[ad_1]

فصل انتخابات 2020 مملو از اطلاعات نادرست درباره همه چیز بود ، از امنیت رای گیری پستی گرفته تا صحت نتایج انتخابات. فیس بوک ، توییتر ، اینستاگرام و سایر سیستم عامل ها سعی کرده اند بر بی عدالتی های مشترک پرچم ها و بررسی واقعیت ها غلبه کنند – اما این سرکوب باعث شده تا برخی از کاربران با محدودیت های کمتری در تعقیب جوامع آنلاین از این مکان خارج شوند.

بسیاری از افراد راست گرا ، با استناد به سانسور در فیس بوک و توییتر ، به پارلر هجوم می آورند که “رسانه های اجتماعی بی طرف” نامیده می شود. از دیگر سایت های معروف می توان به MeWe و Ruqqus اشاره کرد.

پس از اینکه توییتر توئیتی را از لنگر Fox Business Maria Bartiromo پنهان و علامت گذاری کرد ، که به اشتراک گذاشت اطلاعات گمراه کننده برای نتایج انتخابات در ایالات مهم ، بارتیرومو توییت که او قصد دارد Twitter را برای Parler رها کند و پیروان خود را به همان کار ترغیب کند.

مارک لوین ، مجری رادیو محافظه کار بارها و بارها از پیروان فیس بوک و توییتر خود خواسته است تا پس از گفتن این فیس بوک ، در پارلر به او بپیوندند محدودیت صادر کرد در صفحه او در مورد “اشتراک مکرر اخبار جعلی”. محدودیت ها توزیع صفحات را محدود می کنند و همچنین به بازدیدکنندگان این صفحه اجازه می دهد تا ببینند که این صفحه سابقه انتشار اطلاعات نادرست را دارد ، طبق تصویری که لوین در فیس بوک منتشر کرده است. لوین ادامه می دهد که “اگر آنها همچنان به سانسور من ادامه دهند ، ممکن است در فیس بوک یا توییتر باقی نماند.”

سیاستمداران ، از جمله سناتور تد کروز و فرماندار نبراسکا ، پیت ریکتز ، نیز به پیروان خود گفتند که به این سکو بپیوندند.

طبق SensorTower ، که بارگیری ، رتبه بندی و بررسی برنامه های تلفن همراه را ردیابی می کند ، در روزهای پس از انتخابات ، این اپ در صدر اپل و Google Play قرار گرفت. در 7 نوامبر ، این برنامه برای کاربران اپل به شماره 1 رسید. روز دوشنبه ، دوباره به شماره 5 سقوط کرد ، اما هنوز هم از هر خبر مهم یا شبکه انتشار بسیار جلوتر است.

طبق نامه ای که مدیر عامل شرکت جان ماتز به کاربران Parler ارسال کرده است ، از 6 تا 10 نوامبر 4.5 میلیون نفر به سایت پیوستند. طبق آمار استاتیستا ، فیس بوک ماهانه بیش از 2.7 میلیارد کاربر دارد ، در حالی که توییتر گفت در سه ماهه سوم سال 2020 تقریباً 187 میلیون کاربر فعال روزانه دارد.

صاحبان سایت هایی مانند Parler آنها را به عنوان مکانی بدون بررسی واقعی و سانسور در بازار ارائه می دهند. ماتز در نامه خود نوشت كه “با هم به مقاومت در برابر لغو فرهنگ ، مخالفت با ادبيات مستبدانه محتوا و بازيابي اينترنت به عنوان يك ميدان آزاد و آزاد شهر ادامه خواهيم داد.”

آدام لادین ، ​​یکی از بنیانگذاران Reddit ، Ruqqus ، به CBS News گفت که برخورد با اطلاعات نادرست در سیستم عامل های اصلی رسانه های اجتماعی بسیاری از مردم را “در وضعیت ناامیدی و ناامیدی از وضعیت موجود آنچه به عنوان فن آوری بزرگ شناخته می شود” قرار داده است. .

لادین گفت: “یکی از عناصر وضعیت موجود که مردم از آن ناامید شده اند ، درجه جامع و تهاجمی بررسی واقعی است که ادامه دارد.” “من معتقدم كه بهتر است با بحث و ارائه اطلاعات دقيق ، با اطلاعات نادرست برخورد شود ، نه با تغذيه اجباري افراد با تاريخچه صحيح و رسمي. … مردم باهوش هستند ، مي توانند چيزها را بفهمند. آنها نيازي ندارند شبکه های اجتماعی برای بررسی امور برای آنها. “

اما بسیاری ابراز نگرانی در مورد عواقب کنترل اطلاعات نادرست کرده اند.

رنه دی رستا ، رئیس تحقیقات فنی در رصدخانه استنفورد ، در مقاله ای برای آتلانتیک نوشت: “امروز مردم به پارلر می پیوندند تا افراد همفكری را برای تأیید عقاید خود پیدا كنند.”

“انشعاب همچنین باعث می شود ، در میان کسانی که به سیستم عامل های مختلف مانند پارلر علاقه مند می شوند ، بحث حتی بیشتر شود. افرادی که صمیمانه اعتقاد دارند ابر رایانه CIA صدا را برای بایدن در حال چرخش تغییر می دهد ، چهره ای ایجاد نمی کنند.” دی رستا می نویسد: “و او را به عنوان رئیس جمهور منتخب در روز تصدی مسئولیت پذیرفت. اعتقاد مداوم به غیر قانونی بودن رئیس جمهور جدید می تواند خشونت سیاسی را تحریک کند.”

دی رستا به عنوان مثال SharpieGate ، نظریه توطئه ای که در پارلر و سایر سایت های رسانه های اجتماعی منتشر شده است ، بیان می کند که پاسخ دهندگان برای رای دهندگان نشانگرهایی برای رای دادن در نظر می گیرند و جوهر با استفاده از ماشین های شمارش آرا ball را ناخوانا می کند.

شهرستان ماریکوپا ، آریزونا سریع ادعاها را خاموش کنید، گفت: Sharpies آراots را باطل نمی کند و در واقع توسط سازندگان تجهیزات جدول بندی رأی توصیه می شود.

اتحادیه ضد افترا ، یک گروه حامی ضد نفرت ، نیز در مورد افزایش محبوبیت سایت صحبت کرد. این گروه در 12 نوامبر با ارسال نامه ای به پارلر نوشتند ، گرچه “این سایت خود افراطی نیست ، اما افراط گرایان بهمراه میلیون ها کاربر انبوه به پارلر پیوسته اند و امکان ایجاد اختلاط گسترده و نگران کننده از افراط گرایان و غیر افراط گرایان را ایجاد می کنند”. “

لیگ ضد افترا نوشت: “همزمان با هجوم میلیون ها محافظه کار به سایت ، پارلر تبدیل به یک دوربین پژواک راست می شود که می تواند قطب بندی و تفرقه سیاسی را تشدید کند.” “و تندروها می توانند سعی کنند از این مهاجرت اساسی به عنوان راهی برای بالا بردن دیدگاههای نفرت انگیز خود استفاده کنند.”

مدیران و مدافعان پارلر آن را به عنوان بستری برای افراد با هر عقیده و عقاید تبلیغ می کنند. با این حال ، پس از ثبت نام ، به مصرف کنندگان پیشنهاد می شود افرادی را که بیشتر سیاستمداران جمهوری خواه و تأثیرگذار محافظه کار هستند ، دنبال کنند.

هنگامی که این خبرنگار نمایه ای را برای دیدن مطالب از طریق دست اول ایجاد کرد ، لیست فوری پیشنهادهایی که افراد باید دنبال کنند شامل سناتور تد کروز ، تاکر کارلسون مجری فاکس نیوز و نویسنده و مفسر دینش د سوزا ، یک محافظه کار مورد بخشش قرار گرفت. رئیس جمهور ترامپ در سال 2018 پس از اعتراف به گناه خود برای مشارکت غیرقانونی در تبلیغات انتخاباتی از طرف دیگران. یکی از اولین نظراتی که این خبرنگار دریافت کرد ، مربوط به ستاد انتخاباتی ترامپ بود که درخواست کمک مالی برای کارزار انتخاباتی مجدد خود را داشت. دیگران گفته اند آنها تجربه همان هنگام ضبط

بسیاری از افراد و گروه های با نفوذ که از سایت استفاده می کنند محتوایی را که در سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ممنوع و برچسب گذاری شده ارسال می کنند. عکسهای صفحه نمایش منتشر شده در توییتر به نظر می رسد کاربران Parler را نشان می دهد پیشنهاد خشونت علیه دموکراتها و روزنامه نگاران. توییتر دارد ممنوع این ادعاها

پسران افتخار ، یک گروه راست افراطی که دست به خشونت می زنند و غالباً از آرمان های برتری طلبی سفیدپوستان حمایت می کنند ، یک کاربر تایید شده از سایت است. فیس بوک گروه راست افراطی و بنیانگذار آن ، گاوین مکینز را در سال 2018 ممنوع کرده است.

پارلر به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. اما در دستورالعمل های این سایت آمده است که آنها سازمانهای تروریستی را که به رسمیت شناخته شده اند ، در سایت مجاز نمی دانند و “کلمات جنگی” را مجاز می دانند تا زمانی که حاوی “بیان جدی قصد” نباشد.

همراه با آزادی بیشتر در مواردی که مجاز به گفتن و گفتگو در سایت است ، بسیاری گفته اند که سایتهایی مانند Parler و Ruqqus را ترجیح می دهند زیرا پستهای واقعی را به طور خودکار بررسی نمی کنند.

در روز انتخابات ، جسی بنتون ، مشاور سابق مبارزات انتخاباتی نامزد انتخابات ریاست جمهوری رون پل 2012 ، که در سال 2016 به دلیل تخلفات مالی در مبارزات انتخاباتی محکوم شد ، نوشت که برچسب های بررسی واقعیت توییتر “مغرضانه” است. و این شرکت “کسی را می داند که جمهوریخواهان در پنسیلوانیا چه محدودیت هایی را اعمال می کنند. “پارلر به این پست پاسخ داد و گفت:” متمركز متمركز از نظر مهلك ناكافی است و ما باید از شر آن خلاص شویم. ”

تاکر کارلسون ، مجری فاکس نیز یک نمایه دارد. در 24 نوامبر ، وی گفت که “رسانه ها به طور آشکار با نامزدهای دموکرات تبانی می کنند” برای پیروزی در انتخابات 2020 ، و گفت که “این سیستم جعل شده است”. طبق این سایت ، این پست که توسط هیچ مدرکی پشتیبانی نمی شود ، 3.5 میلیون بار مشاهده شده است. هیچ بررسی واقعی همراه با پست وجود ندارد.

تیم دونالد ترامپ از این سایت برای انتشار مطالبی استفاده کردند که سایت های دیگر برای اطلاعات غلط گزارش داده بودند. در تاریخ 17 نوامبر ، تیم همان پیام بی اساس را در توییتر و پارلر ارسال کرد: “بازگویی در جورجیا نشان می دهد که رئیس جمهور ترامپ در مورد بی نظمی رأی دادن و تقلب حق دارد.” توییتر این درخواست را با پیوند به چندین مقاله که بیانگر حقایق نتایج انتخابات گرجستان است مورد مناقشه قرار داد. پارلر این کار را نکرد.

لادین گفت اگر یک پست عملی نادرست در Ruqqus ببیند ، اگر احساس کند صلاحیت آن را دارد ، درباره اصلاحات اظهار نظر می کند. اما او گفت که به عنوان مدیر این کار را نخواهد کرد.

وی همچنین گفت بسیاری از مردم ، به ویژه محافظه کاران معتقدند که شرکت های رسانه های اجتماعی “در سیاست” طرف می شوند. این اصطلاح به ظاهر محبوب Ruqqus است ، به طوری که بسیاری از افراد می گویند که سایت های دیگر بیشتر توسط “چپ گرایان” مورد استفاده و اداره قرار می گیرند.

همانطور که در وب سایت گفته شد ، Ruqqus به این وعده متکی است که کاربران “آزادانه در به اشتراک گذاشتن و گفتن موارد محافظت شده توسط اصلاحیه اول. بدون سانسور. ممنوعیت سایه. بدون گاو نر ***”. سخنان نفرت ، اصطلاحات تحقیرآمیز و پیام های تهدیدآمیز مبهم مجاز است ، به شرطی که “تحریک به بی قانونی اجتناب ناپذیر” نباشد ، که به عنوان یک تهدید خاص شامل اقدامات مضر ، جزئیات لجستیکی و یک هدف خاص توصیف می شود ، لادین گفت. سیاست های سایت ، LaDine اضافه کرد ، از تصمیمات دادگاه عالی و قانون قضایی اصلاحیه اول ناشی می شود.

وی گفت: “اگر نفرت را در سایه تحمیل كنید ، آنجا می نشیند و داغ می شود و شدیدتر می شود تا اینكه اتفاق بدی رخ دهد.” “هیچ کس دوست ندارد این کار را انجام دهد ، اما اگر اجازه می دهید سر زشت خود را بلند کنند ، آن را در معرض نور قرار دهید ، اجازه دهید مردم وارد شوند و بگویند” شما اشتباه نمی کنید و به همین دلیل “… ذهن مردم قابل تغییر است.” ”

لادین افزود: “ما بسیار بسیار طرفدار آزادی بیان هستیم و معتقدیم که این حق این افراد است که چنین عقایدی را داشته باشند ، هر چقدر این نظرات برای عموم مردم ناپسند باشد.”[ad_2]

منبع: elitenews.ir