کابل استفاده کنید و چه نوع، آلیاژ و محصولی ممکن است بهترین گزینه برای کاربرد و استفاده شما باشد.

امروزه و با توجه به امکاناتی که این روزها در پروژه های ساختمانی استفاده می شود، سینی کابل جزء ضروری و مهم سازه های صنعتی به شمار می رود. یک سری خصوصیات در بحث خرید و هزینه سینی کابل مواردی وجود دارد که باید حتما قبل از خرید آنها را بررسی کنید.

سینی کابل برای چه مواردی استفاده می شود؟

سوال کلیدی و مهمی که ابتدا باید به آن پرداخته شود این است که چرا از سینی کابل در ساختمان ها، کارگاه ها، سوله ها، ساختمان ها و حتی ادارات استفاده می شود. به زبان ساده و متداول باید گفت زمانی که حجم کابل ها و سیم های استفاده شده در کانال های ورودی و خروجی و سقف ساختمان افزایش یابد، تحمل وزن آن ها غیرممکن خواهد بود. در این شرایط از سینی برای مسیریابی یا نگهداری انواع کابل ها و سیم ها استفاده می شود. در واقع این سینی به عنوان یک کانتینر عمل می کند و تمامی کابل های جرمی و مشتقات، سیم کشی و مسیریابی ساختمان را مدیریت می کند. اکنون، آن مسیر می تواند کابل شبکه، کابل فیبر نوری، برق یا هر چیز دیگری باشد.

حتما بخوانید:
چشمان باز: ترامپ و بایدن در روز شکرگذاری به آمریکایی ها خطاب می کنند

علاوه بر این، کابل کشی به این روش از نظر ایمنی به شرایط بهتری نیاز دارد و همچنین امکان ایجاد تغییرات لازم در طرح های کابل کشی و مسیریابی در دراز مدت در صورت لزوم را فراهم می کند. البته در نهایت سینی کابل مانند گذرگاه و جاده ای است که سیم هایی که از لوازم برقی به کنتور متصل می شوند در آن مسیر می شوند. در بسیاری از موارد، سینی کابل حتی می تواند از آتش سوزی جلوگیری کرده و آسیب های ناشی از خطای برق شهری را کنترل و مهار کند.

مدل های مختلف سینی کابل

به طور کلی سینی های کابل ساخته شده از فولاد، آلومینیوم، پلاستیک تقویت شده با الیاف و البته مدل های فولادی تولید می شود. تولید کننده سینی کابل تولید می شوند و با توجه به شکل کلی طرح خود به 5 مدل اصلی تقسیم می شوند که عبارتند از:

  • سینی کابل شبکه (سوراخ شده)
  • سینی کابل کانال
  • سینی کابل – سبد
  • سینی کابل نردبانی یا نردبان کابل
  • سینی کابل ساده، کانال یا ترانک (بدون مش)

خواهد بود

نتیجه گیری نهایی

قیمت فروش سینی کابل نیز با توجه به نوع ورق و مواد مصرفی، ضخامت، عرض و طول و همچنین نوع خم و ساختار کلی سازه تعیین می شود. مواردی مانند: قیمت فولاد، نرخ بازار جهانی آهن، ارز و تجهیزات تولید نیز می تواند بر هزینه ساخت سینی کابل تاثیر بگذارد. شرکت ها نیز حاشیه سود مشخصی را برای عرضه این محصول در نظر می گیرند و طبیعتا حاشیه سود آنها نیز بسته به سابقه و مدت حضورشان در بازار متفاوت است.

حتما بخوانید:
Biden COVID-19 مشاور: پذیرایی داخل سالن "بسیار خطرناک" از مدارس ویروس

توصیه می کنیم قبل از خرید سینی کابل در ایران، قیمت ها را با هم مقایسه کنید و با توجه به نیاز خود محصولی را انتخاب کنید که بهترین انتخاب باشد. به طور طبیعی یکی از ویژگی های اصلی استفاده از سینی کابل، حفظ ایمنی و افزایش استحکام ساختمان است. در نتیجه حتما به کیفیت و ایمنی سینی کابل توجه کنید. به ویژه، این ماده باید در برابر وزن کابل های برق و جریان الکتریکی پایدار و مقاوم باشد.

منبع: ABC Mag

Leave a Comment