[ad_1]

جیک وود به عنوان یک تک تیرانداز نیروی دریایی در سال 2007 در عراق مستقر شد و سپس در سال 2008 در افغانستان مستقر شد ، هرگز دور از آنچه که تفنگداران دریایی “نقطه اصطکاک” می نامند نیست.

ما خودمان را “قارچ گلوله” نامیدیم. وود به سی بی اس این صبح ، به میزبانی تونی دوکوپیل گفت: “می دانید ، ما قصد داشتیم به این گشتهای شورشیان در عراق برویم و اساساً فقط منتظریم تا دشمن به ما حمله کند.” “تورهای ما دشوار بود. آنها خونین بودند … ما در دو تور خود بیشترین تلفات را از همه واحدها گرفتیم.”

واقعیتی که والدین وود – و او را آزار می دهد.

وی گفت: “بزرگترین ترس من این بود که مادرم مرا دفن کند.” “وقتی از تور دوم برگشتم ، پدرم در فرودگاه مرا بغل كرد و در گوشم زمزمه كرد كه مادرم از زمان رفتن من اتاق نشیمن را در 10 رنگ مختلف رنگ آمیزی كرده است. و او گفت من باید این کار را برای او متوقف کنم ، “

چوب همیشه کمی سرباز شگفت انگیز بوده است. او یک ورزشکار دانشگاهی بود ، ظاهراً برای مدرسه تجارت آماده شده بود. حتی بعید است کاری که او پس از ترک ارتش در سال 2010 انجام داده است.

وود گفت: “هیچ برنامه ای وجود نداشت. و این برنامه بود.”

هنگامی که یک زمین لرزه قدرتمند هائیتی را ویران کرد ، بسیاری از زیرساخت های کشور را تخریب کرد و تعداد بی شماری از نیازمندان را ترک کرد ، وود تصمیم گرفت که مستقر شود ، همانطور که می گوید.

وی گفت: “من آنجا نشسته ام. من در حال تماشای آن هستم كه اتفاق می افتد و فقط آشنا به نظر می رسد.”

او گروه کوچکی از جانبازان را جمع کرد و برای کمک به پایین پرواز کرد.

وی گفت: “تازه مشخص شد که این همان کاری است که ما یک دهه است در خارج از کشور انجام می دهیم.”

و از آن زمان تاکنون این کار را انجام داده اند. هائیتی آغاز سال تیم روبیکن، یک سازمان غیرانتفاعی که شرکت وود را بنیان نهاد ، از آن زمان بیش از 700 عملیات امدادی به رهبری جانبازان را آغاز کرده است ، از جمله یک عملیات بزرگ در شبه جزیره Rockaway در نیویورک.

وود یادآوری می کند: “هشت سال پیش ، این مکان در زیر سه متر آب و یک و نیم متر شن و ماسه بود.”

بعد از فوق العاده طوفان سندی تیم روبیکان در زندگی بدون تحقق در Rockaways یک مرکز عملیاتی متحرک در “پارکینگ غیرقابل توصیف” ایجاد کرد تا مسائل را برطرف کند. صدها نفر از جانبازان با هماهنگی هزاران داوطلب ، تلاش برای بهبودی را بر عهده داشتند.

وود گفت: “ما تجهیزات و ملزومات مورد نیاز تیم های خود را تهیه می کنیم.” “و شما فقط خواهید دید ، می دانید ، همه این افراد فقط فرار می کنند و فقط ، به نوعی ، به محله منتقل می شوند … و فقط می روند ، می دانید ، خانه به خانه برای کمک به کسانی که نیاز دارند این. “

و خیلی زود فهمیدند که این جانبازان با کمک به دیگران به خودشان کمک می کنند.

وود گفت: “من فکر می کنم که بسیاری از جانبازان وقتی به خانه می آیند رنج می برند … عدم هدف ، فقدان معنا و مفهوم ، و من فکر می کنم خدمات دیگران توانایی انجام این کار را دارد.”

“خطر زندگی و مرگ در خارج از کشور بسیار عادی شده است. این ایده که می دانید باید سهمیه فروش را بدست آورید – منظور من این است که می دانید ، اگر این سهمیه فروش به اندازه کافی بالا باشد ، این کار را برای خودت انجام بده. اما من فکر می کنم برای بسیاری از افراد ، آنها به دنبال چیز مهم تری هستند. “

با این حساب ، هشت سال پیش ، در Rockaways ، در روز جانبازان بود ، وقتی وود از کارمندان سابق خواست تا در مورد هدف تعطیلات فدرال تجدید نظر کنند.

وود گفت: “روز جانبازان به چیزی تبدیل شده است که بیشتر فرصتی برای نشان دادن به کشور است ، نه آنچه که جانبازان انجام داده اند ، بلکه آنچه که هنوز هم قادر به انجام آن هستند”. “ما به پیشکسوتان نگاه می کنیم و عجله می کنیم تا از آنها بخاطر خدماتشان تشکر کنیم و این خوب است. ما باید این کار را انجام دهیم. اما شما می دانید ، من فکر نمی کنم که ما باید از درخواست ادامه خدمت از آنها بترسیم.”

وود کتاب جدیدی نوشت ، یک بار جنگجو: چگونه یک جانباز نیروی دریایی ماموریت جدیدی را که نزدیکتر به خانه بود پیدا کرد ، و شرح جزئیات تجربه نظامی خود و چگونگی کمک به عقب نشینی روبیکون بود.

تیم روبیکن اکنون حدود 130،000 داوطلب دارد که بیشتر آنها مدت زمان خود را در ارتش گذرانده اند. این سازمان می گوید برای هر كسی كه می خواهد به نیازمندان خدمت كند ، آزاد است.[ad_2]

منبع: elitenews.ir